عمومی, مقالات آموزشی طراحی دکوراسیون داخلی

چه رنگ کابینت آشپزخانه را بزرگتر نشان می دهد (طیف های رنگی)

چه رنگ کابینت آشپزخانه را بزرگتر نشان می دهد

دغدغه بسیاری از افراد آن است که فضا های خانه خود را بزرگتر نشان بدهند. یکی از این حوزه ها، آشپزخانه می باشد و سوال پیش می آید که چه رنگ کابینت آشپزخانه را بزرگتر نشان می دهد. برای پاسخ به این سوال می بایست ابعداد و نور پردازی آشپزخانه را در نظر گرفت. با توجه به قیمت کابینت در مشهد که مناسب بوده و در دسترس همگان قرار می باشد، اما بهتر است در نظر بگیرم که چه رنگی برای کابینت ما بهتر است و فضای ما را بزرگتر نشان می دهد. با دقت در انتخاب رنگ می توان، آشپزخانه ای کاربردی و زیبا را برای خود به وجود آورد.

چه رنگ کابینت آشپزخانه را بزرگتر نشان می دهد

بهترین رنگ برای کابینت آشپزخانه های کوچک

مالکان آشپزخانه های کوچک اغلب در این فکراند تا فضای آشپزخانه خود را بزرگتر نشان دهند. برای بزرگتر دیده شدن محیط آشپزخانه یکی از کاربردی ترین اتفاق ها استفاده از رنگ های طیف روشن است. طیف رنگ روشن را فقط در سفید مشاهده نمی کنیم، بلکه هر رنگی تناژ روشن خود را دارد. با این دید می توان از ترکیب رنگ های متنوعی برای آشپزخانه استفاده کرد، در نهایت آشپزخانه ای پدید می آید، بزرگ و دلباز که در هنگام حضور در آن لذت خواهید برد.

استفاده از کابینت های براق برای بزرگتر نشان دادن آشپزخانه

برای بزرگتر نشان دادن آشپزخانه در کنار آنکه چه رنگ کابینت آشپزخانه را بزرگتر نشان می دهد، می توان از کابینت های براق نیز استفاده کرد. در این باره می توان به استفاده از کابینت های هایگلاس روی آورد. استفاده از کابینت های هایگلاس در کنار رنگ مناسب و صد البته نور مناسب باعث می شود که فضا بزرگتر نشان داده شود.

ترفند های بزرگتر نشان دادن آشپزخانه های کوچک

کابینت آشپزخانه سفید

یک سری از رنگ ها وجود دارند که در افزایش فضای آشپزخانه کاربرد فراوان دارند. برای دانستن آنکه چه رنگ کابینت آشپزخانه را بزرگتر نشان می دهد تا محیطی جذابتر داشته باشیم، در زیر به مواردی اشاره می کنیم.

کابینت در طیف رنگ سفید

کابینت سفید براق

نکته مهمی که نیاز است تا آن را بیان کنیم این است که فقط برای آشپزخانه های کوچک از رنگ های روشن استفاده نمی کنیم، در فضا های بزرگ نیز به زیبایی از رنگ سفید می توان استفاده کرد. بهترین مدل کابینت ام دی اف سفید و طیف های آن باعث روشن تر شدن محیط می شود و زیبایی بسیار آن به گونه ای است که همه از دیدن فضا به وجد می آیند.

استفاده از کابینت های ساده

کابینت خاکستری آشپزخانه

یکی دیگر از راهکار های نشان دادن فضای بیشتر در آشپزخانه استفاده از کابینت های ساده بدون طرح است. این کابینت های بدون طرح از شلوغی محیط جلوگیری می کنند و باعث پخش شدن بیشتر نور محیط می شود. بازتاب نور محیط به فضا کمک می کند تا جلوه ای بهتر و وسیعتر را نمایان کند. تلفیق های رنگی در کابینت های ساده به زیبایی بیشتر کمک می کند، در این آشپزخانه ها کابینت طوسی با چه رنگی ست میشه و در پاسخ رنگی به جز سفید نیست.

طیف رنگ های خنثی و جذابیت های آن

با استفاده از طیف های مختلف رنگ خنثی و ایجاد تضاد های زیبا می توان آشپزخانه های وسیع تر در دید افراد ایجاد کرد. از جمله تناژ های رنگی می توان به ترکیب رنگ ها کرم و سفید با رنگ های قهوه ای و خاکستری اشاره کرد.

کابینت ها با تناژ رنگی روشن

کابینت آبی روشن برای آشپزخانه کوچک

در ساخت کابینت های آشپزخانه می توان از رنگ های روشن مختلف استفاده کرد. این طیف رنگ های متنوع با جذابیت بالای خود فضای قشنگی را ایجاد می کنند. تضاد رنگ ها در ترکیب های خاص به افزایش فضا کمک می کند، هرچند باید در نظر داشت که در دید شلوغ نباشد و هرچه خلوت تر بودن طرح کابینت باعث وسیع تر دیده شدن محیط می شود.

نور مناسب برای نشان دادن فضای بیشتر

کابینت سفید آشپزخانه کوچک

باید در نظر داشته باشید که میزان نور ورودی طبیعی و مصنوعی که به آشپزخانه می شود چه میزان است. با وجود نور کافی در آشپزخانه و بازتاب آن پس از برخورد به کابینت ها، فضای گسترده تری در دید قرار می گیرد. بهترین رنگ های کابینت چوبی با نور مناسب باعث بوجود آمدن محیطی زیبا و دلنشین برای افراد خانه می شود.

سخن پایانی

به منظور داشتن آشپزخانه کاربردی و زیبا و ایجاد محیطی دلنشین و با در نظر گرفتن رنگ مناسب کابینت های آشپزخانه را طراحی می نماییم. برای آنکه بدانیم چه رنگ کابینت آشپزخانه را بزرگتر نشان می دهد می بایست، به نورپردازی آشپزخانه توجه ویژه ای داشته باشیم. برای داشتن هر محیط زیبایی باید به ایده ها و نظرات مختلف توجه کرد. در بزرگتر نشان دادن فضای آشپزخانه ایده های اصلی استفاده از رنگ های طیف روشن، کابینت های ساده و براقی چون هایگلاس می باشد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با سلام دکور در ارتباط باشید تا کارشناسان و طراحان ما با ارائه ایده های جدید به شما در طراحی آشپزخانه مورد نظرتان کمک کنند.

 

سوالات متداول

عوامل موثر در انتخاب رنگ کابینت برای بزرگتر نشان دادن آشپزخانه چیست؟

برای بزرگتر نشان دادن آشپزخانه توجه به یکسری از عوامل می تواند اثر بخش باشد، عواملی مانند متراژ آشپزخانه، طرح و مدل کابینت ها، نورپردازی آشپزخانه، سبک دکوراسیون خانه و رنگ وسایل آشپزخانه عواملی هستند که باید به آن ها توجه کرد.

به چه نکاتی برای استفاده از رنگ های روشن در کابینت می توان متذکر شد؟

برای این آشپزخانه ها ذکر چند نکته مهم است؛ استفاده از نورپردازی مناسب، کمک گرفتن از رنگ های روشن برای دیوار و کف، استفاده از اکسسوری های رنگی و نکته دیگر بکارگیری کابینت های شیشه ای می باشد.

author-avatar

درباره امیر مجتهدی

مجتهدی هستم مهندس کامپیوتر نویسندگی جذابیت های بسیاری دارد. پیچش حروف در یکدیگر و هم آوایی آن ها باعث ایجاد کلماتی زیبا و شایسته برای خواننده می شود. با نویسندگی در سایت سلام دکور سعی کرده ام تا با متنی مناسب و کاربردی شما را در رسیدن به خانه مطلوبتان یاری کنم. امید که از مقالات نگاشته شده راضی باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *