مقالات آموزشی طراحی دکوراسیون داخلی, عمومی

کابینت طوسی با چه رنگی ست میشه؟ (رنگ مناسب هر محیط)

کابینت طوسی با چه رنگی ست میشه؟

رنگ طوسی در طراحی دکوراسیون داخلی محبوبیت زیادی دارد؛ چرا که قابلیت تلفیق با سبک ها و رنگ های متنوع را دارا است. اگر می خواهید بدانید کابینت طوسی با چه رنگی ست میشه، پاسخ آن تنوع زیادی از رنگ ها مانند انواع سرد مثل سفید، نقره ای، آبی و… برای تکمیل سبک های مدرن و رنگ های گرم مثل طلایی، قهوه ای و… برای سبک های کلاسیک است. کابینت در مشهد و سایر شهرها به رنگ طوسی می تواند دست شما را در طراحی خانه خود به اندازه زیادی باز کند.

 

کابینت طوسی با چه رنگی ست میشه؟

طوسی در دسته رنگ های خنثی قرار می گیرد؛ به همین دلیل دارای مکمل نمی باشد. با این حال، به خاطر خنثی بودن می تواند با طیف وسیعی از رنگ ها ترکیب زیبایی ایجاد کند. رنگ های خنثی مانند طوسی می توانند زیبایی انواع گرم مانند زرد، قرمز، نارنجی و… را دو چندان کنند. در مقابل، سبک های مدرن نیازمند ترکیب های سرد مانند طوسی، سفید، آبی و… می باشند.

 

رنگ های سرد و خنثی، مناسب برای ترکیب با طوسی

اگر می خواهید بدانید کابینت طوسی با چه رنگی ست میشه، ترکیبات زیر در بین زیباترین مدل ها برای آشپزخانه های مدرن می باشند. شما می توانید کابینت های طوسی خود را با کابینت، جزیره، کاغذ دیواری، کاشی و دکوراسیون به هر یک از رنگ های زیر ترکیب کنید:

ترکیب طوسی با طیف های آبی

ترکیب کابینت طوسی با طیف های آبی

یکی از شیک ترین رنگ ها برای آشپزخانه، مخلوط کردن طیف های آبی، مانند نفتی، آسمانی و… با طوسی کم رنگ و پر رنگ است. آشپزخانه ها با این رنگ معمولا با سبک نئوکلاسیک ساخته می شوند. زیبایی این ترکیب با کانتر چوبی تکمیل می گردد.

طوسی در کنار تن های سفید

کابینت طوسی در کنار تن های سفید

با توجه به جنس کابینت ها، سفید (یا کرم، پژ روشن و…) و طوسی می توانند مناسب آشپزخانه کلاسیک یا مدرن باشند. به عنوان مثال، هایگلاس سفید طوسی برای چیدمان های مدرن کاربرد دارد. اگر به نظرتان این دو رنگ در کنار هم خسته کننده هستند، می توانید از دستگیره های طلایی و نقره ای یا وسایل آشپزخانه استیل استفاده کنید. یا اگر خواهان طرح های جسورانه تر هستید، تابلوها و تزئینات با رنگ های گرم مانند نارنجی، قرمز و… را به آشپزخانه خود اضافه کنید.
به طور کلی، این ترکیب بهترین انتخاب برای فضاهای کوچک با نورگیر کم است؛ چرا که فضا را روشن و بزرگ نشان می دهد.

طوسی و سبز برای آشپزخانه

کابینت طوسی و سبز برای آشپزخانه

در تمامی سبک ها کابینت طوسی با چه رنگی ست میشه؟ جواب این سوال ترکیب سبز و طوسی می باشد. این چیدمان به گونه است که برای اضافه کردن سبز به آشپزخانه خود لازم نیست حتما رنگ کابینت خود را عوض کنید یا جزیره سبز رنگ بگیرید؛ به این منظور تنها کافی گیاه های آپارتمانی سبز رنگ را در فضای آشپزخانه قرار دهید. افزودن قهوه ای به این ترکیب حس گرمای طبیعت را بیشتر به خانه شما می آورد.

طوسی در کنار تزئینات نقره ای

طوسی در کنار تزئینات نقره ای برای کابینت آشپزخانه

یکی از واضح ترین پاسخ ها به این پرسش که کابینت طوسی با چه رنگی ست میشه؟ نقره ای است. دستگیره ها، شیرآلات و به طور کلی لوازم آشپزخانه نقره ای جلوه ای اشرافی در کنار مدرن بودن به آشپزخانه شما می دهد.

 

طوسی در کنار رنگ های گرم و پر انرژی

اگر ترکیب های رنگی که معرفی شد بنظرتان سرد یا خسته کننده هستند، قطعا یکی از موارد زیر را می پسندید:

طوسی و رنگ های روشن برای آشپزخانه

طوسی و رنگ های روشن برای آشپزخانه

اگر می خواهید رنگ های روشن مثل زرد، نارنجی، صورتی و… را با طوسی ترکیب کنید؛ تنها کافی است تزئیناتی مانند تابلو، میز، گلدان، پرده، حوله ها و… را با این رنگ ها در نظر بگیرید.

طوسی و نارنجی برای آشپزخانه

طوسی طلایی برای ایجاد یک فضای مجلل

کابینت طوسی طلایی برای ایجاد یک فضای مجلل

شاید برایتان سوال است که در سبک کلاسیک کابینت طوسی با چه رنگی ست میشه؟ باید بگوییم طلایی بهترین انتخاب است. برای اضافه کردن طلایی به آشپزخانه طوسی رنگ می توانید پریزها، دستگیره ها، شیر آلات و… را طلایی انتخاب کنید. یا حتی می توانید از کابینت طوسی با منبت کاری طلایی برای مشیک تر شدن فضا استفاده نمایید.

 

طوسی با رنگ های تیره

طوسی با رنگ های تیره برای آشپزخانه

اگر طرفدار طرح های مونوکروم و مینیمال هستید، می توانید از رنگ زغالی، طوسی پر رنگ، مشکی و… در کنار طوسی کم رنگ استفاده کنید. این رنگ ها می توانند در وسایل آشپزخانه، دستگیره ها و… به کار برده شوند. اگر به نظرتان فضا بیش از اندازه تاریک یا دلگیر می شود، با نورپردازی می توانید روح بیشتری به آشپزخانه بدهید. همچنین میز ناهارخوری سفید یا چوبی کنتراست زیبایی در فضا به وجود می آورد.

کابینت طوسی تیره و روشن

 

چگونه به آشپزخانه طوسی گرما ببخشیم تا خسته کننده نباشد؟

شاید از نظر خیلی از افراد بهترین رنگ کابینت ام دی اف، طوسی است؛ با این حال، آشپزخانه های طوسی رنگ می توانند خسته کننده شوند. اما می توان فضا را با چند تکنیک ساده گرم و جذاب کرد:

1. افزودن چوب به فضا

افزودن چوب به فضا در آشپزخانه طوسی

استفاده از کانتر، پارکت، میز، جزیره و… چوبی جلوه دل نوازی به آشپزخانه می بخشند. شما می توانید از بهترین رنگ کابینت روکش چوب یا انواع طبیعی مثل راش، افرا، گردو و… استفاده کنید. به این شکل ترکیب زیبایی از سبک روستایی و مدرن در خانه شما ایجاد می شود.

2. استفاده از گیاهان طبیعی

استفاده از گیاهان طبیعی کنار کابینت طوسی

یکی دیگر از راه های کاهش سرمای کابینت طوسی، آوردن طبیعت به خانه با اضافه کردن گیاهان طبیعی مثل پتوس، شفلر، قاشقی و… می باشد.

 

رنگ کف متناسب با کابینت طوسی

در بررسی این که کابینت طوسی با چه رنگی ست میشه، علاوه بر رنگ تزئینات و کابینت ها، کف نیز اهمیت دارد. انواع کف با طرح ها و رنگ های زیر بهترین انتخاب ها برای تکمیل آشپزخانه طوسی هستند:

  • پارکت چوب طبیعی و مصنوعی

پارکت چوبی درکنار کابینت طوسی

  • سنگ طبیعی سفید، خاکستری و بژ یا طرح های تیره گرانیت
  • کاشی طرح دار

کاشی طرح دار در آشپزخانه طوسی

  • کف آسفالت برای چیدمان های صنعتی و مدرن

کف آسفالت در کنار کابینت طوسی

 

انتخاب رنگ دیوار برای آشپزخانه با کابینت طوسی

انتخاب رنگ دیوار برای آشپزخانه با کابینت طوسی

هنگام انتخاب کاغذ دیواری مناسب آشپزخانه یا دیگر انواع دیوارپوش از رنگ کاملا مشابه کابینت ها استفاده نکنید؛ چرا که باعث بسته به نظر رسیدن فضا می شود. البته اگر نورپردازی یا نورگیری خانه قوی باشد، می توانید از این ترکیب استفاده کنید. به طور کلی از رنگ هایی که با کابینت ها کنتراست ایجاد می نمایند، استفاده کنید. مثلا در کنار طوسی تیره، طوسی روشن به کار ببرید.

 

نتیجه گیری

در پاسخ به این سوال که کابینت طوسی با چه رنگی ست میشه، طیف وسیعی از رنگ های سرد مثل سفید، آبی، سبز و… به همراه انواع گرم مثل صورتی، قهوه ای، طلایی و… را معرفی کردیم. شما می توانید با توجه به نوع چینش آشپزخانه خود یکی از این موارد را انتخاب کنید. همراه نمودن رنگ طوسی با گیاهان طبیعی، دیوارهای رنگی و کف ها با جنس های مختلف، طوسی را چشم نوازتر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *