مقالات آموزشی طراحی دکوراسیون داخلی

کابینت قهوه ای با چه رنگی ست میشه؟ (11 ایده متفاوت)

کابینت قهوه ای با چه رنگی ست میشه؟

کابینت از عناصر مهم در آشپزخانه می باشد که دکوراسیون و انتخاب رنگ آن از اهمیت بالایی برخوردار است. قهوه ای بسیار آرامش بخش و حس امنیت را القا می کند. اما سوالی که وجود دارد این است که کابینت قهوه ای با چه رنگی ست میشه. خوشبختانه قهوه ای با اکثر طیف های رنگی مانند سفید، مشکی، نارنجی، آبی و… هماهنگ می شود. از دیگر مزیت های این انتخاب، نگهداری آسان، هزینه تولید پایین و… می باشد. اگر به دنبال کابینت ارزان در مشهد هستید، رنگ قهوه ای گزینه فوق العاده ای است.

کابینت قهوه ای با چه رنگی ست میشه؟

چه رنگ هایی با کابینت قهوه ای ست میشود؟

خوشبختانه کابینت قهوه ای به راحتی با دیگر لوازم منزل ست می شود. اما باید در هماهنگ کردن رنگ ها کمی دقت کرد. اگر به دنبال این هستید که کابینت قهوه ای با چه رنگی ست میشه، باید گفت که با کرم، سفید، طوسی و… هماهنگ می شود. چون قهوه ای رنگ تیره ای می باشد؛ پس بهتر است که رنگ دوم کابینت ها و کاغذ دیواری مناسب آشپزخانه روشن باشند.

رنگ شیری

ترکیب رنگ قهوه ای با شیری برای کابینت

یک رنگ محبوب که به راحتی با قهوه ای ست می شود و ترکیبی منحصر به فرد و شیک را خلق می کند؛ کابینت شیری می باشد. اگر می خواهید بدانید رنگ کابینت کاپوچینو با چه رنگی ست میشه، باید گفت استفاده از رنگ شیری در کنار رنگ تیره ای مانند قهوه ای کاپوچینویی، فضای آشپزخانه را روشن و دلباز می کند. چون رنگ تیره منجر به کوچیک تر دیده شدن فضای آشپزخانه می گردد پس بهتر می باشد که در کنار آن از یک رنگ روشن استفاده کنیم تا این ویژگی منفی را بپوشاند و راحت تر بتوانیم از قهوه ای استفاده کنیم.

رنگ سفید

ترکیب رنگ قهوه ای با سفید برای کابینت

از دیگر رنگ های روشن که به راحتی با قهوه ای هماهنگ می شود، سفید است. این ترکیب بسیار چشم نواز و جذاب می باشد. ترکیب قهوه ای و سفید حس آرامش و راحتی را انتقال می دهد و در سبک مدرن و کلاسیک هم کاربرد فراوان دارد.

رنگ های گرم

کابینت قهوه ای با رنگ های گرم

از آنجایی که قهوه ای رنگ گرمی می باشد؛ پس ترکیب آن با دیگر رنگ های گرم مانند نارنجی، بژ، زرد خردلی، آتیشی و قرمز بسیار جذاب است. مثلا قهوه ای به راحتی با نارنجی ست می شود و نتیجه کار، محیطی صمیمی و دلنشین را ایجاد می کند. دلیل ایجاد این حس، به علت آن است که نارنجی و قهوه ای تقریبا از یک طیف رنگی هستند و شور و اشتیاق را با خود به آشپزخانه می آورند.

رنگ آبی و سبز

ترکیب رنگ قهوه ای با آبی برای کابینت

در جواب کابینت قهوه ای با چه رنگی ست میشه؛ می توان رنگ آبی  و سبز را معرفی کرد. آبی رنگ سردی است و با محیط گرم آشپزخانه، تضاد چشمگیر و جذابی را ایجاد می کند. آبی و سبز هم حس شادابی و سرزندگی را انتقال می دهند. شما از این رنگ ها می توانید در صندلی ها، دیوار و… استفاده کنید.

رنگ مشکی

ترکیب رنگ قهوه ای با مشکی برای کابینت

شما اگر علاقه زیادی به رنگ های تیره دارید، به راحتی می توانید قهوه ای را با مشکی ترکیب کنید. کابینت مشکی قهوه ای یک ست فوق العاده جذاب، شیک و خاص می باشد. شما با اضافه کردن برخی اکسسوری های مخصوص آشپزخانه به رنگ طلایی، با حفظ تعادل زیبایی این محیط را دو چندان می کنید.

رنگ طلایی

ترکیب رنگ قهوه ای با طلایی برای cabinet

از ترکیب رنگ های مدرن بسیار محبوب، ترکیب طلایی و قهوه ای می باشد. رنگ سوم که فرعی است را می توانید در دستگیره کابینت ها، آویز ها و دیگر اکسسوری ها به کار ببرید. اگر از ترکیب طلایی قهوه ای استفاده کردید؛ حتما چراغ های زیادی را به کار ببرید تا زیبایی محیط را دو چندان کنید. بهره گیری از رنگ های پر انرژی به میزان کم در محیط آشپزخانه، ذوق و سلیقه شما را نشان می دهد.

معایب و مزایا کابینت به رنگ قهوه ای

کابینت های قهوه ای علاوه بر اینکه با رنگ های زیادی ست می شوند. برخی معایب و مزایا دیگر دارند.

مزایا کابینت قهوه ای

  • تمیز کاری و تمیز نگه داشتن آسان (در کابینت قهوه ای روشن این گونه نیست)
  • به راحتی با دیگر دکوراسیون منزل ست می شوند.
  • دارای هزینه تولید پایین
  • مقاومت بالا در مقابل گرد و خاک
  • مناسب خانواده های پر رفت و آمد

معایب کابینت قهوه ای

  • دارای رنگ خسته کننده و ملال آور
  • ایجاد فضایی دلگیر (اگر به تنهایی استفاده شود)

به کار گیری کابینت قهوه ای در سبک های مختلف

بهترین و برترین ویژگی کابینت قهوه ای، هماهنگی این رنگ با هر نوع سبکی می باشد. کابینت های قهوه ای با توجه به متریالی که دارند در انواع سبک ها مورد استفاده قرار می گیرند و بهترین رنگ کابینت روکش چوب است.

سبک کلاسیک

به کار گیری کابینت قهوه ای در سبک کلاسیک

کابینت قهوه ای مات یا براق بهترین گزینه برای آشپزخانه با سبک کلاسیک می باشد. بارز ترین ویژگی ظاهری کابینت سبک کلاسیک، کنده کاری و منبت کاری است که نمای بسیار جذابی برای کابینت قهوه ای می باشد. بهترین متریال ها برای ساخت کابینت با این رنگ، چوب و ممبران است.

کابینت ممبران

ممبران یا وکیوم بهترین نوع کابینت برای سبک کلاسیک است. چون قابلیت اجرای هر گونه طرحی را بر روی سطح آن وجود دارد. حالا اگر رنگ قهوه ای را انتخاب کنید که دیگر فوق العاده می شود. این نوع کابینت از تنوع رنگی بالایی برخودار است و شما به راحتی می توانید هر نوع قهوه ای را انتخاب نمایید.

کابینت چوب

از آن جایی که چوب از دسته متریال گران قیمت است؛ به همین دلیل از گذشته تا به امروز در دکوراسیون های لوکس مورد استفاده قرار می گیرد. کابینت چوبی قهوه ای مقاومت بسیار بالایی دارد، حس طبیعت را در دل انسان زنده می کند و فضا به محیطی گرم و صمیمی تبدیل می گردد. شما برای کم کردن هزینه های خود می توانید از کابینت های طرح چوب استفاده کنید که مغزی کار ام دی اف است.

سبک نئوکلاسیک

به کار گیری کابینت قهوه ای در سبک نئوکلاسیک

در سبک نئوکلاسیک دیگر خبری از کنده کاری و نقش های برجسته نیست. در این سبک طراحی ها بسیار ساده تر از کلاسیک می باشد و با رنگ قهوه ای هماهنگی بسیاری دارد. در ساخت کابینت نئوکلاسیک به رنگ قهوه ای می توان از متریالی همچون های گلاس استفاده کرد. اگر شما آشپزخانه کوچکی دارید این ترکیب گزینه بسیار مناسبی است؛ زیرا های گلاس با سطح درخشنده ای که دارد نور را منعکس می کند و محیط را بزرگتر و لوکس تر نشان می دهد.

سبک مدرن

به کار گیری کابینت قهوه ای در سبک مدرن

برای آشپزخانه های کوچک، سبک مدرن انتخاب بسیار مناسبی است؛ زیرا ابعاد کابینت ها در این سبک کوچک تر هستند و نمای بسیار ساده و حتی برخی از آن ها دستگیره هم ندارند. یکی از متریال های مناسب برای این سبک در رنگ قهوه ای، ام دی اف است و فضای بسیار شیک و لوکس را به وجود می آورد و هزینه پایینی هم دارد.

جمع بندی

کابینت نقش اساسی در دکوراسیون آشپزخانه دارد. تنوع رنگ برای این عنصر بسیار بالا است و شما با توجه به سبک منزلتان که مدرن، کلاسیک و نئوکلاسیک می باشد؛ گزینه مناسب را انتخاب نمایید. قهوه ای رنگی می باشد که در تمام سبک های کلاسیک، نئوکلاسیک و مدرن مورد استفاده قرار می گیرد. شاید برای شما سوال پیش بیاید که کابینت قهوه ای با چه رنگی ست میشه؛ قهوه ای با اکثر رنگ ها مانند سفید، نارنجی، آبی، سبز، مشکی و شیری ترکیب بسیار جذابی را خلق می کند. پس به راحتی به سراغ این رنگ جذاب بروید و برای تصمیم گیری راحت تر و انتخاب درست تر با مشاوران سلام دکور در ارتباط باشید.

سوالات متداول

نورپردازی مناسب آشپزخانه قهوه ای چگونه است؟

علاقه مندان به رنگ های تیره می توانند با نورپردازی زیر کابینتی توسط لامپ هالوژن یا LED از تاریک شدن خانه خود جلوگیری کنند.

برای چه متراژ خانه ای از رنگ قهوه ای استفاده کنیم؟

اگر رنگ تیره مدنظر شماست، بهتر است خانه ای متوسط یا بزرگ داشته باشید. در آشپزخانه های کوچک، رنگ های قهوه ای روشن باعث بزرگ تر جلوه دادن محیط می شوند.

author-avatar

درباره مهدیه سعیدی

بنده مهدیه سعیدی، در شرکت آروین شهر به عنوان نویسنده در حوزه ساختمانی و زیر مجموعه های آن مشغول به فعالیت می باشم. سلام دکور که زیر مجموعه ای از آروین می باشد؛ در زمینه موضوعات مربوط به داخل ساختمان مانند طراحی کابینت، نصب ماربل شیت و... مشغول به فعالیت است. بنده SEO محتوا و نویسندگی این بخش ها را به عهده دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *