عمومی, مقالات آموزشی طراحی دکوراسیون داخلی

جدیدترین مدل بوفه آشپزخانه 2024 + تصاویر

جدیدترین مدل بوفه آشپزخانه

چندین سال است که جدیدترین مدل بوفه آشپزخانه طرفداران بسیاری پیدا کرده است. حضور این ویترین ها در دو سبک کلاسیک و نئوکلاسیک الزامی می باشد اما در سبک مدرن می توان از وجود آن ها صرف نظر کرد. اگر آشپزخانه شما ویترین دارد؛ به دلیل نمایان بودن درون آن ها حتما به چیدمان دکوری هایی که استفاده می کنید، دقت نمایید. شما با خرید کابینت ارزان در مشهد یا هر شهر دیگری، می توانید با طراحی یک ویترین در بین کابینت ها، آن را گران تر و زیباتر نشان دهید.

بوفه (ویترین) چیست و چه کاربردی دارد؟

بوفه (ویترین) چیست و چه کاربردی دارد؟

بوفه یا کابینت ویترینی، به انواع اسکلت یا یونیت کابینت آشپزخانه می گویند. درب جدیدترین مدل بوفه آشپزخانه، معمولی نیست؛ بلکه درب شیشه ای و اگر سبک مدرن باشد بدون درب است. اکسسوری که در این ویترین ها قرار می دهند؛ ظروف فاخر یا مجسمه می باشد. در ویترین های مدرن، این اکسسوری ها از نوع نوستالژیک و جلودستی است.

جدیدترین مدل بوفه آشپزخانه

جدیدترین مدل بوفه آشپزخانه

وجود بوفه یا همان کابینت های ویترینی، جلوه خاصی به فضای آشپزخانه می بخشند. حتی در سبک مدرن که سادگی حرف اول را می زند؛ وجود یک یا دو بوفه بدون درب، بسیار طراحی کابینت ها را چشم نواز می کند. طراحی ویترین ها می تواند به صورت تکی در بین کابینت های بالایی و به صورت قرینه یا تکی به روی اپن باشد. جدیدترین مدل بوفه آشپزخانه که بیشتر در سبک مدرن و نئوکلاسیک کاربرد دارد؛ ویترین های تمام قد می باشند که از روی زمین تا سقف امتداد دارند.

جدیدترین مدل بوفه آشپزخانه برای سبک های متفاوت

جدیدترین مدل بوفه آشپزخانه برای سبک های متفاوت

جدیدترین مدل بوفه آشپزخانه که گزینه مناسبی برای طراحی کابینت برای آشپزخانه کوچک می باشد؛ در سبک های متنوع موجود است که عبارتند از:

ویترین در سبک کلاسیک

ویترین در سبک کلاسیک

کلاسیک، سبکی پر زرق و برق و فاخر می باشد که المان های به کار رفته در این سبک نیز دارای تزیین و جزئیات فراوان است. کابینت های کلاسیک نیز دارای منبت کاری و کنده کاری های ریز و درشت می باشد که بوفه ها در این سبک به صورت قرینه هستند. در آشپزخانه هایی با سبک کلاسیک و نئوکلاسیک، بوفه جزئی جدا نشدنی می باشد و الزاما در طراحی باید حداقل یکی دوتا ویترین در نظر گرفته شود. چون در سبک کلاسیک، کابینت ها دارای منبت و کنده کاری هستند؛ ویترین نیز باید این چنین باشد و درب آن از نوع شیشه طراحی گردد.

ویترین در سبک مدرن

ویترین در سبک مدرن

وقتی حرف از سبک مدرن می شود؛ اولین مورد سادگی هر دکوراسیون به ذهن ما می آید. به همین دلیل وجود بوفه با درب شیشه ای در این سبک معنا ندارد. مگر اینکه نوع خاصی طراحی گردد و یا کارفرما اصرار به وجود آن داشته باشد. به هر دلیلی مجبور به طراحی بوفه در سبک مدرن شدید، باید ویترین ها حداکثر یکی یا دوتا باشد و به صورت شلف یا طبقه، بدون وجود درب طراحی گردد.

انواع جدیدترین مدل بوفه آشپزخانه

انواع جدیدترین مدل بوفه آشپزخانه

بوفه (ویترین) در سال های اخیر بسیار محبوب و افراد زیادی به آن هجوم آورده اند. به همین دلیل تنوع آن افزایش یافته است و برای سبک های متفاوت طراحی می شود.

نصب شلف در انتهای کابینت های هوایی

در بالای سینک ظرفشویی

قسمت زیرین کانتر اپن

روی اپن به صورت تک یا قرینه

ویترین تمام قد

چیدمان کابینت های ویترینی

چیدمان کابینت های ویترینی

هنگام خرید کابینت حواستان به کابینت های ویترینی باشد؛ زیرا آشپزخانه را بسیار زیبا و جذاب می کنند اما در صورتی که درون آن مرتب و به بهترین شکل چیده شود؛ زیرا درب آن شیشه ای یا بدون درب است. اگر درون بوفه ها شلوغ باشد؛ نه تنها زیبایی دیگر ندارد بلکه ظاهری زشت و شلوغ پیدا می کند و محیط آشپزخانه را نا منظم جلوه می دهد.

مدل چیدمان و سبک ویترین ها ارتباط مستقیمی با سبک چیدمان الباقی فضاها خانه دارد؛ مخصوصا اگر آشپزخانه از نشینمن دید مستقیم داشته باشد. معمولا از ظروف فاخر و گرانبها برای ویترین ها استفاده می گردد؛ البته حواستان باشد که خیلی از ظروف پر زرق و برق و تو چشم هم استفاده نشود. چیدمان بوفه های سبک مدرن کمی متفاوت تر است. از ظروف مینیمال، شمع و گلدان های ساده استفاده می گردد.

انواع جدیدترین مدل بوفه آشپزخانه از لحاظ شکل ظاهری

انواع جدیدترین مدل بوفه آشپزخانه از لحاظ شکل ظاهری

ویترین ها از لحاظ شکل ظاهری دارای انواع گوناگون هستند که عبارتند از:

ویترین بدون درب

ویترین بدون درب

در سبک مدرن بیشتر از ویترین بدون درب استفاده می گردد که به آن شلف می گویند. روی این بوفه ها دیگر نمی توان به عنوان یک کابینت جادار حساب کرد. زیرا هر آنچه درونشان قرار دهید؛ کاملا نمایان است و تاثیر زیادی در جلوه آشپزخانه دارد. دکوری برای ویترین کابینت از نوع بدون درب، باید شلوغ و رنگی رنگی نباشد تا محیط آشپزخانه را بهم ریخته جلوه ندهد.

ویترین با درب شیشه ای

ویترین با درب شیشه ای

ویترین ها به طور کلی به دلیل اینکه عمق دیوار را عقب تر نشان می دهند؛ باعث بزرگتر دیده شدن آشپزخانه می گردند. مخصوصا اگر درب بوفه شیشه ای باشد این ویژگی بارزتر می گردد. حواستان باشد که ویترین ها در کنار تمام جلوه ای که دارند اما دیگر نمی توانید هر نوع خوراکی و ظرف و ظروفی را در آن ها بچینید.

ویترین با درب مات

ویترین با درب مات

نوعی از جدیدترین مدل بوفه آشپزخانه، ویترین با درب شیشه ای مات امی باشد. این نوع ویترین به میزان کمتری جنبه تزئینی دارد؛ زیرا درب آن مات است و درون آن به سختی دیده می شود. ویترین با درب مات در سبک نئوکلاسیک و آشپزخانه های کوچک کاربرد بیشتری دارد و هدف از طراحی چنین ویترینی، بزرگتر دیده شدن محیط آشپزخانه است. درب مات نیز زیبایی خاص خود را دارد و از لحاظ بصری منحصر به فرد است.

ویترین چراغ دار

ویترین چراغ دار

در برخی از ویترین ها چراغی تعبیه می شود که به بزرگتر و نورانی تر شدن آشپزخانه کمک شایانی می کند ک نوعی از جدیدترین مدل بوفه آشپزخانه می باشد. این ایده به بهتر و درخشنده تر دیده شدن، لوازم درون آن هم کمک می کند. مخصوصا اگر آشپزخانه پنجره و نور گیری کافی ندارد؛ این طراحی بسیار هوشمندانه و مفید می باشد و وضوح پیشخوان آشپزخانه را افزایش می دهد.

جمع بندی

فضای آشپزخانه بسیار حائز اهمیت است و نیاز به زیباسازی زیادی دارد. جدیدترین مدل بوفه آشپزخانه ایده بسیار خوبی برای جلوه دادن به این محیط است. ویترین های کابینت دارای انواع گوناگونی از جمله، بدون درب، درب شیشه ای، درب مات و چراغدار می باشند. داخل ویترین ها چون نمایان است؛ حواستان باشد چیدمان آن بهم ریخته و شلوغ نباشد زیرا فضای آشپزخانه را نا منظم نشان می دهد.

سوالات متداول

در حال حاضر بوفه آشپزخانه چه مدلی مد است؟

جدیدترین مدل بوفه آشپزخانه سبک مدرن، روستیک، صنعتی و کلاسیک می باشد.

هنگام انتخاب بوفه آشپزخانه باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

سبک، اندازه، فضای ذخیره سازی، مواد و قابلیت های اضافه

بهترین مکان برای قرار دادن بوفه در آشپزخانه کجاست؟

دیوار بین دو کابینت، کنج آشپزخانه و نزدیک میز غذاخوری

author-avatar

درباره مهدیه سعیدی

بنده مهدیه سعیدی، کارشناس معماری، در شرکت آروین شهر به عنوان نویسنده در حوزه ساختمانی و زیر مجموعه های آن مشغول به فعالیت می باشم. سلام دکور که زیر مجموعه ای از آروین می باشد؛ در زمینه موضوعات مربوط به داخل ساختمان مانند طراحی کابینت، نصب ماربل شیت و... مشغول به فعالیت است. بنده SEO محتوا و نویسندگی این بخش ها را به عهده دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *