مقالات آموزشی طراحی دکوراسیون داخلی, عمومی

جدیدترین مدل کابینت جزیره ای (36 طرح جذاب و کاربردی)

جدیدترین مدل کابینت جزیره ای

اگر به دنبال این هستید که آشپزخانه ای مدرن، شیک و جادار ایجاد کنید، جدیدترین مدل کابینت جزیره ای بهترین گزینه برای شما است. این کابینت ها انواع گوناگونی از جمله منحنی شکل، چرخ دار و… دارند. شما خیلی راحت می توانید با توجه به دکوراسیون آشپزخانه خود، بهترین مدل آیلند را انتخاب کنید.
سلام دکور اولین فروشگاه تخصصی صنعت ساختمان می باشد که در عرصه کابینت آشپزخانه مشهد در انواع مختلف حرف اول را می زند.

 

جدیدترین مدل کابینت جزیره ای برای آشپزخانه

جدیدترین مدل کابینت جزیره ای برای آشپزخانه

جدیدترین مدل کابینت جزیره ای، اپن هایی هستند که در وسط آشپزخانه قرار می گیرند (اپن جزیره ای) و مرزی بین دو فضا ایجاد می کنند. این مدل کابینت ها به دلیل تطابق با اکثر دکوراسیون های آشپزخانه، طرفداران زیادی دارند. کابینت های جزیره ای در آشپزخانه های کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع کابینت جزیره ای (آیلند)

انواع کابینت جزیره ای (آیلند)

جدیدترین مدل کابینت جزیره ای در انواع گوناگون موجود است. شما برای هر نوع سبک، اندازه و… می توانید کابینت جزیره ای متناسب با فضا را انتخاب کنید.

جزیره ای چرخ دار

جزیره ای چرخ دار

این نوع از کابینت جزیره ای، تعدادی چرخ در زیر خود دارد. در نتیجه هر وقت بخواهید، به راحتی جابه جا می کنید. در نظر داشته باشید به روی کابینت های متحرک، نمی توانید سینک ظرفشویی و گاز رو میزی قرار دهید. آیلند ها بیشتر در سبک مدرن تولید می شوند؛ اما گاهی سبک کلاسیک هم به چشم می خورد.

جزیره ای L شکل

جزیره ای L شکل

یکی از جدیدترین مدل کابینت جزیره دار، مدل L است؛ که فضای کمی را در آشپزخانه اشغال می کند. در یک قسمت آن می توانید سینک یا گاز را قرار دهید و از قسمت دیگر آن به عنوان اپن استفاده کنید. تمیز کردن این مدل از آشپزخانه جزیره ای به دلیل نزدیکی به سینک یا گاز کمی مشکل است.

جزیره ای T شکل

جزیره ای T شکل

کاربرد جزیره های T شکل به علت اینکه هم به عنوان میز غذاخوری و هم میز کار استفاده می شود، بسیار زیاد است. این مدل کابینت آشپزخانه جزیره ای، فضای زیادی برای جابه جایی ظرف و ظروف دارد.

جزیره ای منحنی

جزیره ای منحنی

یکی از جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه جزیره را شاید بتوان مدل منحنی دانست. این نوع جزیره به علت خطوط نرم و دِ فرمه، حس در جریان بودن زندگی را منتقل می کند. ابعاد کابینت، باید خیلی دقیق و درست باشد؛ چون در غیر این صورت فضای پرت زیادی ایجاد می کند.

جزیره ای دوبل

جزیره ای دوبل

اگر که آشپزخانه بزرگی دارید، خیلی راحت می توانید از دو جزیره شبیه به هم استفاده کنید. جزیره های دوبل، کاربری های متفاوت دارند؛ یکی به عنوان میز غذا خوری یا میز کار و به روی دیگری سینگ یا اجاق گاز را قرار دهید.

 

در چه مکان هایی از کابینت جزیره ای استفاده می کنند؟

برخی از مهندسین معمار معتقد هستند که کابینت جزیره ای، مناسب آشپزخانه های بزرگ است. عده ای هم خلاف این را می گویند و بر این باورند که برای محیط های کوچک مفید هستند. اگر با اصول و نحوه محاسبه متراژ جزیره آشنا باشید، می دانید در واقع آشپزخانه های متوسط بهترین مکان برای استفاده از جزیره می باشند. خوشبختانه، جزیره هر نوع سبکی را ساپورت می کند؛ زیرا دارای طرح، رنگ و مدل متنوع است.

در چه مکان هایی از کابینت جزیره ای استفاده می کنند؟ island cabinet model کابینت جزیره ای جزیره طرح کابینت جزیره ای طرح island cabinet مدل کابینت جزیره ای the latest island cabinet model جزیره با قابلیت جابجایی

 

مزایا کابینت جزیره

انواع جدیدترین مدل کابینت جزیره ای، مزایای زیادی دارد که منجر به افزایش طرفداران آشپزخانه جزیره ای شده است. این مزیت ها عبارتند از:

 • فضایی مناسب برای جایگذاری انواع اکسسوری کابینت
 • جدا کردن فضای پخت و سرو غذا
 • افزایش فضا برای ذخیره سازی و جابه جایی ظرف و ظروف
 • ایجاد مرز بین فضای پذیرایی و نشینمن با آشپزخانه
 • استفاده به عنوان میزکار
 • تنوع طرح جزیره کابینت به علاوه رنگ
 • افزایش فضای مفید
 • گزینه مناسبی برای بازسازی آشپزخانه های قدیمی و تبدیل به محیطی لوکس و لاکچری
 • امکان دسترسی به چهار سو آشپزخانه

 

معایب کابینت جزیره

این جزیره ها معایبی دارند که خیلی جزئی و کم هستند.

 • نامناسب برای آشپزخانه های کوچک
 • نیاز به فضای زیاد و مناسب آشپزخانه های متوسط رو به بزرگ
 • هزینه و دشواری زیاد در هنگام تعمیر و بازسازی

 

کدام تجهیزات آشپزخانه می تواند روی جزیره قرار بگیرد؟

تجهیزاتی که می توانند بر روی اپن جزیره ای قرار بگیرند به شرح زیر می باشند:

 • سینک ظرفشویی
 • گاز رو میزی
 • ماشین ظرف شویی
 • یخچال که درون جزیره قرار می گیرد.

کدام تجهیزات آشپزخانه می تواند روی جزیره قرار بگیرد؟ تجهیزاتی که روی جزیره قرار میگرند جعبه های میوه داخل کابینت جزیره ای یخچال که درون جزیره قرار می گیرد

 

مدل کابینت جزیره ای برای آشپزخانه کوچک

درست است که آیلند، مناسب برای آشپزخانه های کوچک نیست؛ اما با رعایت برخی نکات و ویژگی ها می توانید از آن بهره مند شوید:

 • ایجاد تخته آماده سازی غذا به روی جزیره برای خرد کردن و برش دادن گوشت، سبزیجات و…
 • ایجاد حدآکثری فضای ذخیره سازی ظروف و مواد غذایی، مانند کشو و قفسه
 • دیگر میز ناهار خوری جدا نگذارید. با اضافه کردن بخش کوچکی به کابینت جزیره خود، از آن به عنوان میز غذاخوری استفاده کنید.
 • جایگذاری پریز های الکتریکی، برای استفاده راحت از وسایل برقی موجود در آشپزخانه
 • طراحی مدل جزیره کابینت برای آشپزخانه های کوچک باید به شکل استوانه ای یا مستطیلی باشد. زیرا فضای کمتری اشغال می کنند و راحتر با فضا جور می شوند.
 • استفاده از مواد مقاوم مانند چوب، ام دی اف و فلز برای ساخت جزیره آشپزخانه های کوچک

مدل کابینت جزیره ای برای آشپزخانه کوچک طرح کابینت جزیره ای برای آشپزخانه کوچک کابینت جزیره ای برای آشپزخانه کوچک کابینت جزیره ای در آشپزخانه کوچک

 

گالری تصاویر

اگر به دنبال ایده هایی نو برای آشپزخانه جزیره ای هستید، تصاویر زیر می توانند به کمک شما بیایند:

فضای آشپزخانه مشکی رنگ + کابینت جزیره ای 2 کابینت جزیره ای در کنار هم island cabinet model کابینت جزیره ای سفید چند ردیف کابینت جزیره ای کابینت جزیره ای مدرن latest island cabinet model جدیدترین طرح کابینت جزیره ای جدیدترین کابینت جزیره ای مدل جدید کابینت جزیره ای

 

جمع بندی

کابینت های جزیره ای این روز ها طرفداران زیادی پیدا کرده اند. جدیدترین مدل کابینت جزیره ای انواع مختلفی، از جمله جزیره منحنی، L شکل، T شکل، چرخ دار و دوبل شکل دارد. آیلند ها که نام دیگر کابینت جزیره ای می باشد، به خاطر تنوع در انتخاب طرح کابینت جزیره و رنگ آن با هر نوع دکوراسیونی جور در می آید. جزیره گزینه مناسبی برای بازسازی آشپزخانه است و از دیگر مزیت های این کابینت ها، دسترسی به چهار طرف، ایجاد مرز بین دو فضا، افزایش فضا برای جابه جایی ظرف ظروف ها و… هستند. شما می توانید گاز، سینک، یخچال و ماشین ظرفشویی را به روی جزیره نصب کنید.
برای خرید و نصب جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه جزیره با بخش فروش محصولات سلام دکور تماس بگیرید و با کمک مشاوران ما راحت ترین خرید را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *