مقالات آموزشی طراحی دکوراسیون داخلی, عمومی

ایده کابینت آشپزخانه کوچک بدون اپن (30 تصویر طراحی 2024)

کابینت آشپزخانه کوچک بدون اپن

خوشبختانه با پیشرفت دنیای دیزاین و دکوراسیون داخلی، دیگر فرقی نمی کند آشپزخانه شما چه ابعادی دارد. زیرا با انتخاب درست رنگ کابینت ها و سبک مناسب می توانید بیشترین استفاده را از حداقل فضا بکنید. طراحی کابینت آشپزخانه کوچک بدون اپن، از دیگر مواردی می باشد که در ایجاد فضای بیشتر نقش دارد. با آگاهی از قیمت کابینت در مشهد و انواع طراحی ها، می توانید آشپزخانه ای لوکس و درجه یک داشته باشید.

ایده برای کابینت آشپزخانه کوچک بدون اپن

ایده برای کابینت آشپزخانه کوچک بدون اپن

اولین ایده ای که به ذهن هر طرای برای کابینت آشپزخانه کوچک بدون اپن می رسد؛ حذف کانتر (اپن) می باشد. زیرا کانتر در حین زیبایی، بسیار جا گیر است و با حذف آن فضای زیادی برای رفت و آمد فراهم می شود. برای ایجاد فضای بیشتر در آشپزخانه های کوچک دو ایده وجود دارد. قبل بررسی این دو ایده به این نکنه توجه داشته باشید؛ با نور پردازی زیر کابینت آشپزخانه های کوچک دلباز و بزرگتر به نظر می آیند.

استفاده از میز به جای اپن

استفاده از میز به جای اپن

کاربرد اپن (کانتر) در فضای آشپزخانه بیشتر از هر چیزی، به عنوان میز استفاده می باشد. پس شما خیلی راحت می توانید به جای کانتر از یک میز جمع و جور بهره ببرید. اگر بیش از حد فضای آشپزخانه کوچک می باشد، به طور کلی می توانید این آیتم را حذف کنید.

استفاده از کابینت های جادار

استفاده از کابینت های جادار

وقتی در یک خانه محیط آشپزخانه کوچک است؛ بهترین کار استفاده از کابینت های جمع و جور و در عین حال جا دار می باشد. خوشبختانه طراحی های جدید کابینت کاملا متفاوت با گذشته است؛ زیرا از تمام قسمت های کابینت به نحو احسن استفاده می کنند. مثلا در گذشته کابینت زیر سینک کاملا بی کاربرد بود؛ اما امروزه استفاده زیادی از آن قسمت می شود.

ایده طراحی کابینت آشپزخانه کوچک بدون اپن به شکل مستطیل

ایده طراحی کابینت آشپزخانه کوچک بدون اپن به شکل مستطیل

در محیط های مستطیلی، ایرادی که وجود دارد؛ کشیدگی کابینت ها در یک جهت می باشد. پس کابینت آشپزخانه کوچک بدون اپن و به شکل مستطیل، باید به گونه ای طراحی شود که دسترسی به همه قسمت ها آسان باشد. دقت کنید که اشتباهی صورت نگیرد. زیرا در این مدل آشپزخانه ها کوچکنرین خطا منجر به ایجاد مشکل برای رفت و آمد می گردد.
بهتر است در مدل مستطیلی، کابینت ها در دو ضلع کشیده آشپزخانه طراحی نشود؛ زیرا باعث دراز تر دیده شدن فضا می گردد. طراحی مدل L از همه بهتر می باشد.

ایده برای کابینت آشپزخانه کوچک بدون اپن با پنجره

ایده برای کابینت آشپزخانه کوچک بدون اپن با پنجره

وجود پنجره یک امتیاز مثبت برای آشپزخانه محسوب می شود که مورد استقبال خیلی از افراد قرار می گیرد. پس برای نهایت بهره مندی از این آیتم، در طراحی کابینت ها دقت کنید. مدل کابینت برای آشپزخانه های کوچک با پنجره، باید به گونه ای باشد که مانع از ورود نور طبیعی، گردش هوا، ایجاد فضای گرم و صمیمی نشود.

ایده طراحی کابینت آشپزخانه کوچک بدون اپن ایرانی

ایده طراحی کابینت آشپزخانه کوچک بدون اپن ایرانی

هنر نزد ایرانیان است و بس! همین جمله برای اینکه ثابت کند ایرانی ها هنرمند و با سلیقه هستند، کافی می باشد. برای خانواده های ایرانی آشپزخانه بسیار پر اهمیت است و طراحی آن به بهترین شکل مخصوصا آشپزخانه های کوچک ضروری می باشد. به همین دلیل خانم های ایرانی به دنیال ایده، برای کابینت آشپزخانه کوچک بدون اپن هستند.

مدل کابینت آشپزخانه کوچک بدون اپن در سبک مدرن

مدل کابینت آشپزخانه کوچک بدون اپن در سبک مدرن

اگر آشپزخانه کوچکی دارید؛ پیشنهاد تیم سلام دکور به شما، استفاده از سبک مدرن و نئوکلاسیک است. البته ترجیحا مدرن، زیرا هرچه بیشتر کابینت ها ساده، صاف و بدون نقش و نگار باشند؛ آشپزخانه بزرگتر دیده می شود. در کنار این موارد، رنگ روشن هم اگر باشند، کمک بسیار شایانی به بزرگ دیده شدن آشپزخانه کوچک خود کرده اید. اگر سبک مدرن را انتخاب کردید؛ می توانید از طراحی هود مخفی در کابینت بهره ببرید که این مورد هم مناسب آشپزخانه های کوچک است.

چند ایده دیگر برای کابینت آشپزخانه کوچک بدون اپن

کابینت آشپزخانه کوچک مستطیلی مدل کابینت آشپزخانه کوچک بدون اپن کابینت آشپزخانه کوچک مدل کابینت آشپزخانه کوچک بدون اپن با پنجره بهینه سازی کابینت ها برای آشپزخانه کوچک آشپزخانه کوچک مدل کابینت آشپزخانه کوچک بدون اپن ایرانی استفاده از فضای زیر سینک آشپزخانه کوچک ایده کابینت آشپزخانه بدون اپن Small-kitchen-cabinet-without-opening + پنجره Small-kitchen-cabinet-without-opening مدل کابینت آشپزخانه سبک نئوکلاسیک کابینت آشپزخانه کوچک پنجره دار طراحی بهینه کابینت ها برای آشپزخانه کوچک آشپزخانه کوچک با کانتر Small-kitchen-cabinet طراحی فضای آشپزخانه کوچک کابینت آشپزخانه کوچک بدون اپن مدل کابینت آشپزخانه کوچک در سبک مدرن آشپزخانه بدون کانتر آشپزخانه کوچک کانتر دار استفاده از فضای زیر سینک

جمع بندی

امروزه، اگر آشپزخانه کوچکی دارید؛ دیگر جای نگرانی برای کمبود فضا نیست. کابینت آشپزخانه کوچک بدون اپن اولین گزینه ای می باشد که به ذهن هر طراحی می رسد. زیرا کانتر فضای بسیاری می گیرد؛ به همین علت آیتم هایی مانند اپن و پنجره قابل حذف هستند. از دیگر مواردی که در بزرگ نشان دادن آشپزخانه تاثیر دارند؛ رنگ کابینت ها، سبک (مدرن) و… هستند. سلام دکور با ارائه انواع ایده و جنس کابینت برای آشپزخانه های کوچک، مسیر را برای شما هموار کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *