مقالات آموزشی طراحی دکوراسیون داخلی, عمومی

بررسی تفاوت کابینت نئوکلاسیک و کلاسیک |سلام دکور

تفاوت کابینت نئوکلاسیک و کلاسیک

آشپزخانه محور اصلی هر خانه ای است و دکوراسیون داخلی آن از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. انتخاب درست دکوراسیون و سبک کابینت ها نقش مهمی در زیبایی محیط دارد. پس با دقت بالا و آگاهی، کابینت ها را انتخاب نمایید. اگر ساده پسند هستید و به سبک های نئوکلاسیک هم علاقه دارید؛ می توانید از شرکت های تولیدی کابینت نئوکلاسیک در مشهد همانند سلام دکور بهره ببرید و درس ترین انتخاب را داشته باشید. قیمت، ابعاد آشپزخانه و… از جمله مواردی هستند که منجر به تفاوت کابینت نئوکلاسیک و کلاسیک می شوند. در هنگام انتخاب هر کدام از این دو سبک حواستان به تفاوت ها باشد.

کابینت نئوکلاسیک چیست؟

کابینت نئوکلاسیک چیست؟

سبکی که بین کلاسیک و مدرن باشد را نئوکلاسیک می گویند. این سبک دارای طرح و نقش و نگار می باشد اما ساده تر از سبک کلاسیک است. اگر آدمی هستید که هم به سبک های کلاسیک علاقه دارید و هم به مدرن، سبک نئوکلاسیک انتخاب بسیار درستی برای شما می باشد. زیرا این طراحی با هر نوع سلیقه ای جور در میاید. در بررسی تفاوت کابینت نئوکلاسیک و کلاسیک، سبک نئوکلاسیک از مقاومت بیشتری برخوردار است و در برابر رطوبت و حرارت دوام بیشتر دارد. دارای قیمت مناسب تری نیز می باشد.

مزایای کابینت نئوکلاسیک

سبک نئوکلاسیک دارای ویژگی های مثبتی می باشد که بسیار در انتخاب آن موثر است.

ظاهری چشم نواز

ظاهری چشم نواز (مزایای کابینت نئوکلاسیک)

ظاهر چشم نواز و زیبای این سبک از کابینت، منجر به استفاده آن در هر نوع خانه ای با سلیقه های متفاوت شده است.

تنوع رنگی

تنوع رنگی (مزایای کابینت نئوکلاسیک)

تنوع بالا رنگی و پالت رنگی خاص این نوع سبک، باعث تمایز آن از دیگر سبک ها گشته است.

مقاومت بالا در برابر رطوبت

از دیگر مزیت های این سبک (نئوکلاسیک) مقاومت بالا در برابر حرارت و رطوبت می باشد.

ضد خش

کابینت های این سبکی، دارای رویه ی ماتی هستند. به همین علت با انعکاس نور دیگر خط و خش و لکی، نشان داده نمی شود.

کابینت کلاسیک چیست؟

کابینت کلاسیک چیست؟

در مقایسه تفاوت کابینت نئوکلاسیک و کلاسیک، سبک کلاسیک دارای نقش و نگار های بیشتر و پیچیده تری می باشد.برخی از ویژگی های این سبک عبارتند از:

  • درب های کابینت همرا به گل آمیخته شده است.
  • پاخور های ابزار خورده
  • تاج های بلند
  • دارای دستگیره های طرحدار

در این سبک برخی رنگ ها از جمله سفید، خاکستری و قهوه ای طرفداران بیشتری دارند. طراحی کابینت ها در سبک کلاسیک به صورت قرینه هستند و مناسب آشپزخانه های بزرگ می باشند. این نوع سبک بسیار مجلل و با شکوه می باشد و متریال مورد استفاده چوب طبیعی و مصنوعی است.

تفاوت کابینت نئوکلاسیک و کلاسیک چیست؟

تفاوت cabinet نئوکلاسیک و کلاسیک چیست؟ تفاوت کابینت نئوکلاسیک و کلاسیک چیست؟

در بررسی تفاوت کابینت نئوکلاسیک و کلاسیک موارد زیادی هستند که این دو سبک را از هم متمایز می کند. تمام برند های معروف کابینت هر دو این سبک ها را تولید و عرضه می کنند.

تفاوت کابینت نئوکلاسیک و کلاسیک
ویژگی ها کلاسیک نئوکلاسیک
رنگ قهوه ای، سفید، طوسی پالت رنگی متنوع
مقاوم در برابر رطوبت کمتر بیشتر
مقاومت در برابر حرارت کمتر بیشتر
نقش و نگار زیاد و پیچیده ساده تر
ابعاد آشپزخانه بزرگ معمولی
هزینه بیشتر کمتر

انواع متریال کاربردی در کابینت نئوکلاسیک و کلاسیک

در هر سبکی متریال مورد استفاده منحصر به فرد می باشد اما گاهی متریال مشترک هم وجود دارد. تفاوت کابینت نئوکلاسیک و کلاسیک در متریال نیز به چشم می خورد اما این دو سبک متریال مشترکی دارند که عبارتند از:

چوب طبیعی

متریال چوب طبیعی

یکی از متریال بسیار مقاوم و پر طرفدار چوب می باشد. روی چوب هر طرحی رو میشه اعمال کرد و جلوه خاصی به فضا می بخشد. کابینت های چوبی دارای کیفیت بسیار زیادی نسبت به دیگر کابینت ها هستند. در نتیجه چوب به علت کیفیت و قیمت بالاتری که نسبت به دیگر متریال ها (ام دی اف) دارد؛ گرانترین و نفیس ترین کابینت های نئوکلاسیک و کلاسیک از نوع چوبی می باشند.

ممبران (وکیوم)

ممبران (وکیوم) (سبک کلاسیک)

نمونه دیگر، کابینت های کلاسیک و نئوکلاسیک از جنس ممبران می باشد که نسبت به دیگر متریال ها قیمت مناسب تری دارد. در واقع ممبران همان ام دی ام است که روکش ممبران به صورت یکدست روی آن وکیوم می شود و خاصیت ضد آب و رطوبت دارد.

رنگ پولیشی

این دسته از کابینت ها از ام دی اف منبت شده و روکش پولیش تولید می شود. این کابینت ها بعد از هربار رنگ شدن؛ سمباده می خورد و در محیطی تمیز و به دور از گردو غبار دوباره رنگ می شود. این مراحل چندین بار تکرار می گردد تا نتیجه ی کار تمیز، صاف و یکدست شود.

تفاوت کابینت نئوکاسیک و کلاسیک در موارد گوناگون

در بررسی تفاوت کابینت نئوکلاسیک و کلاسیک موارد مختلفی هستند که اهمیت بیشتری دارند. بررسی آنها در انتخاب سبک مورد نظر شما، کمک خواهد کرد.

طرح و مدل

تفاوت کابینت نئوکاسیک و کلاسیک در طرح و مدل

در سبک کلاسیک، کابینت ها بسیار شلوغ و پر از نقش و نگار و کنده کاری می باشد و ریزه کاری های ریز و درشت زیادی در آن پیدا می شود. اما در سبک نئوکلاسیک خبری از شلوغی ها نیست. درست می باشد که بدنه دارای کنده کاری است اما بسیار ساده تر از کلاسیک می باشد و مناسب افراد ساده پسند است.

اندازه آشپزخانه

تفاوت کابینت نئوکاسیک و کلاسیک در ابعاد آشپزخانه

یکی دیگر ازموارد در تفاوت کابینت نئوکلاسیک و کلاسیک، ابعاد فضای آشپزخانه می باشد. سبک کلاسیک به علت داشتن طرح های ریز و درشت فراوان، مناسب آشپزخانه های بزرگ و دلباز است و اصلا مناسب فضاهای کوچک و مینیمال نیست زیرا محیط را کوچک و شلوغ تر نشان می دهد.
اگر به سبک کلاسیک علاقه زیادی دارید اما آشپزخانه کوچکی دارید؛ سبک نئوکلاسیک انتخاب بسیار مناسبی برای شما می باشد. زیرا این سبک ساده تر و خلوت تر است و محیط های کوچک را بزرگتر، آرام و دلنشین نشان می دهد.

نحوه نگهداری و تمیزکاری

نحوه تمیز کردن کابینت های کلاسیک سخت تر از کابینت نئوکلاسیک می باشد. فضایی مانند آشپزخانه با سرعت بیشتری نسبت به دیگر فضاها کثیف و چرب می شود. از آنجایی که در سبک کلاسیک فرورفتگی و برآمدگی و طرح های ریز و درشت فراوانی وجود دارد؛ تمیز کردن آن ها کار دشواری است. اما کابینت های نئوکلاسیک چون دارای طرح های ساده تری هستند؛ تمیزکاری آن ها کار آسان تری می باشد.

هزینه نهایی

کابینت آشپزخانه در هر نوع سبک و متریالی که است؛ هرچه دارای جزئیات بیشتر، پر کارتر، زمان ساخت طولانی تر و سخت تری داشته باشد قیمت بالاتری دارد. پس کابینت ها با سبک کلاسیک و نئوکلاسیک، هرچند که متریال یکسانی داشته باشند اما باز هم کلاسیک قیمت بالاتری نسبت به سبک نئوکلاسیک دارد.

سبک دکوراسیون داخلی خانه

تفاوت کابینت نئوکاسیک و کلاسیک در سبک فضای خانه

شما اگر منزلتان را با سبک مدرن، کلاسیک یا هر سبک دیگری طراحی کرده اید. پس باید محیط آشپزخانه و کابینت ها نیز همان سبک را داشته باشند. زیرا خیلی غیر اصولی می باشد که تمام بخش های منزل شما مدرن است و کابینت های آشپزخانه پر از نقش و نگار و منبت کاری داشته باشد.

جمع بندی

قیمت، طرح، ابعاد آشپزخانه و نحوه نگهداری از جمله مواردی هستند که منجر به ایجاد تفاوت کابینت نئوکلاسیک و کلاسیک می شوند. در نظر داشته که هر هر سبکی باید با توجه به چیدمان منزل و سلیقه خودتان انتخاب گردد. اگر ساده پسند و به هردو سبک مدرن و کلاسیک علاقه مند هستید. سبک نئوکلاسیک بهترین گزینه برای شما می باشد. در این دو سبک از متریال گوناگونی از جمله چوب، رنگ پولیشی و ممبران استفاده می گردد. شما برای خرید هر دو نوع سبک کابینت می توانید با مشاوران و کارشناسان فروش شرکت سلام دکور در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *