مقالات آموزشی طراحی دکوراسیون داخلی, عمومی

بهترین روش نصب کابینت هوایی (نکات مهم و کاربردی برای نصب آن)

بهترین روش نصب کابینت هوایی

یکی از مهمترین بخش های آشپزخانه ها، کابینت ها می باشند. کابینت ها دو نوع اند دیواری (هوایی) و کابینت های زمینی، در نصب کابینت ها بسیار مهم است تا آن ها با استحکام به دیوار متصل شده باشند. به همین منظور باید اجرای آشپزخانه با بهترین روش نصب کابینت هوایی صورت بگیرد. استحکام و مقاومت این کابینت ها از این رو مهم است که ظروف و وسایل را در جایی قرار دهیم که سقوط نکنند.
کابینت آشپزخانه مشهد معمولا توسط نصاب ها اجرا می گردد تا به بهترین نحو پیاده سازی شود، اما برای نصب کابینت های پیش ساخته و آماده گاهی افراد خود اقدام به نصب کابینت می کنند. به این سبب بهترین نحوه نصب کابینت هوایی را بیان می کنیم تا بدون هیچ مشکلی این پروسه را انجام دهید.

 

آموزش ویدیویی بهترین روش نصب کابینت هوایی

 

ابزار نصب کابینت هوایی

با توجه به نوع طراحی، ابزار نصب کابینت هوایی می توانند متفاوت باشند؛ با این حال، ضروری ترین وسایل موارد زیر هستند:

  • متر
  • مته یا درایور و بیت
  • مداد
  • چکش
  • تراز
  • پیچ و رولپلاک
  • گیره
  • قرنیز

 

نصب کابینت دیواری به بهترین شکل

نصب کابینت دیواری

نصب کابینت ها از مهمترین کارها در طراحی محیط آشپزخانه بشمار می آید. برای داشتن کابینت های مستحکم هوایی باید با بهترین روش نصب کابینت هوایی، این متریال ها اجرا و نصب شوند. در خانه هایی با ایده کابینت آشپزخانه بدون اپن،  از کابینت های هوایی استفاده بیشتری می شود.

 

نکات مهم برای نصب کابینت های دیواری

برای نصب هر چه بهتر کابینت ها می بایست به یک سری نکات مهم توجه کرد. نکاتی از قبیل اندازه گیری دقیق، بررسی و طراحی، توجه به ابعاد، تراز بودن دیوار و … را باید در نظر داشت.

تراز بودن دیوار مد نظر

بررسی تراز بودن دیوار و کابینت

برای نصب صحیح کابینت ها بر روی دیوار می بایست قبل از هر کار صاف و تراز بودن آن ها را بررسی کنیم. در این روش باید توجه بالایی بر روی دیوار داشت که بدون برآمدگی یا انحنا باشد تا کابینت مورد نظر بدون هیچ مشکلی روی آن سوار شود.

طراحی کابینت ها

قبل از هر کاری باید در زمینه طراحی کابینت مهارت کسب کرد. با توجه به دیواری که باید کابینت ها روی آن قرار بگیرند، ابعاد کابینت را محاسبه می کنیم. کابینت کاربردی باید به دقت اندازه گیری شده تا در هنگام نصب کابینت هوایی به مشکلی پیش نیاید. از هود مخفی در کابینت گرفته تا کابینت های کنج باید هنگام اندازه گیری در نظر گرفته شوند.

اندازه گیری دیوار

اندازه گیری دیوار

برای آن که کابینت های ما به بهترین شکل بر روی دیوار سوار شوند، باید به دقت اندازه گیری گردند. در اندازه گیری ها باید فاصله از سقف و کانتر محاسبه و در نظر بگیریم تا پس از طراحی کابینت ها، در هنگام نصب و اجرا دچار مشکل نشویم. بررسی محل دقیق و اندازه گیری آن پیش از شروع کار بسیار مهم می باشد.

به کارگیری تجهیزات کاربردی و مناسب

سنباده کشی کابینت با ابزار آلات

برای پیاده سازی کابینت ها و با بهترین روش نصب کابینت هوایی باید از تجهیزات و ابزار مناسب استفاده کنیم. دریل و مته، پیچ رولپلاک، گیره ها، مهره ها، میخ، دستگاه برش و… از جمله مواردی هستند که باید هنگام استفاده از آن ها از با کیفیت ترین جنس ها کمک بگیریم.

برش کابینت های هوایی

برش دادن ورق های کابینت

پس از اندازه گیری صحیح و دقیق کابینت ها، شروع به ساخت و برش دادن ورقه های کابینت می کنیم. برای این منظور استفاده از تجهیزات مناسب بسیار مهم است. در هنگام برش دادن بایست به فضا های کلید، پریزها و لوله های آب، گاز و هود و… توجه کرد. برش دقیق کابینت بخش مهمی از پروسه ساخت و نصب آن محسوب می شود.

نصب و اتصال اولیه بخش های کابینت به یکدیگر

پس از برش کاری صحیح باید ورق ها را به هم متصل نماییم، اتصال محکم بخش های مختلف باید به گونه ای باشد که بدون هیچ فاصله ای اتفاق بیفتد. پس از اتصال ورق ها به یکدیگر می توان کابینت ها را روی دیوار نصب کرد.

 

فیتینگ چیست؟

فیتینگ ها قطعاتی از Mdf هستند که به شکلی مخصوص برش می خورند. فیتینگ ها به دو صورت مجزا هستند که قطعه اول به پشت کابینت دیواری، و دومی توسط پیچ رولپلاک به دیوار متصل می شود. فیتینگ ها نقش بسزایی در اتصال هرچه مستحکم تر کابینت های دیواری دارند؛ به عبارت دیگر، روش نصب فیتینگ کابینت رابطه مستقیمی با اتصال بهتر کابینت هوایی دارد.

 

بهترین روش نصب کابینت هوایی

روش نصب مناسب کابینت دیواری

برای آن که کابینت دیواری به درستی نصب شود، بهترین روش نصب کابینت هوایی را در چند مرحله بیان می کنیم.

اتصال کابینت ها به یکدیگر

اتصال کابینت ها به یکدیگر

در این مرحله کابینت ها را با کمک ابزارآلاتی چون گیره و انبر به یک دیگر وصل می کنیم، پس از آن با دریل و مته آن ها را سوراخ کرده و به یکدیگر پیچ می کنیم، به طوری که به بهترین شکل به هم متصل شده باشند.

در نظر داشته باشید که کابینت های روی زمین پیش از کابینت های دیواری نصب می شوند. تراز بودن آن ها مهم است و فاصله بین کابینت روی زمین و دیواری باید محاسبه و لحاظ شود.

نصب کابینت ها روی دیوار

قرار دادن کابینت روی دیوار

در روش نصب کابینت هوایی با فیتینگ، پس از نصب فیتینگ ها و با اطمینان از محکم بودن آن ها، کابینت های مد نظر را به دیوار وصل می کنیم. با اینکه استحکام کابینت های متصل شده اطمینان داریم؛ اما با این وجود از گذاشتن وسایل و ظروف سنگین پرهیز کنید.

نصب درب های کابینت ها

در انتها شروع به نصب درب ها و رگلاژ کردن آن ها می نماییم. در نهایت کابینت های هوایی ما به بهترین شکل ممکن ساخته و نصب شده اند.

 

سخن پایانی

یکی از دغدغه های مهم استفاده از کابینت های کاربردی در آشپزخانه است. کابینت ها معمولا به دو صورت دیواری و زمینی ساخته می شوند. یکی از مهمترین کار ها آن است که از بهترین روش نصب کابینت هوایی برای اجرای این متریال ها استفاده شود. با نصب کابینت های مناسب می توان وسایل و ظروف خود را به بهترین شکل ممکن در جای خود قرار داده و مرتب کنید.
شما می توانید با سلام دکور در ارتباط باشد تا کارشناسان و متخصصین زبده ما به شما مشاوره داده و در طراحی و پیاده سازی کابینت های آشپزخانه کنارتان باشند.

 

سوالات متداول

چه ابزار هایی در نصب کابینت های هوایی مورد نیاز می باشد؟

برای نصب کابینت های هوایی به ابزار هایی مانند: مداد، متر، دریل، پیچ گوشتی، آچار فرانسه، اره، سمباده، دستکش و… نیاز داریم.

نکات مهم و کاربردی در نصب کابینت های هوایی چیست؟

نکته مهم در این کار این است برای این فعالیت بهتر است از افراد متخصص کمک بگیریم، دقت و ظرافت کار را در نظر داشته باشیم و از ایمنه غافل نشویم.

author-avatar

درباره امیر مجتهدی

مجتهدی هستم مهندس کامپیوتر نویسندگی جذابیت های بسیاری دارد. پیچش حروف در یکدیگر و هم آوایی آن ها باعث ایجاد کلماتی زیبا و شایسته برای خواننده می شود. با نویسندگی در سایت سلام دکور سعی کرده ام تا با متنی مناسب و کاربردی شما را در رسیدن به خانه مطلوبتان یاری کنم. امید که از مقالات نگاشته شده راضی باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *