مقالات آموزشی طراحی دکوراسیون داخلی, عمومی

بهترین جای یخچال در آشپزخانه (ایده های جذاب + نکات مهم)

بهترین جای یخچال در آشپزخانه

آشپزخانه محیطی است که در آن باید تمامی نیاز ها به بهترین شکل ممکن فراهم آید. دسترسی های راحت و سریع افراد به متریال ها و ابزار در آشپزخانه باید به خوبی محقق شود. به این منظور باید بهترین جای یخچال در آشپزخانه در نظر گرفته شود تا مواد غذایی تازه در جایی مناسب قرار گیرند. برای قرار دادن در جای مناسب خود باید به نکات مهمی توجه کرد، از فاصله یخچال با دیوار گرفته تا باقی اشیا باید در نظر گرفته شود. می توانیم با دقت در سایز کابینت مکان مناسبی برای یخچال ایجاد کنیم. در بالای یخچال ها با استفاده از بهترین جنس کابینت آشپزخانه می توان فضای کاربردی ایجاد کرد. طراحی کابینت آشپزخانه در مشهد باعث می شود تا قرار دادن وسایل در موقعیت مناسب خود راحت تر شود.

بهترین جای یخچال در آشپزخانه کجاست؟

جای یخچال در آشپزخانه باریک

برای آن که بهترین جای یخچال در آشپزخانه را دریابیم، باید به یک سری نکات مهم توجه کرد، از جمله این نکات به ابعاد آشپزخانه می توان توجه داشت. به عنوان مثال در آشپزخانه های باریک باید یخچال را در رو به رو قرار داد تا باز کردن درب آن بدون مانع و سختی انجام شود. اگر در حال ساخت یا بازسازی آشپزخانه خود هستید، در نظر گرفتن مکان یخچال جزئی از الزامات است. با قرار دادن وسایل در جایگاه مناسب خود می توانید زیباترین چیدمان اشپزخانه عروس را به وجود آورید.

مثلث آشپزخانه چیست و بهترین جای یخچال را چگونه پیدا کنیم؟

کاربردی ترین جای یخچال در آشپزخانه

یکی از راه های یافتن بهترین جای یخچال در آشپزخانه کمک گرفتن از مثلث کار یا مثلث آشپزخانه است. این فرمول به ما این راهکار را ارائه می دهد که با فرض یک مثلث در آشپزخانه می بایست اجزای اصلی آشپزخانه شامل، یخچال، گاز و سینک هر کدام در یک ضلع قرار داشته باشند، تا استفاده از هر کدام مانعی برای استفاده راحت تر بقیه نباشد. البته در این فرمول هم توصیه بر آن است که بهتر می باشد تا نزدیک درب ورودی باشد تا دسترسی بهتری به سایر محیط بدهد.

قرار گرفتن یخچال در مکانی دور از رطوبت

برای سالم ماندن و کاربری طولانی مدت یخچال ها بهتر است در جایی قرار بگیرند که از رطوبت و نمناک بودن محیط دور باشند تا موتور یخچال دچار آسیب نشوند، هرچند باید در نظر داشت تا به پریز برق نزدیک باشند. فاصله ها اهمیت زیادی دارد، فاصله یخچال تا دیوار پشتی در حدود 15 تا 20 سانتی متر در نظر گرفت تا حرارت روی آن اثر نامطلوب باقی نگذارد.

لوله آب را فراموش نکنید!

اگر یخچال ساید بای ساید یا از انواع دیگر آبسردکن دار آن دارید، باید به این نکته که یخچال شما به شیر آب نزدیک باشد توجه داشته باشید. برخی از منازل هستند که آب لوله کشی آن ها مناسب استفاده نیست و باید از دستگاه های تصویه آب استفاده نمایید و یخچال خود را به این دستگاه متصل کنید تا دچار رسوبات نشود.

دسترسی آسان و بدون مانع به یخچال

یخچال کوچک در آشپزخانه

یکی از نکات مهم در جایگذاری یخچال در آشپزخانه قرار دادن آن در مکانی است که بدون هیچ گونه مزاحمت درب آن بتواند باز شود و از مواد تازه داخل آن استفاده کرد. برای این امر باید فاصله درب آن با سایر وسایل آشپزخانه رعایت شود، مثل فاصله میز نهارخوری با یخچال که ممکن است دسترسی آسان به آن را مختل کند.

اهمیت میز نهار خوری و کانتر آشپزخانه در پیدا کردن بهترین جای یخچال در آشپزخانه

در دسترسی های آشپزخانه نزدیکی یخچال به میز نهار خوری از اهمیت بالایی برخوردار است. به خاطر دستیابی بهتر و آسان تر به محتویات درون آن باید فاصله بین میز نهار خوری و کانتر با یخچال در نظر گرفته شود.

جاسازی یخچال در کابینت

جایگذاری یخچال در کابینت

در برخی آشپزخانه های کوچک به جای استفاده از یخچال های بزرگ از ابعاد های کوچک  آن استفاده می شود. این یخچال ها به خاطر ابعاد کوچکی دارند، می توانند در زیر کانتر نیز قرار بگیرند. در خانه هایی که کابینت آشپزخانه کوچک بدون اپن است، می توان یخچال را درون کابینت قرار داد تا فضای کمتری بگیرد. یخچال ها در ابعاد گونگون در بعضی از آشپزخانه ها با توجه به علاقه و سلیقه ساکنان پیاده سازی می شود. به عنوان مثال با قرار دادن جای یخچال در کابینت ممبران می توانید علاوه بر زیبایی زیاد از فضای بیشتری بهره مند شوید.

یخچال در چه بخش هایی نباید باشد

نکات مهمی برای قرار دادن یخچال در بهترین جای آشپزخانه وجود دارد، در مقابل اصولی وجود دارد که باید رعایت شود تا یخچال آسیب نبیند. یکی از اصلی ترین مواردی که برای جای این وسیله در نظر باید داشته باشید دوری آن از نور خورشید است. گرمای نور خورشید باعث می شود تا فعالیت یخچال بیشتر شده و موتورش دچار آسیب شود؛ همچنین اگر نور خورشید به پشت آن به تابد باعث خراب شدن و داغ شدن موتور می شود به همین علت اگر وسیله شما نزدیک پنجره است از پرده های ضخیم استفاده کنید.
یکی دیگر از نکات این است که یخچال از گاز و مایکرویو دورتر قرار داشته باشد تا حرارت پخت و پز روی آن اثر نامطلوب باقی نگذارد.

سخن پایانی

در آشپزخانه قرار دادن وسایل در جایگاه مناسب خود بسیار مهم است. مشخص کردن بهترین جای یخچال در آشپزخانه از این جهت حائز اهمیت است که به آسانی در دسترس باشد و در معرض خطراتی قرار نگیرد که احتمال آسیب دیدن آن را در پی داشته باشد. به جهت قرار دادن یخچال در جای مناسب خود می توان از فرمول مثلث کار استفاده کرد. چیدمان اصولی آشپزخانه باعث می شود که وسایل در بهترین جای خود قرار بگیرند. در سلام دکور طراحی کابینت ها و آشپزخانه ها انجام می شود و می توانید با برقراری ارتباط با کارشناسان از ایده های جدید استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *