مقالات آموزشی طراحی دکوراسیون داخلی

چیدمان کابینت زیر سینک ظرفشویی (اصول نظم دهی و استفاده اصولی)

چیدمان کابینت زیر سینک ظرفشویی

کابینت زیر سینک ظرفشویی با وجود اینکه در معرض دید نیست و فضای کوچکی را دربر می گیرد، نیاز به نظافت و چیدمان صحیح دارد. این قسمت معمولاً محل نگهداری لوازم تمیزکننده، سطل زباله و سایر لوازم مورد نیاز خانه داری می باشد. امروزه در طراحی های نوین دکوراسیون داخلی که در کابینت آشپزخانه مشهد نیز پیاده سازی می شود، کابینت زیر سینک ظرفشویی و نحوه قرار دادن وسائل داخل آن، کمک زیادی به شلوغ نشدن فضای آشپزخانه می کند.

با استفاده از ترفندهای ساده، می توان چیدمان کابینت زیر سینک ظرفشویی را به طور منظم و کاربردی انجام داد. این تکنیک ها شامل دسته بندی وسایل، استفاده از نظم دهنده زیر سینک و قرار دادن وسایل پرکاربرد در دسترس است.

ترفند های چیدمان کابینت زیر سینک ظرفشویی، کدام اند؟

کابینت زیر سینک ظرفشویی، یکی از مهم ترین بخش های آشپزخانه است که معمولاً محل نگهداری لوازم تمیزکننده، سطل زباله و سایر لوازم مورد نیاز خانه داری می باشد. مرتب سازی این وسایل در کنار یکدیگر کار آسانی نیست. متأسفانه، بسیاری از افراد اهمیت اصول چیدمان کابینت آشپزخانه را نمی دانند. آن ها وسایل را به صورت تصادفی می چینند. این کار باعث می شود تا از فضا به طور کامل استفاده نشود و همچنین، دسترسی به وسایل دشوار گردد. در صورتی که با استفاده از چند ترفند جدید و اصولی، می توانید به نحوی ایده آل از این فضا استفاده کنید.

1. تفکیک لوازم

cabinet-under-the-sink-7

اولین قدم برای چیدمان کابینت زیر سینک ظرفشویی، تفکیک لوازم است. لوازم تمیزکننده را می توانید بر اساس نوع، کاربرد یا اندازه تفکیک کنید.

2. استفاده از سبدهای پلاستیکی یا فلزی

cabinet-under-the-sink-3

یکی از ساده ترین راه ها برای چیدمان کابینت زیر سینک ظرفشویی، استفاده از سبدهای پلاستیکی یا فلزی است. برای مثال، می توانید لوازم تمیزکننده ظروف را در یک سبد، لوازم تمیزکننده زمین را در سبد دیگری و کیسه های پلاستیکی را در سبد سوم قرار دهید.

3. استفاده خلاقانه از لوله ها

cabinet-under-the-sink-5

اگر فضای زیر سینک شما محدود است، می توانید از لوله که نوعی نظم دهنده کابینت زیر سینک می باشد؛ برای آویزان کردن لوازم استفاده کنید. این کار باعث می شود تا فضای ذخیره سازی شما آزادتر شود و لوازم به راحتی قابل دسترس باشند. برای مثال، می توانید بطری های مواد شوینده را به لوله آویزان نمایید که به چیدمان داخل کابینت زیر سینک ظرفشویی کمک می کند.

4. استفاده از طبقه بندی برای افزایش فضای ذخیره سازی

cabinet-under-the-sink-4

برای ایجاد فضای بیشتر و دسترسی آسان به وسایل، می توان از طبقه بندی کابینت زیر سینک استفاده کرد. طبقه ها می توانند در اندازه های مختلف و متناسب با اندازه دقیق کابینت ساخته شوند تا وسایل با سایز های متفاوت را در خود جای دهند. به این ترتیب، وسایل کوچک تر از سر راه دور نگه داشته می شوند و دسترسی به آن ها آسان تر خواهد شد.

5. ریلی کردن سطل زباله، یک راه عالی برای سازماندهی زیر سینک

cabinet-under-the-sink-8

ریل های سطل زباله در کابینت زیر سینک ظرفشویی راهی عالی، برای تمیز نگه داشتن و نظم دهی کابینت زیر سینک است. با قرار دادن سطل زباله روی ریل ها، می توانید آن را هر زمان که نیاز دارید بیرون بکشید و زباله های خود را به راحتی دور بریزید. این امر به جلوگیری از ایجاد زباله در اطراف سینک و همچنین ریختن زباله در فضای زیر سینک کمک می کند.

6. استفاده از درب ها

cabinet-under-the-sink-2

درب های کابینت زیر سینک معمولاً فضایی بلااستفاده هستند. با استفاده از لوازمی مانند گیره و آویز، می توانید از این فضا برای آویزان کردن لوازم استفاده کنید. برای مثال، می توانید دستکش ها و دستمال های آشپزخانه را به آن آویزان کنید.

7. استفاده از برچسب

یکی از ترفند های کاربردی در چیدمان کابینت زیر سینک ظرفشویی، استفاده از برچسب می باشد. به کار بردن برچسب، به چیدمان زیر سینک شما کمک می کند تا بتوانید به راحتی لوازم را پیدا کنید. برچسب ها را روی سبدها، طبقات یا درب ها قرار دهید تا بدانید هر کدام از لوازم در کجا قرار دارند.

8. استفاده از جعبه

cabinet-under-the-sink-1

جعبه ها می توانند به نظم دهی زیر سینک کمک کنند. به این ترتیب، می توانید هر گروه از لوازم را در یک جعبه بگذارید و آن را در زیر سینک قرار دهید و  از چیدمان زیر ظرفشویی خود لذت ببرید.

9. آویزان کردن رول های کیسه زباله

cabinet-under-the-sink-6

برای صرفه جویی در فضای کابینت زیر سینک ظرفشویی، می توانید به جای قرار دادن رول های کیسه زباله بر روی زمین، روی میله هایی در قسمت داخلی آن آویزان کنید. رعایت این اصل، باعث می شود که رول های کیسه زباله فضای کمتری را اشغال کنند و تعویض کیسه زباله نیز آسان تر گردد.

جمع بندی

کابینت زیر سینک یکی از مهم ترین بخش های آشپزخانه است که معمولاً محل نگهداری لوازم تمیزکننده، سطل زباله و سایر لوازم مورد نیاز خانه داری می باشد. با توجه به اینکه این بخش معمولاً فضای کوچکی دارد، می توان با استفاده از ترفندهای ساده به نحوی ایده آل و بهینه از آن استفاده کرد. اگر به دنبال راهی برای چیدمان کابینت زیر سینک ظرفشویی خود هستید، می توانید از ترفندهای ذکره شده ایده بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *