عمومی, مقالات آموزشی طراحی دکوراسیون داخلی

کاغذ دیواری مناسب آشپزخانه (25 ایده نو + نحوه نصب و نگهداری)

کاغذ دیواری مناسب آشپزخانه

آشپزخانه قلب خانه است، این فضا کانونی را به وجود می آورد که همه اعضای خانواده و افراد را دور هم جمع می کند. زیبایی آشپزخانه یکی از نکاتی است که باید به آن توجه کرد. آشپزخانه و کابینت در مشهد و سایر نقاط کشور، در کنار متریال های دیگر با طرح و رنگ های زیبا جذابیت بیشتری پیدا می کنند؛ برای مثال می توان به کاشی، سرامیک، آجرنما، ماربل شیت بین کابینتی و کاغذ دیواری اشاره کرد. به همین منظور انواع کاغذ دیواری مناسب آشپزخانه را بررسی کرده و با کاربرد های آن ها آشنا می شویم.

 

کدام کاغذ دیواری مناسب آشپزخانه می باشد؟

کدام کاغذ دیواری مناسب آشپزخانه می باشد؟

هنگام شروع طراحی آشپزخانه نوساز یا بازسازی آشپزخانه های قدیمی به متریال های زیادی بر می خوریم و اگر کاغذ دیواری را از بین آن ها انتخاب کنیم، باید برای دانستن آن که کدام کاغذ دیواری مناسب آشپزخانه می باشد، نکاتی را مد نظر قرار دهیم؛ به عنوان مثال، چه نقاطی از آشپزخانه را قصد داریم کاغذ دیواری نصب کنیم؟ تمام دیوار ها یا یک دیوار خاص مد نظر است؟ آشپزخانه ما کوچک است یا بزرگ؟ سبک و مدل کابینت های ما چیست؟ رنگ کابینت و آشپزخانه به چه صورتی است تا کنتراست بهتری داشته باشیم؟ با پاسخ دادن به این سوالات می توانیم کاغذ دیواری برای اشپزخانه خود را انتخاب کنیم.

 

انتخاب دیوار مناسب برای کاغذ دیواری

کاغذ دیواری مناسب دیوار آشپزخانه

ابتدا باید دیوار اصلی را انتخاب نماییم، دیواری که هنگام ورود افراد به آشپزخانه، کانون توجه قرار می گیرد. کاغذ دیواری نصب شده بر روی این دیوار، جلوه زیبایی به خانه خواهد داد.

شما می توانید طرح دلخواه خود را روی این دیوار پیاده سازی کنید، طرح های گوناگون کاغذ دیواری با توجه به ابعاد و نور آشپزخانه، قابلیت نصب و چشم نواز کردن محیط شما را دارند.

 

انواع طرح های کاغذ دیواری

کاغذ دیواری مخصوص آشپزخانه طرح های متنوعی دارد؛ همین گستردگی، انتخاب را برای ما سخت می کند.

طرح های انتزاعی

کاغذ دیوار انتزاعی

Kitchen wallpaper 18

یکی از طرح های جذاب کاغذ دیواری آشپزخانه بوده و جنس آن ها از PVC می باشد.

طرح سنگ

کاغذ دیواری طرح سنگ

Kitchen wallpaper 14

کاغذ دیواری طرح سنگ می تواند با کابینت ها و آشپزخانه، تلفیق شده و فضایی زیبا رو به وجود آورد.

شکل چوب

Kitchen wallpaper 13

Kitchen wallpaper 12

این طرح سبب می شود که در آشپزخانه احساس گرمی و صمیمت بین اعضا بیشتر شود.

پتینه

Kitchen wallpaper 10

کاغذ دیواری طرح پتینه

پتینه، یکی دیگر از طرح های کاغذ دیواری مناسب آشپزخانه است که با طرح های خاص خود فضای گرم و دلنشینی را برای ساکنان به وجود می آورد.

مدرن و مفهومی

Kitchen wallpaper 7

کاغذ دیواری مدرن و مفهومی

این طرح از کاغذ در فضاهای گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد و آشپزخانه از جمله فضاهایی است که این طرح در آن پرکاربرد می باشد.

سبک سنتی

کاغذ دیواری سنتی

این نوع از کاغذ دیواری در آشپزخانه های ایرانی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و محیط را صمیمی تر می کند.

آجر نما

طرح آجر نما

کاغذ دیواری طرح آجر نما

آجر نما جزو طرح هایی است که در آشپز خانه های سنتی پرکاربرد بوده و نصب آن آشپزخانه را جذاب تر از قبل می کند.

طرح و الگو های مخصوص آشپزخانه

Kitchen wallpaper 3

Kitchen wallpaper 2

این طرح ها جذابیت زیادی به آشپزخانه می دهند و فضای خانوادگی زیبایی به وجود می آورند.

 

کاغذ دیواری بین کابینتی

کاغذ دیواری بین کابینتی

Kitchen wallpaper

Wallpaper between cabinets

کاغذ دیواری برای کابینت می تواند در بین آن ها نصب شود و محیط زیبایی را به وجود آورد. در فضای بین کابینت ها، کاغذ دیواری طرح دار، همچون ماربل شیت بین کابینتی می تواند به زیبایی دیوار مدنظر را تغییر دهد و از حالت ساده خارج کرده و شاخص کند. توصیه ما به شما این است که برای دیواری که در معرض پخت و پز است، کاغذ دیواری استفاده نکرده و کاشی یا سرامیک نصب نمایید.

 

کاغذ دیواری سقف آشپزخانه

کاغذ دیواری سقف

یکی از بخش هایی از آشپزخانه که می توان با کاغذ دیواری طرحی زیبا را روی آن به وجود آورد، سقف  می باشد. در استفاده از کاغذ دیواری سقف آشپزخانه باید به ابعاد آن توجه شود، در حالتی که فضای آشپزخانه کوچک باشد می بایست از رنگ های روشن و طرح های ساده استفاده کرد تا فضا را بزرگتر نشان دهد، اما اگر آشپزخانه ما بزرگ باشد می توانیم از کاغذ دیواری های تیره رنگ و طرح های شلوغ تر استفاده کنیم.

 

کاغذ دیواری های قابل شستشو

کاغذ دیواری های قابل شستشو

کاغذ دیواری های قابل شستشو و ضد آب به این صورت نیستند که در صورت ریخته شدن آب بر روی کاغذ، اتفاقی برای آن ها نیفتد، بلکه ضد آب بودن آن ها به این معنی است که می توان با دستمالی مرطوب آن ها را پاک کنیم. تنها در صورتی می توانیم از پاک کننده های شیمیایی کمک بگیریم که بخواهیم لکه ی قوی ای را از بین ببریم در غیر این صورت ممکن است کاغذ دیواری اشپزخانه آسیب ببیند.

انواع کاغذ دیواری قابل شستشو

کاغذ های قابل شستشو کاربرد های بسیاری در فضا های گوناگون دارند، طرح های متنوع آن ها باعث شده تا استفاده های زیادی در طراحی فضا ها به خصوص آشپزخانه داشته باشند.

کاغذ دیواری وینیل

کاغذ دیواری وینیل

وینیل یک ماده شیمیایی است که از مولکول اتیلن ساخته شده است. این کاغذ در برابر آب نفوذ ناپذیر می باشد و دارای مقاومت بالایی هنگام شستشو هستند.

کاغذ دیواری نوامورا

این نوع کاغذ دیواری ها از پلی اتیلن ساخته می شوند و مقاومت بالایی نسبت به نفوذ آب دارند.

 

نحوه نگهداری از کاغذ دیواری

نحوه نگهداری از کاغذ دیواری

باید برای آشپزخانه کاغذ دیواری ضد آب تهیه شود. مراقبت از کاغذ دیواری کار چندان سختی نمی باشد فقط نیاز به دقت و توجه دارد. باید هنگام استفاده از وسایل تیز و برنده چون چاقو در نزدیکی کاغذ دیواری مواظب باشیم تا آسیبی به کاغذ وارد نکنیم. در هنگام پاک کردن کاغذ نباید از برس های ضمخت استفاده کنیم تا خراش و اثری روی کاغذ باقی نگذارد.

راه کار دیگر این است که برای مواظبت بیشتر، می توانیم از روکش های فویلی یا لاک های مخصوص کاغذ دیواری استفاده کنیم.

 

سخن پایانی

انواع گوناگون متریال ها برای طراحی و زیباسازی آشپزخانه وجود دارد. می توانیم به کاشی، سرامیک، ماربل شیت بین کابینتی، کاغذ دیواری و … اشاره کنیم. اگر در بین این متریال ها انتخاب ما کاغذ دیواری باشد، باید بدانیم کاغذ دیواری مناسب آشپزخانه چه ویژگی هایی دارد، کاربرد های انواع کاغذ دیواری با توجه به طرح و رنگ های موجود آن چگونه است. استفاده از طرح ها و رنگ های متنوع کاغذ دیواری در زیباسازی آشپزخانه باعث ایجاد فضایی دلپذیرتر و زیبا تر می شود. شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و خرید کاغذ دیواری برای آشپزخانه با سلام دکور در ارتباط باشید تا فضای دلنشین تری برای خود و خانوادتان به وجود آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *