عمومی, مقالات آموزشی طراحی دکوراسیون داخلی

رفع مشکل کنج کابینت آشپزخانه (9 ایده کاربردی و پرطرفدار)

رفع مشکل کنج کابینت آشپزخانه

هنگام شروع به طراحی و ساخت کابینت برای آشپزخانه با چالش های زیادی مواجه می شویم. یکی از چالش های مهم استفاده از فضا های گوشه آشپزخانه می باشد، این فضا ها به محیط احساس بلااستفاده بودن می دهند، اما با کمک طراحی های خاص می توانند کاربردی تر شوند. برای رفع مشکل کنج کابینت آشپزخانه ایده های زیادی وجود دارد که با توجه به قیمت کابینت در مشهد و سایر شهر ها، ایده برای کابینت کنج آشپزخانه قابل اجرا بوده و باعث زیباتر شدن فضای آشپزخانه شما نیز می شوند. جدیدترین طرح های کابینت با این نظرها همراه بوده و قابلیت اجرا دارند. پس از پیاده سازی شما می توانید با انواع اکسسوری کابینت دسترسی را نیز برای خود آسان تر کنید.

 

ایده ها و راهکار های رفع مشکل کنج کابینت آشپزخانه

در مواقعی از طراحی آشپزخانه با بخش هایی مواجه خواهید شد که استفاده از آن فضا ها برایتان مشکل بوده و فقط ایده های نو با جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه است که برایتان راهگشا می شود. قطعا اگر این مشکل را رفع نکنید آشپزخانه شما ظاهر مناسبی نداشته و سرمایه گذاری شما به هدر رفته است. پس برای زیان ندیدن و زیبایی هرچه بیشتر آشپزخانه راهکار های رفع مشکل کنج کابینت آشپزخانه را بررسی می کنیم.

رفع مشکله کنج کابینت آشپزخانه با کابینت کمدی کنج

استفاده از کنج آشپزخانه به عنوان فضای نشیمن

طراحی فضای نشیمن به جای کابینت گوشه

یکی از راهکار ها برای رفع مشکل کنج کابینت آشپزخانه در خانه هایی که دارای آشپزخانه بزرگ هستند، استفاده از کنج آشپزخانه به عنوان محلی برای نشستن و استراحت کردن است. طراحی این فضا می تواند به گونه ای زیبا و کاربردی انجام شده تا پس از پیاده سازی باعث آسودگی خیال و دلنشین تر شدن آشپزخانه شود.

استفاده از فضای نشیمن در گوشه آشپزخانه

جایگذاری برخی از وسایل آشپزخانه در گوشه کابینت آشپزخانه

جایگذاری گاز در کنج کابینت

می توانیم برای رفع مشکل کنج کابینت آشپزخانه از وسایلی چون گاز و فر در آن ناحیه استفاده کنیم. چه گاز رومیزی بر روی جدیدترین کابینت آشپزخانه و چه بکار گیری گاز های معمولی دیگر، در این فضا به خوبی می توانند مورد استفاده قرار بگیرند؛ اما قرار دادن گاز به معنی جایگذاری هود در بالای آن نیز هست و باید فضای مناسب آن را هم در نظر بگیریم. به غیر از گاز می توانیم از فر ها و مایکروویو های تو کار هم در این فضا استفاده کنیم.

جایگذاری فر تو کار به جای کابینت گوشه نصب فر تو کار بر روی کابینت کنج

قرار دادن سینک ظرفشویی روی کابینت کنج آشپزخانه

قرار دادن سینک در کنج کابینت

یکی دیگر از کار هایی که برای رفع این مشکل پیشنهاد می شود و به زیبایی هرچه بیشتر آشپزخانه می انجامد، جایگذاری و استفاده از سینک ظرفشویی روی کابینت گوشه آشپزخانه می باشد. اجرای این ایده دسترسی بیشتری به شما داده و فضای بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد.

قرار دادن سینک در کابینت گوشه

استفاده از کابینت کنج منحنی

استفاده از درب منحنی در کابینت گوشه

یکی دیگر از روش های برطرف کردن مشکل کابینت کنج آشپزخانه استفاده از کابینت های سفارشی برای محل مورد نظر است، تقریبا برای تمامی این فضا ها باید به صورت سفارشی طراحی کابینت کنج آشپزخانه و پیاده سازی آن ها انجام شود؛ تا ایرادی در بین آن ها به وجود نیاید. این کابینت های منحنی در گوشه های دور از دسترس قرار می گیرند و با کمک یراق آلات به خصوص مانند لیزی سوزان، چیدمان و دسترسی را برای افراد آسان تر می کنند. استفاده از جدیدترین کابینت اشپزخانه این اجازه و دسترسی را به ما می دهد تا برخلاف کابینت های قدیمی بتوانیم برای خود طرحی جدید به وجود بیاوریم.

طراحی قفسه و شلف برای رفع مشکل کنج کابینت آشپزخانه

قرار دادن شلف به جای کابینت کنج

از دیگر ایده های پرطرفدار برای کابینت کنج بالا، قفسه بندی و شلف گذاری به جای آن است که نمای آشپزخانه ما را دگرگون می کند. با استفاده از شلف کنج آشپزخانه و قفسه ها ایده های چینش بیشتری در دسترس دارید. این شلف ها حتی به پدید آمدن زیباترین چیدمان آشپزخانه عروس نیز کمک می کنند تا آشپزخانه ای زیبا، کاربردی و جذاب داشته باشید.

قرار دادن قفسه به جای کابینت کنج جایگزین کردن شلف با کابینت گوشه

کمک از ایده استفاده از کشو برای کنج کابینت

کابینت کشویی کنج

یکی از راه های مقابله با هدر رفت فضا و هزینه می تواند استفاده از کشو های پر کاربرد باشد. این کشو ها چه برای ادویه یا چه برای ظروف و قاشق و چنگال، می توانند به کاربردی ترین حالت به کار آیند.

رفع مشکل کنج کابینت با کشو کاربردی

استفاده از درب مورب برای کابینت گوشه آشپزخانه

کابینت گوشه با درب مورب

بعضی اوقات تنها مشکلی که هنگام استفاده از کابینت ها کنج با آن مواجه می شویم درب آن ها می باشد. این درب ها مانع از آن اند که بتوانیم بدون آسیب رساندن به چیزی از وسایل استفاده کنیم. لولا های به خصوص برای استفاده در درب های مورب کمک بسیار زیادی به کاربری بهتر این درب ها می کنند، اما می بایست در نگهداری از این درب ها دقت لازم را به عمل بیاوریم.

تبدیل کابینت گوشه به انباری توکار

رفع مشکل کنج کابینت آشپزخانه با تبدیل شدن به انباری

ایده ها و راهکار های فراوانی برای رفع مشکل کنج کابینت آشپزخانه وجود دارد، یکی دیگر از آن ها تبدیل کابینت گوشه به عنوان انباری می باشد. این روش فضای بسیار زیادی را برای ما فراهم می آورد تا بتوانیم وسایل خود را به بهترین حالت ممکن بچینیم.

استفاده از کابینت های دکور کنج آشپزخانه

ساخت دکوری در کابینت کنج

روش های موجود برای حل مشکل گوشه کابینت آشپزخانه بسیار است. مورد بعدی که می توان عنوان کرد، ساخت سفارشی کشوها می باشد که در این فضا به خوبی قرار می گیرند و نه تنها مشکلات عدم استفاده از فضا را حل می کنند، بلکه به دسترسی بیشتر و کاربری بهتر از کابینت ها نیز کمک می کنند.

ساخت دکوری در کابینت گوشه

 

معایب استفاده از ایده های رفع مشکل کنج کابینت آشپزخانه

  • طراحی منحصر به فرد و سفارشی بودن این کابینت ها را شاید بتوان از معایب آن ها عنوان کرد.
  • صرف هزینه مضاعف برای ساخت این کابینت ها شاید در نظر برخی از عیوب پیاده سازی این ایده ها باشد.
  • نگهداری و مواظبت از آن ها نیاز به دقت و صرف زمان بیشتری دارد.

سخن پایانی

طراحی و ساخت کابینت کاربردی برای آشپزخانه، یکی از دغدغه هایی است که نمی توان ان را نادیده گرفت. بی اعتنایی به طراحی آشپزخانه باعث می شود که هم در فضا و هم در هزینه دچار هدر رفت و خسارت شویم. به همین سبب می بایست ایده های متنوع برای رفع مشکل کنج کابینت آشپزخانه و سایر فضا های پرت را در نظر بگیریم تا زیان نبینیم. کابینت کاربردی ما با کمک این ایده ها طراحی و پیاده سازی می شود تا آشپزخانه ای زیبا با کابینت های مفید برا ما به وجود بیاید. شما می توانید با گروه سلام دکور در ارتباط باشید تا کارشناسان ما با ارائه ایده های جدید به شما در طراحی و پیاده سازی هرچه زیباتر محیطتان به شما کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *