عمومی, مقالات آموزشی طراحی دکوراسیون داخلی

تعویض درب کابینت با هایگلاس در 8 مرحله + مزایا و معایب

تعویض درب کابینت با هایگلاس

یکی از بهترین روش ها برای نوسازی محیط آشپزخانه، تعویض درب کابینت با هایگلاس است. این عملیات نسبت به تعویض کل کابینت ها اقتصادی تر می باشد. زیرا قیمت کابینت در مشهد و بقیه شهر ها امروزه بسیار بالا رفته است. اما با وجود تمام این موارد باید در نظر داشته باشید؛ برای عوض کردن درب ها، حتما یونیت کابینت ها سالم باشد. حواستان باشد که عملیات نوسازی باید توسط افراد حرفه ای و متخصص انجام شود.

 

تعویض درب کابینت با هایگلاس (ایده نوسازی کابینت ها)

ایده نوسازی کابینت ها

شاید در این اوضاع که هزینه ها بسیار زیاد شده است؛ خیلی از افراد به دنبال راهی هستند تا بتوانند بخش های مختلف منزلشان را نو کنند. یکی از بهترین راه ها برای مدرن کردن محیط آشپزخانه، تعویض درب کابینت با هایگلاس می باشد. این متریال از جدید ترین مدل کابینت آشپزخانه است و به دلیل سطح درخشنده و شفافی که دارد؛ بسیار چشمگیر و جذاب می باشد.

 

با تعویض درب کابینت آیا ابعاد آن هم تغییر می کند؟

با تعویض درب کابینت آیا ابعاد آن هم تغییر می کند؟

طبیعتا با تعویض درب کابینت ها، تنها شکل ظاهری آنها تغییر می کند و برای ابعاد کابینت اتفاقی نمی افتد. اگر که قصد دارید فضای آشپزخانه را بزرگتر کنید یا به کل سبک آن را تغییر دهید؛ لازم است تمام کابینت از جمله کلاف با اسکلت کابینت را تعویض کنید. مثلا کابینت ها با سبک کلاسیک عریض تر از سبک مدرن هستند. پس برای تعویض درب کابینت با هایگلاس در نظر داشته باشید که حتما سبک و ابعاد کابینت قبلی با متریال جدید همخوانی داشته باشد.

 

مزایا تعویض درب کابینت با هایگلاس

شما از طریق تعویض درب کابینت با هایگلاس زیبایی چشمگیری را در محیط آشپزخانه ایجاد می کنید. این بازسازی کابینت ها مزیت هایی دارد که عبارتند از:

  • تغییرات ظاهری و ایجاد فضایی شیک و مدرن
  • پرداخت هزینه کمی در مقابل تغییر بزرگی که ایجاد می کنید.
  • اگر آشپزخانه شما قدیمی یا کوچک است با عوض کردن درب کابینت با هایگلاس، به علت درخشندگی و شفافیت این متریال، فضا آشپزخانه دلباز و بزرگتر می شود.
  • صرفه اقتصادی

 

معایب نوسازی درب کابینت با هایگلاس

معایب نوسازی درب کابینت با هایگلاس

در کنار تمام ویژگی های مثبت تعویض درب کابینت با هایگلاس، برخی معایب نیز وجود دارند.

  • اگر که کابینت های بسیار قدیمی دارید؛ با تعویض درب ها دیگر نمی توانید از مدل های جدید و روز بهره ببرید.
  • چسباندن ورق ام دی اف و هایگلاس به کابینت های فلزی کار سختی است. برای انجام آن، باید کار را به نصاب حرفه ای بسپارید.

 

مراحل تعویض درب کابینت با هایگلاس

مراحل تعویض درب کابینت با هایگلاس

اگر قصد انجام تعویض درب کابینت با هایگلاس را دارید؛ پس بهتر است با مراحل تعویض آشنایی داشته باشید.

مرحله اول زیرسازی

ابتدا زیرسازی را بر روی یونیت کابینت ها انجام دهید. برای این کار حتما از افراد حرفه ای کمک بگیرید تا نتیجه کار خوب و تمیز شود.

مرحله دوم جداسازی درب و لولا

جدا کردن اتصالات کابینت

درب و لولا ها را جدا کرده و داخل کابینت ها را خالی کنید. با دقت یونیت کابینت را بررسی نمایید تا اگر که پوسیدگی، خودرگی و هر ایراد دیگری بود؛ ترمیم و تعمیر کنید.

مرحله سوم تعویض یونیت پوسیده

تعویض یونیت پوسیده

اگر که یونیت کابینت ها ام دی اف می باشد و دچار پوسیدگی شده است؛ حتما تعویض یا تعمیر کنید. در غیر این صورت، پوسیدگی به دیگر بخش های کابینت سرایت می کند.

مرحله چهارم رنگ آمیزی اسکلت فلزی

اگر که اسکلت کابینت های شما فلزی است؛ حتما آن را رنگ کنید تا ظاهری تمیز و جدید به خود بگیرد. سپس اجازه دهید رنگ آن ها کاملا خشک شود.

مرحله پنجم تمیزکاری

تمیزکاری کابینت

تمیزکاری و سم پاشی اصولی کابینت ها باید با دقت تمام صورت بگیرد؛ تا به طور کامل عملیات نوسازی انجام پذیرد.

مرحله ششم کمک گرفتن از حرفه ای ها

برای نصب و تعویض درب کابینت با هایگلاس حتما از افراد متخصص و حرفه ای کمک بگیرید. زیرا این افراد به بهترین شکل ممکن این عملیات را انجام می دهند.

مرحله هفتم نصب درب

نصب درب کابینت

حتما حواستان باشد که تمام بخش های قابل رویت کابینت ها را با هایگلاس بپوشانید. زیرا این کار باعث می شود محیط آشپزخانه شما کاملا شبیه آشپزخانه های هایگلاس شود.

مرحله هشتم اتصال یراق آلات

اتصال یراق آلات به کابینت

اگر که اسکلت کابینت ها ام دی اف است؛ عملیات نوسازی بسیار آسان تر انجام می شود. اما اگر فلزی است باید از یراق آلات مخصوص برای نصب هایگلاس کمک بگیرید.

 

میزان هزینه مورد نیاز برایت تعویض درب کابینت ها

میزان هزینه مورد نیاز برایت تعویض درب کابینت ها

به طور قطع، هزینه تعویض درب کابینت با هایگلاس هزینه کمتری نسبت به تعویض کل کابینت ها دارد. اما باید جوانب مختلف را بررسی کنید و ببینید کدام یکی بهتر است. برای برخی آشپزخانه ها بهتر می باشد که قید آن تفاوت قیمت را بزنید و کل کابینت ها را تعویض نمایید:

  • اگر آشپزخانه شما قدیمی است؛ ما پیشنهاد ما این است که کل کابینت ها را عوض کنید. زیرا امروزه کابینت های جدید تری آمده است که بسیار کاربردی، بهینه و با امکان نورپردازی زیر کابینت آشپزخانه محیطی دلباز و شیک را به شما ارائه می دهند. مثلا کابینت های سبک مدرن تا نزدیکی سقف ادامه دارند و از آن فضا ها به عنوان انباری استفاده می کنند. وجود همین فضا، باعث می شود خیلی از وسایل کم استفاده شما جمع گردد.
  • هزینه تعویض درب کابینت نسب به کل کابینت ها، 30 تا 40 درصد ارزان تر می باشد. شما می توانید کابینت های قبلی را بفروشید و هزینه به دست آمده را به نفع خرید کابینت های جدید استفاده کنید.

 

جمع بندی

تعویض درب کابینت با هایگلاس در صورتی که یونیت کابینت ها سالم و مناسب باشند، گزینه بسیار خوبی برای نوسازی فضای آشپزخانه است. مخصوصا اگر یونیت کابینت شما MDF باشد، این عملیات بسیار مقرون به صرفه و بدون اسراف است. فرآیند تعویض کابینت ها در 8 مرحله صورت می گیرد و اجرای تمام این مراحل نیاز به نصاب متخصص و حرفه ای دارد. برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران و کارشناسان سلام دکور همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *