خریـــــد کلیـــــــه تزئینـــــــات

دکــــوراسیـــون داخلـــی

از دیوار پوش تا سقف کاذب

آجر نما حصیری

در مورد آجر نما حصیری چه می دانید؟ آجر نما حصیری، یک نوع آجر نما نسوز است، که با استفاده از خاک رس تهیه می شود. این نوع آجرنما دارای بافتی شبیه به حصیر می باشد و به همین علت به آن آجر نما حصیری می گویند. در طراحی نماهای ساختمانی، آجر نما حصیری می تواند گزینه ای مناسب باشد.  اما در انتخاب و خرید این متریال بهتر است، نکات مهی مانند مقاومت، عدم شوه زدگی و ... را در نظر بگیرید.

آجر نما حصیری چیست؟

آجر نما حصیری

آجر نما حصیری یا هلالی نوعی آجر دکوراتیو می باشد که از خاک رس ساخته می شود و دارای سطحی با بافت شبیه به حصیر است. آجر نما حصیری از نظر رنگ و طرح بسیار زیبا می باشد. برخی از این آجرنما ها به صورت لعابی تولید می شوند تا زیبایی و مقاومت آنها را در برابر خورشید و تاثیرات محیطی افزایش دهند. این متریال با نام انگلیسی Wicker brick شناخته می شود و یک نمای زیبا و مقاوم برای ساختمان ایجاد می کند.

کاربرد آجر نما حصیری

آجر نما حصیری بیشتر در معماری بیرون ساختمان ها به کار می رود، همچنین در طراحی نما های داخلی اماکن تجاری و مسکونی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این متریال در قالب های متنوع و زیبا تولید می شوند و در برابر عوامل آب و هوایی مقاومت بالایی دارند. استفاده از آجر نما حصیری می تواند به نمای ساختمان زیبایی خاصی ببخشد.

آجر هلالی چه ویژگی هایی دارد؟

 • مقاومت بالا
 • عایق سرما
 • ضد شوره
 • ضد ضربه
 • تحمل فشار بالا
 • وزن کم
 • دارای رنگ های قهوه ای، قرمز و نارنجی
 • مقاوم در برابر حرارت، رطوبت و تغییرات آب و هوا
 • مقاوم در برابر ضربه و خراش
 • بدون تغییر رنگ در برابر عوامل محیطی
 • قابل استفاده در سازه های بلند به دلیل وزن کم

انواع آجر نما حصیری

آجر نما حصیری در قالب ها و انواع مختلفی در بازار عرضه می شود. برخی از انواع آجر نما حصیری که می توان در نمای ساختمان استفاده کرد در ادامه شرح داده خواهد شد.

آجر هلالی رسی

آجر نما حصیری رسی

آجر نما حصیری رسی پس از خشت زنی در دستگاه، در کوره آجرپزی قرار می گیرد و بعد از خروج از کوره، بسته بندی می شود. آجرنمای رسی حصیری در برابر تغییرات شرایط هواشناسی مانند رطوبت، هوازدگی، تأثیرات مواد شیمیایی، نور آفتاب، بارش باران و فرسایش بسیار مقاوم است. این آجرنما ها در دو رنگ قرمز و زرد در بازار وجود دارد.

آجر نما حصیری نسوز

آجر نما حصیری نسوز

آجر نما حصیری نسوز، در برابر حرارت و آتش بسیار مقاوم است. این نوع آجرنما ها بسیار محبوب هستند و در طراحی های ساختمانی استفاده فراوان دارند. استفاده از این آجر ها در ساختمان ها باعث جلوگیری از هدر رفتن انرژی می شود و از رسوب آب و رطوبت جلوگیری می کند. این آجر ها یکی از آجرنما های نسوز شناخته می شوند.

آجر نما حصیری رستیک

آجر نما حصیری رستیک در طراحی داخلی و نمای ساختمان استفاده می شود. این آجرنما ها با جزئیات خاصی که توسط دستگاه های مخصوص ایجاد می شوند، نمای دیوار های داخلی خانه را زیبا می کنند. آجرنمای رستیک، با ابعاد و رنگ های مختلف قابل تولید است.

نکات مهمی که باید در خرید آجرنما هلالی مورد توجه قرار داد

برای خرید آجر نما حصیری ، به موارد زیر توجه کنید تا محصول با کیفیتی را انتخاب کنید.

 • آجرهایی خریداری کنید که بدون ترک خوردگی و شکستگی باشند.
 • با دقت کردن به ظاهر آجرها اطمینان حاصل کنید که سطح آن ها صاف و بدون عیب باشد.
 • تاب خوردگی در آجر نشان از کیفیت پایین آن است، بنابراین آجر هایی را انتخاب کنید که از این عیب مبرا باشند.
 • لبه های آجر باید قائم و بدون هیچ لب پریدگی باشند.
 • همه آجر ها باید در ابعاد یکسان ارائه شوند، یعنی در طول، عرض و ارتفاع هم اندازه باشند.
 • اگر بر روی آجر ها پرده ای سفید یا خاکستری مشاهده می کنید، به معنی وجود شوره در آجر می باشد. بنابراین، بهتر است آجرهایی را انتخاب نمایید که بیش از حد شوره نداشته باشند.

قیمت آجرنما حصیری

قیمت آجر نما حصیری متفاوت است و به عوامل مختلفی از جمله نوع آجر، ابعاد، رنگ و برند تولیدی بستگی دارد. بازه قیمتی برای این محصول بین 3,000 تا 18,000 تومان است. برای دریافت اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت، با کارشناسان مجموعه سلام دکور تماس بگیرید.

جمع بندی

آجر نما حصیری یک نوع آجر نما نسوز است که از خاک رس تهیه می شود و در نمای داخلی و بیرونی ساختمان ها بکار می رود. برخی از انواع آجرهای هلالی شامل رسی، رستیک و نسوز است که کاربرد بیشتری در نمای ساختمان دارند. هر یک از این آجرنما ها ویژگی ها خاص خود را دارا می باشند و بر اساس نیاز افراد نیز کارایی متفاوتی خواهند داشت. از نکات مهم در هنگام خرید این محصول می توان توجه به شوره زدگی، قائم بودن لبه ها، و ابعاد مناسب اشاره کرد. آجر نما حصیری، ویژگی های مختلفی نظیر مقاومت در برابر حرارت و رطوبت، مقاومت در برابر ضربه و خراش، وزن کم و ... را دارا می باشد.

ســـــلام دکـــــــور

بزرگترین مارکت پلیس حوزه دکوراسیون

مزیت های سلام دکور