خریـــــد کلیـــــــه تزئینـــــــات

دکــــوراسیـــون داخلـــی

از دیوار پوش تا سقف کاذب

ملات آماده باسکاتی

صنعت ساختمان به عنوان یکی از حوزه های مهم اقتصادی، همواره به دنبال راه حل هایی است که علاوه بر کاهش زمان و هزینه، باعث بهبود کیفیت ساختمان ها شود. استفاده از ماسه و سیمان زمان و هزینه زیادی می برد. البته برای این مشکل یک راه حل مناسب وجود دارد. ملات آماده باسکاتی به عنوان جایگزینی مطمئن و کارآمد برای ملات های سنتی بکار می رود و باعث تسهیل در فرآیند ساختمان سازی می شود، همچنین دارای مقاومت فشاری بالا، چسبندگی بالا، حمل و نقل آسان و ... می باشد. قیمت ملات باسکاتی باعث کاهش هزینه های ساخت و ساز شما خواهد شد!

با ملات آماده باسکاتی نیازی به ماسه و سیمان نیست!

ملات آماده باسکاتی، یک نوع ملات هوشمند می باشد که در ترکیب آن از ماده معدنی کربنات کلسیم استفاده می شود. این محصول برای دیوارچینی و آسترزنی گزینه مناسبی به حساب می رود. ملات آماده باسکاتی بهترین جایگزین ماسه و سیمان در تمامی قیمت ها خواهد بود. از جالبترین ویژگی های این ملات هوشمند، این است که 25 کیلوگرم از ملات آماده باسکاتی معادل استفاده از 400 کیلوگرم ملات سنتی بوده و برای ساخت و سازهای جدید بسیار عالی است.

ملات باسکاتی چگونه آماده می شود؟

برای تهیه ملات آماده باسکاتی، ابتدا یک سوم وزن ملات را در آب ریخته و سپس پودر باسکاتی را اضافه کرده و به مدت حدود 5 دقیقه مخلوط می کنند. به همین سادگی ملات باسکاتی برای مصرف آماده خواهد شد.

ویژگی های ملات هوشمند باسکاتی

ملات آماده باسکاتی با حذف مصالح سنتی مانند ماسه و سیمان، وزن سازه را کاهش می دهد. مثلا با استفاده از 25 کیلوگرم ملات باسکاتی، می توان تا 66 کیلوگرم در هر مترمربع ملات ماسه و سیمان صرفه جویی کرد و وزن سازه را کاهش داد. این ملات نیاز به آهن آرایی و جابه جایی مصالح مانند شن و ماسه و آجر لفتون نما را ندارد. باسکاتی باعث تسهیل در فرآیند ساختمان سازی می شود.

مزایا و معایب ملات باسکاتی

 • کاهش میزان گچ مصرفی در سفیدکاری
 • پرتی صفر
 • حمل و نقل آسان
 • ماندگاری بالا
 • چسبندگی بالا و افزایش عمر بنا
 • رنگ پذیری مناسب
 • سرعت اجرا بالا
 • عایق رطوبتی
 • پروسه جازنی تاسیسات به سادگی انجام می شود.
 • عایق صوتی
 • عایق حرارتی و برودتی
 • مقاومت فشاری بالا
 • عدم نیاز به کارگر متخصص برای اجرا
 • جایگزین مناسب ایزوگام برای پشت بام
 • قابلیت استفاده دیوارهای بیرونی، ملات آماده سنگ و چسب کاشی
 • حذف آسترماسه سیمان وگچ وخاک
 • نیاز به فضای کم جهت انبار کردن
 • قیمت بیشتر نسبت به ملات های سنتی

انواع محصولات باسکاتی

ملات آماده باسکاتی از جمله جایگزین های مناسب و مطمئن برای عایق کاری دیواره های رو به باران در صنعت ساختمان است و به عنوان جایگزینی برای مصالح مختلف، مانند ایزوگام، قیر و انواع رزین های عایق موجود در بازار مورد استفاده قرار می گیرد. ملات آماده باسکاتی بر اساس ساختار و نحوه اجرا به انواع مختلفی تقسیم می شود که در ادامه بررسی خواهند شد.

ملات آماده چسبی

ملات آماده چسبی یکی از تخصصی ترین محصولات در صنعت ساختمان سازی است. این ملات آماده باسکاتی هوشمند با استاندارد های بالا و قدرت جذب آب کم، در ساخت نمای سنگی و چسباندن انواع مصالح کاربرد دارد. از مزایای این محصول می توان به ضدآب بودن آن اشاره کرد. ملات آماده چسبی مناسب برای استفاده بر روی تجهیزات آهنی و درز بندی آجر های سنگی نما مانند آجر لفتون نما و آجر نما حصیری می باشد.

ملات آماده عایق

ملات هوشمند آماده عایق در صنعت ساختمان سازی کاربرد زیادی دارد، این متریال برای عایق کاری مصالح ساختمانی مانند قیر، ایزوگام و رزین های عایق بکار می رود. مزیت این ملات این است که خاصیت ترمیم کننده دارد و شکاف های ایجاد شده در سطح را پر می کند و منجر به عایق کاری کامل می شود. ویژگی های ملات آماده باسکاتی شامل عایق کاری محیط های مختلف از جمله پشت بام های سیمانی، دیوارها، سرویس بهداشتی، استخر و ... می باشد.

ملات آماده سفت کاری

ملات آماده سفت کاری یک محصول باسکاتی است، از جمله استفاده های آن می توان به چسباندن مصالح ساختمانی مانند ایتال، بلوک بتنی و آجر، وسایل پارتیشن بندی و ... اشاره کرد. این ملات دارای قدرت چسبندگی زیاد و دوام بالایی بوده و در مقایسه با سیمان و ماسه، دارای مزایای بیشتری می باشد. استفاده از این ملات آماده باسکاتی موجب کاهش 25 درصدی وزن سازه شده و در نتیجه هزینه اسکلت بنا حداقل 20 درصد کاهش می یابد.

قیمت ملات باسکاتی

شاید قیمت ملات باسکاتی زیاد به نظر برسد، اما با توجه به ویژگی های منحصر به فرد آن، ارزش خرید بالایی دارد. یکی از ویژگی های مهم آن حذف پل های حرارتی است که هزینه اضافی را کاهش می دهد. همچنین، مقاومت بالا در برابر یخ بندان و عدم نیاز به استفاده از ماده ضدیخ و کیفیت بالا از دیگر مزایای برتری آن می باشد. قیمت این محصول بستگی به شرایط عمل آوری و ساختار مورد استفاده دارد و مقدار ثابتی ندارد. شما عزیزان جهت اطلاع از قیمت دقیق این ملات می توانید با کارشناسان ما در بخش پشتیبانی سلام دکور در ارتباط باشید.

جمع بندی

ملات آماده باسکاتی یک جایگزین منحصر بفرد برای ماسه و سیمان در صنعت ساختمان سازی می باشد. این نوع ملات هوشمند با استفاده از ماده معدنی کربنات کلسیم تهیه می شود و برای دیوارچینی و آسترزنی بسیار مناسب است. این متریال ویژگی های منحصر به فردی مانند کاهش وزن سازه، عدم نیاز به مصالح سنتی، عایق رطوبتی، حذف پل های حرارتی و افزایش عمر بنا دارد. ملات آماده باسکاتی بر اساس نحوه ساخت شامل ملات آماده چسبی، ملات آماده عایق و ملات آماده سفت کاری می شود.

جهت دریافت مشاوره رایگان و قیمت خرید ملات باسکاتی می توانید با کارشناسان سلام دکور ارتباط برقرار کنید.

ســـــلام دکـــــــور

بزرگترین مارکت پلیس حوزه دکوراسیون

مزیت های سلام دکور