مقالات آموزشی طراحی دکوراسیون داخلی

مدل کابینت آشپزخانه یک طرفه (ویژگی ها + 30 نمونه اجرا شده👌)

مدل کابینت آشپزخانه یک طرفه

طراحی های کابینت های آشپزخانه از اهمیت بالایی برخوردار هستند. یکی از طرح های پرکاربرد، مدل کابینت آشپزخانه یک طرفه می باشد که به زیبایی در همه آشپزخانه ها با هر سایزی پیاده سازی می شود. اجرای این مدل با طرح های گوناگون در آشپزخانه به جذابیت فضا افزوده و محیط را باز تر می کند.
اجرای کابینت های یک طرفه با توجه به قیمت کابینت در مشهد به صرفه بوده و بهترین آشپزخانه ممکن را بوجود می آورد. برای پیاده سازی این طرح می توان از انواع کابینت ممبران، هایگلاس، انزو، ام دی اف، چوبی و… استفاده کرد. با درنظر گرفتن نقشه کابینت ها به راحتی می توان متریال مورد نظر را انتخاب بررسی و تهیه کرد. برای خرید کابینت خود سلام دکور یکی از بهترین پیشنهادات می باشد.

مدل کابینت آشپزخانه یک طرفه

مدل کابینت آشپزخانه یک طرفه زیبا

اگر از همه افراد این سوال پرسیده شود که فضای شاخص یک خانه کجاست، اکثرا در جواب آشپزخانه را خواهند گفت. طراحی آشپزخانه ها از این رو حائز اهمیت بالا می باشد که اعضای خانواده زمان زیادی را در آن سپری می کنند. در آشپزخانه مدل های مختلفی از کابینت را می توان پیاده سازی کرد به عنوان مثال؛ مدل کابینت آشپزخانه دو طرفه و جزیره ای را می توان برشمرد.
برای اجرای بهینه متریال های خود باید بدانیم هر ورق ام دی اف چند متر کابینت میدهد. بعد از دریافت این نکته می توانید به راحتی مدل کابینت آشپزخانه یک طرفه را پیاده سازی کنید.

رنگ مناسب کابینت آشپزخانه یک طرفه

رنگ مناسب کابینت آشپزخانه یک طرفه

در بالا بیان شد که مدل کابینت آشپزخانه یک طرفه در تمامی آشپزخانه ها قابلیت اجرا را دارد، اما با بهره گیری از رنگ های مناسب تر می توان فضا را زیبا و بزرگتر نمایش داد. با استفاده از رنگ های روشن و بخصوص طیف های رنگ سفید می توان محیط را وسعت بخشید. البته از نورپردازی مناسب نباید غافل شد، نور و رنگ مناسب در کنار هم فضایی زیبا و کاربردی را بوجود می آورند.

جنس رویه مناسب برای مدل کابینت یک طرفه

رویه کابینت آشپزخانه بسیار اهمیت دارد. در مدل کابینت آشپزخانه یک طرفه جنس متریال به کار رفته مهم بوده و در طراحی و در ترکیب زیباتر و جذاب تر بسیار اثرگذار می باشد. از این رو برای این مدل از کابینت ها با هر ابعادی می توان از انواع مختلفی چون کابینت ممبران، هایگلاس، ام دی اف، پلی ارتان ، انزو و… استفاده کرد، ترکیب آن ها با رنگ هار متنوع سبب شده تا آشپزخانه ای کاربردی و مطلوب ایجاد شود.

 

مزایای کابینت یک طرفه

پیاده سازی کابینت های یک طرفه مزایای بسیار خوبی دارد که به تفضیل برخی از آن ها را بیان می کنیم.

استفاده مناسب از فضا:

این مدل از کابینت در تمامی آشپزخانه ها با هر سایزی پیاده سازی می شود و در انتها فضای زیادی را در اختیار ساکنین قرا می دهد.

زیبایی پس از اجرا:

طراحی این مدل از کابینت زیبا بود و با کمک جنس و رنگ های متنوع به زیبایی هر چه تمام تر محیط را برای ما شکل می دهد.

صرف هزینه کم:

برای بوجود آوردن فضایی زیبا با مدل یک طرفه کابینت نیاز به صرف هزینه هنگفت نیست، برای ایجاد آشپزخانه ای زیبا با هزینه مقرون به صرفه بهترین گزینه مدل کابینت آشپزخانه یک طرفه است.

نمونه های پیاده سازی مدل کابینت آشپزخانه یک طرفه

در ادامه مواردی از اجرای مدل کابینت آشپزخانه یک طرفه را مشاهده می نمایید.

رنگ کرم مدل کابینت یک طرفه

کابینت هایگلاس یک طرفه

کابینت یک طرفه طوسی

کابینت یک طرفه پاستلی

طرح چوبی مدل کابینت یک طرفه

کابینت ام دی اف در مدل یک طرفه

اجرای مدل یک طرفه در آشپزخانه بزرگ

مدل کابینت آشپزخانه یک طرفه با دکوری

کابینت یک طرفه ساده

کابینت کلاسیک یک طرفه

رنگ تیره در کابینت یک طرفه

مدل کابینت یک طرفه با رنگ های تیره

کابینت یک طرفه شیک

مدل جذاب یک طرفه با نور مناسب

کابینت یکطره در آشپزخانه با پنجره

آشپزخانه یک طرفه با جزیره

دکوری کاربردی در کابینت یک طرفه

کابینت های مینیمال در مدل یک طرفه

استفاده از رنگ های خنثی در مدل یک طرفه

رنگ سبز پاستلی برای کابینت یک طرفه

رنگ خاکستری در مدل یک طرفه کابینت

کابینت قهوه ای روشن در مدل یک طرفه

کابینت آشپزخانه یک طرفه با سادگی جذاب

پیاده سازی کابینت یک طرفه در سبک مدرن

کابینت یک طرفه در آشپزخانه عریض

استفاده از رنگ سفید و نور مناسب در مدل یک طرفه

کابینت طوسی در آشپزخانه ای به سبک یک طرفه

 

سخن پایانی

یکی از مهمترین طراحی های خانه، طراحی کابینت های آشپزخانه می باشد. یکی از کاربردی ترین اشکال ساخت و اجرای متریال آشپزخانه، مدل کابینت آشپزخانه یک طرفه می باشد. پیاده سازی و اجرای انواع کابینت در این سبک کاری آسان بوده و فضای دلخواه شما با این طراحی ایجاد می شود. برای اجرای این مدل از کابینت سلام دکور در کنار شما بوده و مشاورین و متخصصین ما از طراحی تا اجرای کابینت همراهتان هستند.

 

سوالات متداول

چه نوع کابینت هایی برای آشپزخانه یک طرفه مناسب است؟

برای این مدل از کابینت می توان از کابینت های بلند، زمینی، دیواری یا هوایی و کابینت های گوشه ای استفاده کرد.

معایب استفاده از کابینت یک طرفه چیست؟

از جمله معایب کابینت یک طرفه که می توان به آن ها اشاره کرد: فضای ذخیره سازی کمتر، مناسب برای برخی چیدمان ها نمی باشد، ممکن است احساس عدم تقارن ایجاد کند و… این معایب می توانند مانع از شکل گیری این مدل از اجرای کابینت در آشپزخانه شوند.

author-avatar

درباره امیر مجتهدی

مجتهدی هستم مهندس کامپیوتر نویسندگی جذابیت های بسیاری دارد. پیچش حروف در یکدیگر و هم آوایی آن ها باعث ایجاد کلماتی زیبا و شایسته برای خواننده می شود. با نویسندگی در سایت سلام دکور سعی کرده ام تا با متنی مناسب و کاربردی شما را در رسیدن به خانه مطلوبتان یاری کنم. امید که از مقالات نگاشته شده راضی باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *