مقالات آموزشی طراحی دکوراسیون داخلی

جدیدترین اکسسوری آشپزخانه (16 آیتم کاربردی که فضای آشپزخانه را دگرگون می‌کنند)

kitchen accessories

زیباتر کردن آشپزخانه کار سختی نیست اگر از روش‌ ها و وسایل درست استفاده کنید! اگر شما هم به دنبال تغییرات مثبت در آشپزخانه خود هستید و نظم و زیبایی این مکان کاربردی برای شما مهم است؛ با ما همراه باشید تا در این مطلب چند مورد از جدیدترین اکسسوری آشپزخانه را به شما معرفی کنیم. تمام این گزینه‌ ها ولو کوچک بسیار کاربردی هستند و حس و حال آشپزخانه شما را دگرگون می‌کنند.

استفاده از اکسسوری های جدید آشپزخانه بدون درنظر گرفتن جنس یا قیمت کابینت ام دی اف در مشهد می تواند نمای کلی آشپزخانه شما را دگرگون کند

۱- سبد کابینت

سبد کابینت

این اکسسوری کاربردی به‌ تازگی بسیار ترند شده است. اگر به دنبال منظم‌ کردن آشپزخانه خود هستید بی شک سبد کابینت می‌تواند یک تأثیر جادویی بر روی آشپزخانه شما بگذارد. مهم‌ترین کاربردهای این اکسسوری عبارتند از:

  • مکانی برای نگهداری قاشق و چنگال و لوازم مانند آن
  • مکانی برای گذاشتن ادویه‌ جات و بانکه‌ ها
  • مکانی مناسب برای گذاشتن سیب‌ زمینی، پیاز و این قبیل خوراکی‌ ها
  • در نمونه‌ های بزرگ‌ تر جایی مناسب برای گذاشتن آبکش و قابلمه
  • مکانی مناسب برای گذاشتن دستمال‌ ها و…

استفاده از این سبد ها باعث می‌شود که علاوه بر بالا رفتن کارایی، ظرفیت مکان‌ های محدود برای قرار دادن لوازم بیشتر به طرز باورنکردنی بالا رود و نظم فوق‌ العاده‌ای را در محیط احساس کنید.

۲- جا قاشقی

جا قاشقی

جا قاشقی انواع بسیار زیادی دارد و شما می‌توانید با توجه‌ به سبک و سیاق دکوراسیون آشپزخانه خود بهترین گزینه را انتخاب کنید؛ برای آشپزخانه‌ های مدرن جا قاشقی‌ های مینیمال با طرح ساده و عموماً فلزی بهترین‌اند؛ درحالی‌ که در آشپزخانه‌ های نئوکلاسیک انواع چوبی آن می‌تواند بسیار چشم‌ نوازتر باشد؛ بنابراین در انتخاب این آیتم‌ ها هر چند که کوچک باشند باید به سبک کلی آشپزخانه خود و دیگر آیتم‌ های دکوراسیون حتماً دقت کنید.

فراموش نکنید که در نهایت ترکیب همین جزئیات باعث خلق یک دکوراسیون شیک و تاثیرگذار خواهد شد.

۳- آبچکان

بسیاری از افراد استفاده از آب‌چکان‌ های دست‌ و پاگیر را دوست ندارند در مواردی این آب‌چکان‌ ها به معنی واقعی کلمه زشت است؛ اما به‌ تازگی خوشبختانه گروه جدیدی از آب‌چکان‌ های مدرن و زیبا طراحی شده‌اند که نه‌ تنها جنبه کاربردی خود را حفظ کرده‌اند؛ بلکه حتی می‌توانند به‌عنوان یک اکسسوری زیبا به محیط آشپزخانه شما جلوه خاصی ببخشند.

۴- شمع‌های معطر

شمع امروزه یکی از ترند های جدا نشدنی هر دکوراسیونی است؛ فرقی نمی‌کند که آشپزخانه یک‌ خانه کوچک باشد یا دکوراسیون یک هتل مجلل! در هر صورت شمع معجزه می‌کند. اگر به فنگ شویی علاقه و اعتقاد دارید حتماً به اهمیت استفاده از شمع آگاه هستید!

به‌ طورکلی استفاده از شمع‌ ها چندین مزیت دارد و از آن دسته از اکسسوری های خوش‌ قیمت با اثرگذاری بالا هستند؛ یکی از مزیت‌ های استفاده از شمع القای حس گرم بودن و خانه بودن به معنای واقعی است از طرفی استفاده از شمع‌ های معطر مخصوصاً در فضای آشپزخانه حس خوش زندگی را در محیط دوست‌ داشتنی خانه به جریان درمی‌آورد و در نهایت سومین مزیت استفاده از شمع شیک‌ بودن و زیبایی ظریف آن است که با هیچ آیتمی نمی‌توان آن را جایگزین کرد.

۵- شلف دیواری

شلف دیواری

شلف‌ های دیواری دست شما را برای طراحی دکوراسیون‌ های مختلف باز می‌گذارند؛ فرقی نمی‌کند که دکوراسیون شما مدرن باشد یا کلاسیک درهرصورت ترکیب شلف‌ های دیواری و عناصر مختلفی که مکمل دکوراسیون شما هستند، یک ترکیب برنده است.
استفاده از قاب عکس، گلدان، بانکه‌ های ظریف و کوچک بر روی شلف‌ های دیواری بسیار مرسوم است. متریال استفاده شده برای ساخت شلف‌ ها می‌تواند بسیار متنوع باشد، از چوب تا فلز، همه چیز کاملاً بستگی به سلیقه و سبک شما دارد.

۶- نظم‌ دهنده یخچال

نظم‌ دهنده یخچال

شلوغ‌ شدن یخچال و برهم ریختگی‌ های آن همیشه یکی از معضلات هر خانه‌ ای است؛ درحالی‌ که اصولاً یخچال به‌ عنوان مکانی برای نگهداری مواد غذایی همیشه باید در تمیز ترین و مرتب‌ ترین حالت ممکن باشد؛ چرا که باکتری‌ها متاسفانه در محیط نسبتاً مرطوب یخچال فرصت خوبی برای تکثیر شدن پیدا می‌کنند.

با این تفاسیر نظم و پاکیزگی یخچال بسیار مهم‌ تر از چیزی است که به نظر می‌رسد؛ به همین خاطر نظم‌ دهنده‌ های یخچال با کمک به شما برای منظم‌ تر شدن مواد غذایی داخل یخچال و آسان‌ تر کردن فرایند تمیز کردن یخچال به شما کمک می‌کنند؛ از طرفی تفکیک مواد غذایی به بهترین وجه ممکن انجام می‌شود.

۷- سطل‌ آشغال کابینتی

سطل‌ آشغال کابینتی

این آیتم یکی از محبوب‌ ترین‌ های این روزها است. اگر شما هم همیشه با معضل جا نداشتن برای سطل‌ زباله مواجه بودید تبریک معضل شما به بهترین شکل ممکن حل شده است!

این سطل‌ آشغال‌ ها درون کابینت و با یک اهرم ظریف به درب کابینت متصل می‌شوند؛ نکته مهم این است که با کف کابینت برخوردی ندارد و این باعث می‌شود که بسیار بهداشتی‌ تر از انواع دیگر سطل‌ آشغال‌ ها باشند. از دیگر مزیت‌ های این نوع سطل‌ آشغال‌ ها این است که فضای بسیار کمتری نسبت به انواع معمولی آن اشغال می‌کنند.

۸- سوپرمارکت کابینتی

سوپرمارکت کابینتی

پنتری یا سوپرمارکت کابینتی؛ از بهترین ها و به گونه ای جدیدترین ترین اکسسوری آشپزخانه است. با طراحی این قسمت در آشپزخانه‌ تان انگار که یک سوپرمارکت واقعی در کنار دست شماست. تمام اقلام خوراکی و وسایل اضافی خود را می‌توانید در این قسمت جای‌ گذاری کنید. بهترین مکان برای طراحی سوپر مارکت‌ های کابینتی کنج‌ های بلا استفاده آشپزخانه‌ تان است.

با ایجاد و طراحی این فضا در آشپزخانه می‌توانید یک مکان کاملاً غیر کاربردی را به یکی از پرکاربردترین قسمت‌ های خانه تبدیل کنید؛ به این فضای کاربردی که در گوشه‌ های بی‌ استفاده طراحی می‌شود، مجیک کرنر هم گفته می‌شود.

۹- زیر بشقابی و زیر لیوانی

زیر بشقابی و زیر لیوانی اگر چه که در زمره جدیدترین اکسسوری آشپزخانه نیستند؛ اما ازآن جایی‌ که در این روزها به این اکسسوری در دیزاین میز و چیدن یک میز شیک و جذاب توجه ویژه‌ای می‌شود در لیست جدیدترین اکسسوری آشپزخانه آورده‌ ایم.
این گزینه هم مانند الباقی آیتم‌ ها باید با دکوراسیون کلی شما هماهنگ باشد تا هارمونی زیبایی بین تمام جزئیات میز حاصل شود.

۱۰- جا شمعی

همان‌ طور که گفتیم به‌ طور کلی استفاده از شمع هوشمندانه‌ ترین و ارزان‌ ترین روش ممکن است که جان تازه‌ ای به دکوراسیون آشپزخانه خود بدهید و جاشمعی مکملی طلایی برای استفاده از شمع به‌ عنوان یکی از انواع جدیدترین اکسسوری آشپزخانه است.
امروزه طرح و مدل‌ های جاشمعی آنقدر گسترده هستند که تنها برای هر مدل می‌توان یک دسته‌ بندی جداگانه تعریف کرد؛ در نهایت همه چیز به سلیقه شخصی شما بستگی دارد.

۱۱- بانکه‌ها

بانکه ها جدا از زیبایی فوق‌العاده می‌توانند به‌عنوان یک ارگانیزیشن یا مرتب کننده نیز عمل کنند؛ در این حالت به‌ جای نگهداری اقلام خوراکی مانند انواع چای، پاستا، شکر و … تنها کافی است تا یکی از جدیدترین اکسسوری های آشپزخانه به نام بانکه را استفاده کنید.
بانکه‌ ها در انواع شیشه‌ ای، پلاستیکی، چوبی و … تولید می‌شوند.

۱۲- Blender

این آیتم یک گزینه جذاب برای عاشقان اسموتی است. فقط میوه‌های یخ‌ زده و شیر را درون آن بریزید و جادویی‌ ترین نوشیدنی دنیا را در عرض چند ثانیه دریافت کنید.

۱۳- دماسنج هوشمند

دماسنج‌ های آشپزخانه برای سنجش دمای غذاهای در حال پخت استفاده می‌شوند؛ برای مثال برای پخت استیک در حال کاملاً پخته، نیم‌پز و نسبتاً خام چاره‌ ای جز اندازه‌ گیری دمای داخل گوشت وجود ندارد تا به طور دقیق متوجه شوید که تا چه حد گوشتتان پخته است؛ از طرفی این وسیله برای افرادی که روی پخت کامل غذا حساس هستند بسیار کاربردی است مخصوصاً برای غذاهایی همچون مرغ و گوشت که خطر وجود باکتری سالمونلا در صورت پخت نا کامل در آن‌ ها زیاد است.

۱۴- ماگ و هیتر

ماگ‌ ها با طور کلی بسیار کاربردی هستند. احتمالاً خودتان هم چندین ماگ در خانه و محل کار دارید؛ اما ماگ و هیتر به این دلیل به جدیدترین اکسسوری آشپزخانه تبدیل شده است که یک هیتر کوچک به‌ راحتی نوشیدنی شما را تا هر وقت که تصمیم بگیرید گرم نگه می‌دارد.

۱۵- سینی‌های دکوراتیو

سینی‌ های دکوراتیو جدیدترین اکسسوری آشپزخانه هستند که به تازگی ترند شده اند. اینکه از کدام نوع آن استفاده کنید؛ چوبی یا آینه‌ ای یا هر نوع دیگر از آن بستگی به خودتان دارد؛ اما ایجاد یک کنج گرم و دلنشین با استفاده از این سینی‌ ها و اکسسوری های دیگری که در موارد بالاتر گفتیم؛ مانند شمع، میوه‌ های خشک همچون انار و مروارید آن چنان زیباست که هیچ حرفی حتی برای سخت‌پسندان باقی نمی‌گذارد.

۱۶- فوم ساز شیر

این یک آیتم ویژه برای کسانی است که عاشق تهیه و نوشیدن قهوه در انواع متفاوت هستند مخصوصاً کاپوچینو، لاته و عموماً آن دسته از نوشیدنی‌ های گرمی که به فوم بیشتری نیاز دارند تا به آن طعم بی‌ نظیر و اصیل خود برسند. این وسیله کاربردی بسیار کوچک است و به‌ راحتی در هر ظرفی حتی یک لیوان قرار می‌گیرد و باعث می‌شود که تنها در چند ثانیاً با یک فوم یک‌دست، سفید و خامه‌ ای برسید.

در پایان

استفاده از جدیدترین اکسسوری آشپزخانه می‌تواند زیبایی خیره‌کننده‌ ای به محیط شما ببخشد. تعدادی از آیتم‌های این لیست از میان کاربردی‌ ترین اکسسوری های آشپزخانه انتخاب شدند و تعدادی از آن‌ها فقط جنبه زیبایی بخشی به محیط شما را دارند؛ درهرصورت این مطلب می‌تواند یک چک‌ لیست سودمند برای بهتر، زیباتر و آسان‌تر کردن کارها در آشپزخانه باشد. در نهایت شما با استفاده از این گزینه‌ ها می‌توانید نظمی که همیشه به دنبالش بودید را به آشپزخانه خود بدهید و آشپزخانه خود را زیباتر کنید و در نهایت مانند یک سرآشپز حرفه‌ای به آشپزی بپردازید.

سلام دکور همواره جدیدترین و بهترین ایده ها را برای طراحی دکوراسیون داخلی و آشپزخانه در اختبار شما قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *