مقالات آموزشی طراحی دکوراسیون داخلی

مدل پرده های جدید آشپزخانه کرکره ای (معرفی برترین های 2024)

مدل پرده های جدید آشپزخانه کرکره ای

آشپزخانه فضای بسیار مهم و پر رفت و آمدی می باشد. به همین دلیل، مواردی مانند زیبایی این فضا، تناسب دیزاین آشپزخانه با دیگر فضا ها، حفظ حریم و حس خوب محیط، بسیار اهمیت پیدا می کنند. شما می توانید با نصب هر مدل پرده های جدید آشپزخانه کرکره ای که متناسب با دکوراسیون فضا باشد؛ تمام این موارد را رعایت کنید. در نظر داشته باشید، همانطور که بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه های کوچک، رنگ های روشن است؛ پرده آشپزخانه هم باید متناسب با ابعاد فضا، رنگ کابینت ها و دیگر عناصر در محیط در نظر گرفته شود.

 

مدل پرده های جدید آشپزخانه کرکره ای از گذشته تا به امروز

New model of shutter kitchen curtains

پرده، یکی از کاربردی ترین وسایل آشپزخانه و دیگر فضاهای خانه است. اگر خانه تان سبک مدرن و مینیمال دارد؛ خیلی راحت تر می توانید پرده را با دیگر وسایل آشپزخانه خود، ست کنید. هرچند که پرده های کرکره ای متناسب با سبک های کلاسیک هم موجود است. مدل پرده های جدید آشپزخانه کرکره ای بسیار متنوع و شکیل هستند و هر محدودیتی را برای دیزاین از بین می برند.

 

انواع مدل پرده های کرکره ای

پرده های کرکره ای، مدل های متنوعی دارند. شما با هر نوع سلیقه ای به راحتی می توانید؛ پرده مدنظر خود را خریداری کنید.

1- کرکره چوبی

کرکره چوبی

کرکره های چوبی طرفداران زیادی دارد؛ زیرا حس گرم و طبیعی چوب را به فضا می دهد. از این جنس کرکره، بیشتر برای پنجره آشپزخانه استفاده می شود. تنوع رنگ کرکره چوبی محدود به رنگ طبیعی چوب است.

2- کرکره فلزی

کرکره فلزی

کرکره فلزی، یکی از مدل پرده های جدید آشپزخانه کرکره ای است. این نوع پرده مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارد که گزینه مناسبی برای فضاها مرطوب مانند سرویس های بهداشتی می باشد. دارای ابعاد مختلفی است که هرچه سایز آن کوچکتر باشد، دوام بیشتری دارد. این نوع پرده به خاطر جنسش (فلزی)، سر و صدای زیادی ایجاد می کند که همین مورد از محبوبیت آن می کاهد.

3- رومن (کرکره رومی)

رومن (کرکره رومی)

پرده رومن، یک مدل پرده سنتی می باشد که در سبک کلاسیک و مدرن، کاربرد دارد. رومن از موادی مانند علف دریایی تهیه می شود. دارای مدل های مختلفی است که تمام آن ها ویژگی مشابهی دارند. این پرده ها تا زمانی که جمع نیستند؛ ظاهر بسیار زیبایی دارند. اما زمانی که آن ها را به سمت بالا می دهیم پارچه پرده به روی جمع می شود که بخش زیادی از پنجره را می گیرد و ظاهر نامناسبی پدید می آورد.

4- شید رول

شید رول

پرده های شیدرول نمونه ای از پرده های مکانیزمی محبوب، در دکوراسیون داخلی خانه و محیط های کاری است. این پرده ها در دو نوع، تک و دوبل موجود می باشند که با زنجیر و مکانیزم مخصوص به خود بالا و پایین می شوند. جنس پارچه شید رول، پلی استر می باشد و به خاطر حالت سایه ای که ایجاد می کند؛ مانع دید از بیرون به داخل می شود. جنس پارچه رویی، حریر است که باتوجه به بالا بودن تنوع در طرح و رنگ با هر سلیقه ای جور در می آید.

5- زبرا

زبرا

دیگر مدل پرده های جدید آشپزخانه کرکره ای، زبرا است که نوعی پرده مکانیزمی محسوب می شود. این مدل پرده خیلی سریع در ایران و دیگر کشور ها محبوبیت پیدا کرد. جنس کرکره های زبرا پارچه و تور می باشد و به صورت افقی روی هم قرار می گیرند. طراحی این پرده به گونه ای است که باعث حفظ حریم شخصی و کنترل نور می شود.

6- کرکره پلیسه (چین دار)

کرکره پلیسه (چین دار)

این پرده، الگویی همانند ساز آکاردئون ایجاد می کند که بر خلاف دیگر پرده های کرکره ای، فقط در جهت عمودی جابه جا می شود. کرکره پلیسه از جنس کاغذ و پارچه است و به پنجره نمایی مدرن و زیبا می بخشد.

7- لانه زنبوری (سلولی)

پرده های سلولی یا همان لانه زنبوری مشابه پرده های چین دار هستند که جنس کرکره ها هم از همان جنس کرکره پلیسه است. لانه زنبوری در قسمت عقب و جلو، از وسط باز می باشد که منجر به عایق نور و صدا می شود.

8- لوردراپه

لوردراپه

یکی دیگر از مدل پرده های جدید آشپزخانه کرکره ای، لوردراپه می باشد. در اکثر فضا های مسکونی و اداری به چشمتان می خورد. این پرده در جهت افقی حرکت می کند و بسیار مناسب برای پاسیو، پنجره های عریض و محیط های کاری است.

9- پرده سیلوئت

پرده سیلوئت

به پرده های کرکره ای سه بعدی، سیلوئت می گویند. این نوع پرده، مکانیزمی شبیه به پرده های زبرا و شیدرول دارد. جنس پارچه آن از پلی استر می باشد که در هم تنیده شده است. مانند دیگر پرده های کرکره ای، می توانید نور ورودی را تنظیم کنید. پرده های سیلوئت به علت داشتن طرح های سه بعدی، انرژی خوبی به محیط آشپزخانه می دهند و در فنگ شویی آشپزخانه طرفداران فراوان دارند.

 

ویژگی پرده های کرکره ای

 • تنظیم راحت نور خروجی و ورودی
 • حمل و نقل راحت و آسان
 • سهولت در نصب
 • تنظیم راحت دید از میان کرکره ها
 • باز و بسته کردن راحت به میزان دلخواه برای ورود حداکثر نور
 • اشغال فضای کم نسبت به دیگر پرده ها
 • در صورتی که فقط خاک آلود باشد نیازی به شستشو نیست و تمیز کردن راحت

 

گالری مدل پرده های جدید آشپزخانه کرکره ایKitchen shutter curtain  پرده کرکره ای آشپزخانه   پرده مدل زبرا  مدل پرده های جدید آشپزخانه کرکره ای  طرح پرده های جدید آشپزخانه کرکره ای  مدل پرده های جدید آشپزخانه کرکره ای  آشپزخانه با پرده های کرکره ای  طرح پرده های کرکره ای  پرده ی کرکره ای آشپزخانه  مدل پرده آشپزخانه چوبی  مدل پرده های آشپزخانه کرکره ای  طرح جذاب پرده آشپزخانه  بهترین رنگ پرده آشپزخانه

 

قیمت مدل پرده های جدید آشپزخانه کرکره ای

قیمت پرده های کرکره ای به عواملی مانند، جنس، کیفیت تولید، ابزار به کار رفته و میزان تزئینات هر پرده بستگی دارد.

کالا قیمت هر متر مربع (تومان)
کرکره فلزی 620000 تا 720000
کرکره چوبی 1815000 تا 1958000
زبرا 600000 تا 750000
شیدرول 675000 تا 1331000
لوردراپه 483000 تا 496000
پلیسه 962500 تا 1320000
رومن 649000 تا 999000

 

مزایای پرده های کرکره ای آشپزخانه

مزایای پرده های کرکره ای آشپزخانه

پرده های کرکره ای بسیار متننوع هستند. مزایای مشترکی دارند که باعث افزایش محبوبیت آن ها در بین مردم شده است.

 • به علت تنوع بالا قابلیت ست شدن با بقیه وسایل آشپزخانه و دیگر فضاها
 • تنظیم ورود و خروج نور
 • کنترل گر انرژی
 • افزایش زیبایی فضا
 • حفظ و ایجاد حریم خصوصی
 • قابلیت شستشو
 • نصب آسان

 

معایب همه مدل پرده های جدید آشپزخانه کرکره ای

این سری پرده های آشپزخانه، دارای معایبی می باشند که هنگام خرید باید آن ها را در نظر گرفت.

 • تنوع و تفاوت زیاد قیمت
 • نامناسب برای پنجره های بزرگ
 • خطر آفرین برای کودکان
 • در معرض آلودگی زیاد

 

جمع بندی

پرده، جزء عناصری می باشد که تاثیر بسزایی در زیبایی و جذابیت خانه شما دارد. آشپزخانه هایی که دارای پنجره هستند؛ پرده از ملزومات آن ها است. در سال های اخیر تمام مدل پرده های جدید آشپزخانه کرکره ای بسیار مورد استقبال قرار گرفتند. این پرده ها بسیار متنوع می باشند، مانند کرکره فلزی، چوبی، پلیسه، زبرا، رومی، سلولی، سیلوئت، لوردراپه و شیدرول که هرکدام برای یک نوع سبکی مناسب است. اکثرا با سبک مدرن و مینیمال تطابق بیشتری دارند، اما گزینه هایی مانند چوبی و رومن مناسب سبک سنتی و کلاسیک هستند. پرده های کرکره ای مزایا و معایب و ویژگی های مشترکی دارند که با آگاهی از آن ها خرید مطمئن خواهید داشت. می توانید با مشاوران ما در سلام دکور در ارتباط باشید تا به بهترین شکل شما را راهنمایی کنند.

 

سوالات متداول

 • چه نوع پرده کرکره ای مناسب آشپزخانه است؟

برای آنکه دریابیم چه پرده کرکره ای مناسب برای آشپزخانه است، باید براساس سبک آشپزخانه و سلیقه شما پرده آشپزخانه را انتخاب کرد.

 • آیا انواع دیگر پرده نیز مناسب استفاده در آشپزخانه هستند؟

بله می توان از انواع دیگر پرده ها در آشپزخانه استفاده کرد، اما در نظر داشته باشید مواظبت از آن ها مهم می باشد تا دچار حریق و آلودگی نشوند.

 • طول عمر پرده های کرکره ای چه میزان است؟

پرده های کرکره ای بسته به نوع و جنس آن ها می توانند سالیان متمادی بدون ایراد کار کنند، اما نوع نگهداری آن ها هم بسیار مهم می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *