عمومی, مقالات آموزشی طراحی دکوراسیون داخلی

باکس کابینت جدید (معرفی 14 تا از زیباترین مدل ها + عکس)

باکس کابینت جدید

باکس کابینت جدید، یکی از اصلی ترین عناصر دکوراسیون داخلی و طراحی آشپزخانه است که به زیبایی و کارایی فضای آن می افزاید. شما می توانید برای جلوه بخشی به انواع کابینت ارزان در مشهد در کنار آن ها باکس ویترین قرار دهید. این محصول پر کاربرد بر اساس دکوراسیون هر خانه با جنس ها و شکل های متنوع ساخته می شود.

استفاده از باکس کابینت جدید در انواع آشپزخانه

استفاده از باکس کابینت جدید در انواع آشپزخانه

استفاده از باکس آشپزخانه کابینت در اکثر خانه ها به دلیل کاربردی بودن و زیبایی، امر رایجی است. با این حال پیش از استفاده از این محصول باید به نکاتی توجه کرد. به عنوان مثال، ابعاد باکس جدید کابینت را باید متناسب فضای آشپزخانه در نظر گرفت یا جنس آن را با توجه به دکوراسیون انتخاب کرد. علاوه بر این، استفاده از انواع یراق آلات باعث شیک شدن بیشتر آشپزخانه می شود.

انواع باکس ویترین کابینت بر اساس ساختار

کابینت باکس می تواند به شکل فریم دار یا بدون فریم ساخته شود. این ویژگی در کاربرد و خصوصیات محصول تاثیر گذار است.

کابینت فریم دار

کابینت فریم دار

مدل باکس کابینت کلاسیک به شکل فریم دار ساخته می شود. این مدل باکس آشپزخانه دارای یک قاب می باشد که قسمت جلویی را می پوشاند؛ با این کار، جلوه شیک و لوکسی در باکس ایجاد می شود. باکس فریم دار، استقامت و استحکام بالایی دارد؛ ولی دسترسی به آن سخت تر از دیگر انواع است. باکس کابینت جدید فریم دار به صورت ترکیبی از مدل ایستاده و گوشه ای ساخته می شود.

بدون فریم

باکس بدون فریم

کابینت های بدون فریم بیشتر در خانه هایی به سبک مدرن و مینیمال دیده می شوند. هنگام ساخت این مدل، دیواره ها ضخیم تر در نظر گرفته می شوند تا استحکام آن به دلیل نداشتن قاب، خیلی پایین نیاید. دسترسی به باکس آشپزخانه کابینت بدون فریم، بسیار آسان است؛ علاوه بر این، جای کمی اشغال می کند. مدل های فلزی معمولا به این شکل ساخته می شوند.

انواع باکس کابینت جدید براساس جنس

باکس آشپزخانه کابینت، هنگامی که با جنس های متنوع ساخته شود می تواند با دکوراسیون های مختلف انطباق یابد. انواع معمول متریال مورد استفاده در مدل های جدید باکس به شرح زیر می باشند:

باکس چوبی

Wooden box cabinet

یکی از انواع باکس کابینت آشپزخانه که هم دارای مدل های جدید و قدیمی می باشد مدل چوبی است. این بخش از آشپزخانه به دلیل ساخته شدن با الوار طبیعی، بسیار مقاوم و ماندگار می باشد. تنها نکته در نگهداری این محصول، عدم قرار دادن آن در فضاهای مرطوب است؛ به این صورت از باد کردن و خرابی باکس جلوگیری می شود. سبک های کلاسیک، بهترین آشپزخانه ها برای اجرای این نوع باکس می باشند.

باکس کابینت ام دی اف

ام دی اف به دلیل تنوع رنگ و جنس، قابلیت استفاده در انواع دکوراسیون ها را دارد. برای استفاده از MDF های مرغوب تر می توانید از انواع با روکش های های گلاس و ممبران استفاده نمایید.

مدل فلزی

باکس فلزی

باکس های فلزی اغلب با جنس استیل ساخته می شوند. بیشتر افراد، فکر می کنند کاربرد این محصول تنها برای رستوران ها و محیط های صنعتی می باشد. با این حال، یکی از بهترین انتخاب ها برای باکس آشپزخانه مدرن، مدل فلزی است؛ چرا که این محصول تحمل وزن بالایی دارد و بادوام می باشد. همچنین، باکس فلزی به دلیل این که جای کمی می گیرد، مناسب محیط های کوچک است.

باکس کابینت شیشه ای

شلف آشپزخانه شیشه ای

استحکام متریال شیشه از دیگر جنس ها کمتر می باشد؛ به همین دلیل، این محصول بیشتر جنبه تزئینی دارد. شما می توانید انواع دکوری برای ویترین کابینت را در باکس شیشه ای به نمایش بگذارید.

ترکیب متریال ها

ترکیب متریال ها

باکس آشپزخانه کابینت، قابلیت این را دارد که با ترکیب مواد مختلف ساخته شود. طراحان خلاق، چوب و فلز یا شیشه و چوب را با هم ترکیب می کنند و محصولی با خواص و جلوه ای جدید به وجود می آورند.

مدل باکس کابینت آشپزخانه بر اساس نوع کاربری

جدیدترین مدل های کابینت باکس دار بر اساس فضای موجود در آشپزخانه می توانند به شکل های مختلفی ساخته شوند:

باکس داخلی یا کشویی

باکس کشویی

این محصول کمتر از دیگر انواع، جلوه زینتی دارد و بیشتر با جنبه کاربردی خود شناخته می شود. باکس کابینت جدید از این نوع در داخل خود کابینت قرار می گیرد و به وسیله ریل هایی که دارد، باز و بسته می شود. این مدل، فضای کمی اشغال می کند و اکثرا برای نگهداری قاشق و چنگل یا ظروف ادویه جات کاربرد دارد.

مدل معلق

شلف آشپزخانه معلق

یک نوع از باکس ویترین کابینت، مدل معلق می باشد؛ دلیل نام گذاری این محصول، نحوه اتصالات مخفی آن است که باعث شکل معلق باکس می شود. باکس معلق، همان طور که کاربردی است می توان تزئین زیبایی برای آشپزخانه باشد.

باکس آویز

باکس کابینت آویز

باکس آشپزخانه مدرن مدل آویز، قفسه هایی هستند که از سقف یا دیوار آویزان می شوند. با توجه به نوع اتصالات برخی از انواع باکس آویز فقط جنب تزئینی دارند و نمی توانند وسایل سنگین را تحمل کنند.

طرح گوشه ای

طرح گوشه ای

یکی از بهترین انتخاب ها برای آشپزخانه های کوچک، این مدل می باشد؛ چرا که از بخش های بی استفاده آشپزخانه استفاده می کنند. علاوه بر این، مدل های متنوعی از طرح گوشه این وجود دارند که بهینه سازی فضا را بیشتر می کنند. یکی از این انواع، باکس های چرخان هستند که در آن ها قفسه ای مدور بر روی یک پایه ثابت شده است. این محصول بیشتر برای قرار دادن ادویه جات، شیشه های ترشی و… کاربرد دارد.

باکس های ایستاده

باکس کابینت ایستاده

باکس های ایستاده معمولا برای محیط هایی که فضای خالی زیادی دارند و نیاز به دکوراسیون بیشتری دارند استفاده می شود. باکس کابینت جدید از این مدل می تواند با چرخ ساخته شود تا دسترسی بیشتری به آن ایجاد گردد. باکس ایستاده، علاوه بر کاربردی بودن و قابلیت استفاده برای ذخیره سازی انواع ظروف ادویه، حبوبات و تنقلات، مکان خوبی برای چیدمان ظروف چینی در کابینت می باشد.

مدل ثابت

مدل ثابت

یکی از مدل هایی که ساختار انعطاف پذیری دارد و می تواند با دکوراسیون های مدرن یا کلاسیک سازگار شود، کابینت باکس ثابت است. این محصول اگر چه از متداول ترین مدل ها می باشد، با این حال هنوز هم طراحی های جدیدی از آن در حال ساخت هستند. باکس ثابت، با توجه به فضا می تواند تکی یا چند تایی استفاده شود.

باکس ترکیبی

یکی از بهترین روش ها برای بهینه ترین استفاده از کابینت باکس، ترکیب انواع مختلف آن است؛ با انجام این کار مزایای چند مدل را به طور همزمان با هم خواهید داشت. به عنوان مثال، می توان یک باکس گوشه ای را با مدل ایستاده ادغام کرد و یک محصول جدید، مستحکم و جادارتر ساخت.

نتیجه گیری

با استفاده از باکس کابینت جدید، شما می توانید فضای آشپزخانه خود را به شکلی خلاقانه تزئین کنید. علاوه بر این، این محصول از تمامی فضاهای خالی و بدون کاربرد آشپزخانه بهترین استفاده را می کند. باکس آشپزخانه کابینت به دلیل تنوع در جنس، نوع کاربری و ساختار با هر دکوراسیونی سازگاری دارد.

شما می توانید برای خرید جدیدترین مدل های کابینت باکس و مشاوره برای نصب آن ها با سلام دکور در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *