مقالات آموزشی طراحی دکوراسیون داخلی, عمومی

10 مدل کابینت ام دی اف جدید برای آشپزخانه کوچک

مدل کابینت ام دی اف جدید برای آشپزخانه کوچک

 

آشپزخانه به عنوان یکی از بخش های اساسی و حیاتی در معماری ایرانی شناخته می شود. یکی از دغدغه های افرادی که فضای کمی در آشپزخانه دارند؛ انتخاب مدل کابینت ام دی اف جدید برای آشپزخانه کوچک می باشد. با چند تغییر ساده و هوشمندانه، می توانید آشپزخانه ی کوچک خود را به یک فضای ایده ال و جذاب تبدیل کنید. البته باید در نظر داشت که انتخاب رنگ مناسب برای کابینت، یکی از آیتم های مهم و تاثیر گذار در بزرگتر جلوه دادن فضای آشپزخانه می باشد. استفاده از ماربل شیت بین کابینتی که هارمونی متناسبی با کابینتّ ام دی اف داشته باشد، این محیط را جذاب تر می کند.

راهنمای انتخاب مدل کابینت ام دی اف جدید برای آشپزخانه کوچک

انتخاب مدل کابینت ام دی اف جدید برای آشپزخانه کوچک، به یک چالش زمان بر تبدیل شده است. قبل از هر چیز باید به این نکته اشاره کرد که مدل کابینت، آشپزخانه کوچک را می تواند بسیار بزرگتر و کاربردی تر جلوه دهد؛ بنابراین در هنگام خرید کابینت آشپزخانه MDF برای فضای کوچک، می بایست طرح های خاص و بهینه ای به کار برد. همچنین استفاده از اکسسوری ها، ترتیب و جای دادن وسایل به گونه ای باشد که از فضاهای خالی به بهترین شکل استفاده کنید.

تاثیر رنگ ها را جدی بگیرید!

تاثیر رنگ ها بر بزرگ به نظر رسیدن آشپزخانه

یک نکته مهم در هنگام انتخاب مدل کابینت ام دی اف جدید برای آشپزخانه کوچک، در نظر گرفتن رنگ مناسب است. استفاده از رنگ های روشن و گرم، به خصوص سفید، به فضا جلوه و وسعت می بخشد و جذابیت آشپزخانه را حفظ می کند. طراحان دکوراسیون داخلی توصیه می کنند، از کابینت های براق و صیقلی استفاده شود تا به آشپزخانه عمق بیشتری بدهد و بزرگتر دیده شود. با این حال، نکته ای که باید مدنظر قرار داد، زود کثیف شدن این مدل کابینت ها می باشد.

کابینت مدرن سفید طوسی، یکی از مدل هایی می باشد که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. چرا که استفاده از رنگ سفید در کابینت ام دی اف برای آشپزخانه کوچک، باعث بزرگتر جلوه دادن آشپزخانه شما می گردد. لازم به ذکر است سفید، بهترین رنگ کابینت ام دی اف محسوب می شود.

دیزاین آشپزخانه کوچک مستطیل شکل

دیزاین آشپزخانه کوچک مستطیل شکل

یکی از فرم های رایج برای آشپزخانه، فرم مستطیل است. باید به این نکته توجه داشت که هنگام تصمیم گیری در مورد مدل کابینت ام دی اف، اصول طراحی به خوبی رعایت شود. رنگ کابینت هایی که کشیدگی کمتری دارند، می تواند روشن باشد تا توازنی در ظاهر فضا ایجاد کند.
با استفاده از کابینت هایی با طول و عرض متفاوت، می توان آشپزخانه را به شکل L طراحی نمود. در صورتی که فضای آشپزخانه باریک نیست، می توان جزیره ای در وسط قرار داد یا دو طول روبروی هم را کابینت کرد و دو عرض را خالی گذاشت. انتخاب طرح و ساختار به سلیقه و نیاز های شما بستگی دارد.

مدل کابینت ام دی اف جدید برای آشپزخانه کوچک پنجره دار

مدل کابینت ام دی اف جدید برای آشپزخانه کوچک پنجره دار

در آشپزخانه های کوچک پنجره دار، نور بسیار مهم است. اگر لوله کشی آشپزخانه به گونه ای است که سینک جلوی پنجره قرار دارد، طراحی کابینت ام دی اف آشپزخانه کوچک راحت تر می شود. در غیر اینصورت، می توانید دیوار حول پنجره را با کابینت های مینیمال پوشانده و فضایی منحصر به فرد طراحی کنید.

 مدل کابینت ام دی اف جدید برای آشپزخانه بدون اپن

مدل کابینت ام دی اف جدید برای آشپزخانه کوچک بدون اپن

ایده های مختلفی برای کابینت آشپزخانه کوچک بدون اپن وجود دارد. برخی افراد تصمیم می گیرند به جای اپن، میز ناهارخوری کوچکی در آشپزخانه خود قرار دهند. این انتخاب می تواند یک جلوه خاص و لوکس به فضای آشپزخانه اضافه کند. برای این کار، وقتی که می خواهید طرح کابینت آشپزخانه خود را انتخاب کنید، باید با دقت بالایی به طرح ها و جزئیات کابینت ام دی اف بپردازید. زیرا ظاهر آشپزخانه شما در دکوراسیون کلی خانه تان تاثیرگذار است. پس دکوراسیون آشپزخانه خود را با توجه به دکوراسیون داخلی منزلتان انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر منزل شما دارای دکوراسیون مدرن است، باید کابینت آشپزخانه شما هم به شیوه مدرن باشد.

ایده های تصویری طراحی فضای آشپزخانه کوچک

ایده های تصویری طراحی فضای آشپزخانه کوچک

مدل کابینت آشپزخانه کوچک

مدل کابینت ام دی اف آشپزخانه کوچک

mdf-cabinet

Kitchen cabinet

نمونه طرح اجرا شده کابینت ام دی اف برای آشپزخونه کوچک

جمع بندی

انتخاب مدل کابینت ام دی اف جدید برای آشپزخانه کوچک اهمیت فراوانی دارد و باید به صورت بهینه و به نحوی طراحی شود که با فضای دکوراسیون داخلی بیشترین همخوانی را داشته باشد. استفاده از رنگ های روشن و گرم، به خصوص سفید، به فضا وسعت می بخشد و می توان از کابینت های براق و صیقلی استفاده کرد تا به آشپزخانه عمق بیشتری بدهد. انتخاب مدل کابینت بدون اپن نیز به سلیقه شما بستگی دارد و می توانید با در نظر گرفتن جزئیات و طرح های کابینت، ظاهر لوکس و منحصر به فردی را برای آشپزخانه خود ایجاد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *