عمومی, مقالات آموزشی طراحی دکوراسیون داخلی

چگونه کابینت فلزی را زیبا کنیم؟ (6 پیشنهاد طلایی)

چگونه کابینت فلزی را زیبا کنیم

بازسازی و زیباسازی کابینت ها، روشی مناسب برای ایجاد فضایی چشمگیر در آشپزخانه می باشد. افراد زیادی به دنبال این هستند که چگونه کابینت فلزی را زیبا کنیم، خوشبختانه روش های زیاد و متنوعی از جمله برچسب زدن، رنگ کردن و… برای بازسازی کابینت آشپزخانه مشهد و تمام شهرها وجود دارد. این کار (زیبا سازی)، برای انسان که بسیار تنوع طلب است، انتخاب خوبی می باشد؛ زیرا هزینه خیلی پایینی دارد.

چگونه کابینت فلزی را زیبا کنیم؟

how-to-make-the-metal-cabinet-beautiful

 آشپزخانه یکی از محیط های پر اهمیت در خانه می باشد. کابینت ها نقش اساسی در این محیط دارند. در بسیاری از خانه های قدیمی، کابینت ها فلزی هستند. از آنجایی که تولید این نوع کابینت دیگر منسوخ شده است؛ برای خیلی از افراد این سوال پیش می آید که چگونه کابینت فلزی را زیبا کنیم؟
این بازسازی به روش های متفاوتی صورت می گیرد که عبارتند از:

رنگ کردن

رنگ کردن کابینت فلزی

بازسازی کابینت های قدیمی به کمک رنگ کردن بسیار ایده جذاب و کاربردی می باشد. رنگ های متنوع زیادی هستند که شادابی و حس و حال خوب به فضا می بخشند. شما با رنگ کردن و هزینه بسیار کم، می توانید کابینت های فلزی که از رنگ و رو افتاده اند را به کابینت هایی چشم نواز و زیبا تبدیل کنید. اگر آشپزخانه کوچکی دارید، بهترین رنگ برای آشپزخانه کوچک، رنگ های روشن مانند سفید، کرم و… می باشد.

برچسب زدن

برچسب زدن کابینت فلزی

از دیگر راه های بازسازی کابینت فلزی، استفاده از انواع برچسب کابینت می باشد. این برچسب ها بسیار متنوع هستند و شما با هر سلیقه ای می توانید برچسب مورد نظر را انتخاب نمایید. قیمت این محصول بسیار مناسب است و شما با هزینه کمی، کابینت های جدیدی تحویل می گیرید. تعویض کابینت پروسه بسیار طولانی و خسته کننده ای می باشد، پس با زدن یک برچسب خود را از این روند طولانی رها کنید.

تعویض دستگیره ها

تعویض دستگیره ها

خوشبختانه برای کابینت ها انواع مدل و سبک دستگیره تولید و عرضه می گردد. شما با هر سلیقه ای، می توانید برای بازسازی کابینت های فلزی خود، انواع دستگیره تک پیچ، روکار، توکار و… را انتخاب نمایید.

استفاده از روکش های آماده

استفاده از روکش های آماده

یکی دیگر از روش های بسیار رایج و جذاب، استفاده از روکش های آماده ممبران، های گلاس و… می باشد. پس با یک اقدام کوچک، به کابینت های بازسازی شده و زیبا دست پیدا می کنید. در این روش باید درب کابینت ها را جدا کرده و به دستاد کار ماهر (کابینت ساز) بسپارید. مزیت خوبی که این روکش ها دارند، مقاومت بسیار بالا آن ها می باشد. روکش چوب بسیار پر طرفدار و مقرون به صرفه است.

چسباندن استیکر ها

چسباندن استیکر ها

اگر کابینت های فلزی شما خیلی کهنه یا زدگی ندارد، ولی از ظاهر آن ها خسته شده اید؛ استفاده از استیکر های آماده بسیار گزینه خوبی می باشد. تنوع در طرح و رنگ این استیکر ها بسیار بالا است. طرح گل، سبک مدرن و کلاسیک و… از جمله رح های جذاب این استیکر ها می باشد. پس اگر دنبال این هستید که چگونه کابینت فلزی را زیبا کنیم، استیکر گزینه بسیار خوبی است.

نور پردازی

یکی از راه های جذاب برای زیبا سازی کابینت های فلزی، طراحی نورپردازی برای کابینت ها می باشد. این کار زیبایی چشمگیر و جذابیت خاصی به کابینت ها و فضای آشپزخانه می بخشد. این نور پردازی می تواند با انواع چراغ های توکار، خطی و… انجام شود. یا می توانی از هود مخفی در کابینت استفاده نمایید.

هزینه زیبا سازی کابینت های فلزی

اینکه چگونه کابینت فلزی را زیبا کنیم، هزینه هایی به همراه دارد. در تعیین میزان هزینه، برخی فاکتور ها تاثیر گذار هستند. این عوامل به تریتب میزان تاثیر گذاری عبارتند از:

  1. میزان و نوع فرسودگی
  2. هزینه دستمزد کابینت ساز
  3. هزینه حمل و نقل
  4. تعداد کشو و در ها
  5. قیمت و نوع رنگی و برچسب مصرفی
  6. میزان خط و خش و لکه های کابینت
  7. وضعیت ریل و لولا

مزایای زیبا سازی کابینت های فلزی

مزایا زیبا سازی کابینت های فلزی

بازسازی و تعمیر کابینت های فلزی مزایی دارد که عبارتند از:

  • صرفه جویی در وقت
  • مقرون به صرفه
  • افزایش مقاومت کابینت ها

جمع بندی

برای پاسخگویی به سوال چگونه کابینت فلزی را زیبا کنیم، می توان گفت راهکار های بسیار و گسترده ای مانند رنگ، برچسب، استیکر، تعویض دستگیره ها و روکش های آماده وجود دارد. بازسازی کابینت های فلزی دارایی مزایایی است که مهم ترین آن، صرفه جویی در هزینه ها می باشد. آشپزخانه فضای بسیار مهمی است و کابینت عنصر اصلی آن به حساب می آید. در نتیجه زیبا سازی و بازسازی آن ها اهمیت بسیاری دارد. پس حتما کار را به افراد حرفه ای و متخصص بسپارید.

author-avatar

درباره مهدیه سعیدی

بنده مهدیه سعیدی، در شرکت آروین شهر به عنوان نویسنده در حوزه ساختمانی و زیر مجموعه های آن مشغول به فعالیت می باشم. سلام دکور که زیر مجموعه ای از آروین می باشد؛ در زمینه موضوعات مربوط به داخل ساختمان مانند طراحی کابینت، نصب ماربل شیت و... مشغول به فعالیت است. بنده SEO محتوا و نویسندگی این بخش ها را به عهده دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *