مقالات آموزشی طراحی دکوراسیون داخلی, عمومی

چگونه رنگ کابینت را انتخاب کنیم (نکات مهم + رنگ های زیبا🎨)

چگونه رنگ کابینت را انتخاب کنیم

یکی از دغدغه های مهم در ساختمان سازی و بازسازی خانه ها که وجود دارد، طراحی داخلی آن است. این دیزاین برای همه نقاط خانه باید به صورت جداگانه انجام شود؛ اما باید در نظر داشت تا طراحی در مجموع انسجام و همخوانی داشته باشد. با این حساب باید بدانیم چگونه رنگ کابینت را انتخاب کنیم، چون می توان گفت آشپزخانه یکی از مهمترین فضا های خانه محسوب می شود.
نوع کابینت ها، رنگ آن ها، حتی جایگذاری و نقشه پیاده سازی آن ها حائز اهمیت فراوان است. زمان های بسیاری در این محیط سپری می شود و باید به بهترین و اصولی ترین شکل طراحی و اجرا شود. پایین بودن نسبی قیمت کابینت در مشهد و سایر شهر های این اجازه را می دهد تا ایده های خود را به خوبی پیاده کنیم.

چگونه رنگ کابینت را انتخاب کنیم

کابینت ترکیبی سفید و قهوه ای

توجه داشته باشید که هر کاری پیش از اقدام به انجام یک سری نکات دارد که باید به آن ها توجه شود. برای داشتن آشپزخانه زیبا و کاربردی باید به مواردی توجه نمود که بدون دقت به آن ها، امکان نامنظم بودن و زشت بودن فضا برای ما بوجود می آید. در نظر گرفتن دکوراسیون کلی خانه، ابعاد آشپزخانه، نور محیط، جنس کابینت و مهم تر از همه سلیقه شخصی شما در انتخاب رنگ مهم و تاثیر گذار است.

تاثیر دکوراسیون خانه بر روی کابینت

گفتیم برای فهمیدن آن که چگونه رنگ کابینت را انتخاب کنیم یک سری نکات وجود دارد، یکی از این موارد دکوراسیون داخلی خانه است. باید با توجه به سبک دکوراسیون خانه و بخصوص رنگ محیط، سعی کنیم تا رنگ کابینت با باقی فضا ها تناسب و تطبیق داشته باشد، در غیر این صورت معمولا تفاوت سبک و رنگ ها با هم توازن نداشته و باعث بهم ریختگی فضا می شود.

در نظر گرفتن ابعاد آشپزخانه

ابعاد آشپزخانه در رنگ آمیزی کابینت بسیار اهمیت دارد. فضای آشپزخانه اگر بزرگ باشد می تواند همه رنگ کابینت را به راحتی در خود جای دهد اما اگر ابعد آشپزخانه شما کوچک است، رنگ های روشن است که می تواند محیط را بزرگتر نشان دهد؛ اگرچه با توجه به سلیقه و سبک مورد نظر شما می توان از رنگ های تیره تر نیز برای فضا های کوچک استفاده کرد.

نور یکی از ارکان مهم

کابینت سبز با نورپردازی مناسب

نورپردازی محیط از مواردی است که در تعیین رنگ آشپزخانه اثر گذار می باشد. نور چه طبیعی و چه مصنوعی فضایی را به وجود می آورد که چشم بیننده بهتر پیرامون خود را ببیند، نور باعث بزرگتر دیدن محیط می شود. اگر آشپزخانه شما کوچک بود با داشتن کابینت هایی با رنگ روشن و نورپردازی مناسب می توانید فضا را بزرگتر نشان دهید.

جنس رویه کابینت

کابینت ها روکش هایی بر روی بدنه های خود دارند؛ این روکش ها حالت های مات و براق بوجود می آورند. استفاده از این روکش ها باید با توجه به ابعاد و نورپردازی صورت بگیرد. کابینت های براق برای آشپزخانه های کوچک مفید و کاربردی است تا با رنگ های روشن فضا را گسترده تر نشان دهد.

نکته مهم سلیقه شماست

سلیقه شما مهمترین رکن برای هر کاری در دیزاین خانه است. دکوراسیون داخلی و مهمتر رنگ شاخص خانه شما با سلیقه و نظر خود شما تعیین می شود؛ اما در نظر داشته باشید که تطابق و هارمونی اجزای خانه با هم حفظ شود. پس چگونه رنگ کابینت را انتخاب کنیم را می شود گفت، با سلیقه خود و در نظر گرفتن سایر نکات بهترین رنگ کابینت را انتخاب می کنیم.

رنگ ها جذاب و کاربردی برای کابینت

رنگ های مناسب برای کابینت های آشپزخانه که در انتخاب بهترین متریال به شما کمک می کند.

رنگ سفید

کابینت سفید یکی از انتخاب های مناسب برای آشپزخانه

سفید، رنگی است که به همه نوع کابینت و طراحی می آید. با رنگ سفید محیط درخشان تر و پاکیزه نشان داده می شود. بازتاب نور فضا را بزرگتر از حد تصور می کند و می توان گفت در دیده بیننده محیط پیرامون گسترده می شود.

رنگ طوسی

کابینت طوسی مناسب برای آشپزخانه ها

رنگ طوسی از جمله رنگ هایی است که به اکثر سبک ها و انواع کابینت می آید. یکی از سوال هایی که پرسیده می شود این است که آیا کابینت ام دی اف را می شود رنگ کرد، پاسخ به این سوال مثبت بوده و می توان با رنگ طوسی و سایر طیف ها کابینت را باز رنگ آمیزی کرد.

رنگ کرم

کرم رنگ خنثی و جذاب برای کابینت

رنگ کرم در میان طیف رنگ های خنثی جذابیتی خاص دارد. این رنگ با پدید آوردن محیطی گرم در آشپزخانه، خانواده را به طور صمیمی در کنار یکدیگر جمع می کند.

رنگ قهوه ای

کابینت قهوه ای از اولین انتخاب ها برای رنگ کابینت

قهوه ای رنگی است که با طیف های مختلف خود آشپزخانه را آراسته می کند. برای فهمیدن آن که کابینت تک رنگ بهتر است یا دو رنگ قهوه ای و طیف های آن مناسب ترین رنگ برای تلفیق با سایر رنگ ها در سبک های مختلف هستند.

رنگ های تیره

کابینت های رنگ تیره مناسب آشپزخانه بزرگ

برخلاف رنگ های روشن که در تمامی آشپزخانه ها به زیبایی پیاده سازی می شوند، رنگ های تیره بهتر است در محیط های بزرگ با نورپردازی مناسب اجرا شوند تا فضای شما کوچکتر از واقعیت نشان داده نشود.

سخن پایانی

یکی از مهمترین و هیجان انگیزترین کار ها دیزاین و دکوراسیون داخلی منزل است. آشپزخانه محیطی مهم برا خانه محصوب می شود که اعضا را دور هم جمع می کند به همین منظور؛ طراحی زیبای آن بسیار اهمیت دارد. باید پیش از هر کار بدانیم چگونه رنگ کابینت را انتخاب کنیم تا در ادامه دچار بهم ریختگی طراحی محیط نشویم. سلیقه شما حرف اول را در انتخاب رنگ می زند؛ اما توجه به یک سری نکات می تواند، به انتخاب بهتر کمک کند. سلام دکور و مشاوران مجرب آن به شما در پیاده سازی و اجرای هرچه زیباتر آشپزخانه ای دلنشین و کاربردی کمک می کنند.

 

سوالات متداول

چگونه می توانم رنگ کابینت های فعلی خود را تغییر دهم؟

اگر از رنگ کابینت های خود رضایت ندارید می توانید آن ها را رنگ آمیزی کنید. این روشی نسبتا ارزان و آسان برای بروز کردن کابینت های شماست. جایگزین کردن کابینت ها روش دیگری است که صرفه اقتصادی کمتری دارد.

چه رنگ هایی برای کابینت های آشپزخانه طرفداران بیشتری دارد؟

سلایق افراد با یکدیگر متفاوت است اما اکثرا رنگ های سفید، مشکی، خاکستری، چوب طبیعی، آبی و سبز از طرفداران بیشتری برخوردارند.

برای تعیین رنگ کابینت آشپزخانه به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

برای انتخاب بهترین و مناسب ترین رنگ برای کابینت ها توجه به یکسری نکات می تواند موثر باشد. متراژ آشپزخانه، سبک دکوراسیون، نورپردازی محیط و مهمتر از همه سلیقه شخصی شما عوامل مهم در تعیین رنگ کابینت ها بشمار می روند.

author-avatar

درباره امیر مجتهدی

مجتهدی هستم مهندس کامپیوتر نویسندگی جذابیت های بسیاری دارد. پیچش حروف در یکدیگر و هم آوایی آن ها باعث ایجاد کلماتی زیبا و شایسته برای خواننده می شود. با نویسندگی در سایت سلام دکور سعی کرده ام تا با متنی مناسب و کاربردی شما را در رسیدن به خانه مطلوبتان یاری کنم. امید که از مقالات نگاشته شده راضی باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *