مقالات آموزشی طراحی دکوراسیون داخلی, عمومی

نحوه محاسبه قیمت کابینت ممبران (راهنما تعیین قیمت در 1403💸)

نحوه محاسبه قیمت کابینت ممبران چگونه است؟

کابینت ممبران محصولی پرطرفدار و محبوب می باشد. در خرید هر محصولی از جدیدترین اکسسوری آشپزخانه گرفته تا کابینت ممبران، قیمت حرف اول را می زند. اما در مورد کابینت با توجه به تغییرات روزانه قیمت ها، نمی توان دقیقا گفت ممبران متری چند است. ولی در مورد نحوه محاسبه قیمت کابینت ممبران و فاکتور های تاثیر گذار در هزینه نهایی؛ می توان صحبت کرد. کابینت را به صورت متری محاسبه می کنند و منظور از یک متر کابینت، یعنی یک متر کابینت زمینی و یک متر هوایی می باشد.

 

نحوه محاسبه قیمت کابینت ممبران چگونه است؟

هر متر کابینت membrane چه قیمتی دارد؟

زمانی که سوال می شود ممبران متری چند است، منظور طول کابینت می باشد. زیرا عرض و عمق هر کابینتی بسته به آنکه چه نوعی دارد، اعداد استانداردی هستند. ابعاد استاندارد کابینت دیواری به این گونه است که عرض آن 70 سانتی متر و عمق آن 30 سانتی متر می باشد. در حالی که کابینت زمینی، عرض آن 72 سانتی متر و عمق آن 60 سانتی متر است. در صورتی که شما بخواهید این اندازه ها را تغییر بدهید، قیمت کابینت ممبران تغییر خواهد کرد. در نظر داشته باشید هر متر کابینت شامل یک متر کابینت زمینی و یک متر کابینت هوایی می شود و نسبت 60 به 40 است.

اگر با انواع کابینت ممبران آشنا نیستید، مقاله کابینت ممبران چیست؟ را می توانید؛ مطالعه کنید.

 

نحوه محاسبه قیمت کابینت ممبران در انواع گوناگون

در مدل های مختلف کابینت ممبران مانند کمدی، جزیره ای و… نحوه محاسبه قیمت کابینت ممبران  بر اساس موارد زیر متفاوت می باشد.

قیمت کابینت ممبران کمدی

کابینت ممبران کمدی

کابینتی که از کف شروع شود و ارتفاع آن به اندازه کابینت دیواری می باشد را کابینت کمدی می گویند. کاملا واضح است که این نوع کابینت ها به دلیل ارتفاع زیاد، قیمت بیشتری از دیگر کابینت ها دارند. قیمت کمدی ها 3 برابر کابینت های زمینی (180 درصد) می باشد. ابعاد استاندارد کابینت کمدی، ارتفاع 2 متر و 20 سانتی متر و عمق 60 سانتی متری است.

قیمت کابینت ممبران ویترینی

کابینت ممبران ویترینی

کابینت هایی که محل قرار گیری کالا های دکوری می باشد، همان ویترین می باشد که ممکن است، روی دیوار و یا زمین نصب شود. ابعاد این محصول به اندازه کابینت هوایی و زمینی عادی و قیمت آن 2 برابر هزینه کابینت های زمینی و هوایی می باشد.

نحوه محاسبه قیمت کابینت ممبران جزیره ای

کابینت جزیره ای ممبران

به بخشی از کابینت که به دیوار متصل نیست و در وسط آشپزخانه قرار می گیرد کانتر یا جزیره ای می گویند. ممبران جدید ترین مدل کابینت جزیره ای می باشد که قیمت آن با توجه به آیتم های گوناگون متفاوت است. برای مثال جنس کانتر متفاوت از دیگر کابینت ها می باشد و در مواردی که سینک تعبیه می شود، قیمت آن تغییر می کند. به طور کلی ابعاد کانتر برابر با کابینت زمینی می باشد و قیمت آن 1.5 برابر زمینی است.

محاسبه قیمت دیگر بخش های اضافه شده به کابینت

how to calculate the price of membrane cabinets

برخی از مشتریان علاوه بر کابینت های اصلی بخش های دیگری مانند رویه جایگاه یخچال، ماشین لباس شویی و… را تقاضا می کنند. در هنگام ساخت و نصب کابینت این بخش ها کسر می شود به همین دلیل اگر تقاضای رویه کنند، بر قیمت آن افزوده می شود.

 

موارد مهم و تاثیر گذار در محاسبه قیمت کابینت ممبران

با توجه به شرایط کشور که قیمت ها مدام در حال افزایش هستند؛ انتخاب یک بازه قیمتی کار درستی است. در محاسبه متراژ کابینت و قیمت آن هر یک متر، شامل یک متر کابینت زمینی و یک متر هوایی می شود. همان طور که گفته شده است نسبت 60 به 40 در قیمت این دو صدق می کند. قبل از آنکه کابینتی بخرید یا سفارشی بگیرید به موارد زیر توجه داشته باشید.

طرح کنده کاری شده

طرح کنده کاری شده بر روی cabinet

قبل از تولید صفحات نهایی کابینت ها، طرح مورد نظر مشتری با دستگاه های سی ان سی به روی چوب خام و یا ام دی اف کنده کاری می شود. دقت داشته باشید که زیاد ریزه کاری نداشته باشد زیرا نتیجه کار تمیز و با کیفیت در نمی آید و ممکن است به مرور لایه پی وی سی از روی آن کنده شود. طرح پیشنهادی کارفرما، میزان ریزه کاری ها و کیفیت نهایی کار، تاثیر مستقیم بر روی قیمت دارد.

استفاده از لایه های پی وی سی

پس از اجرای طرح پیشنهادی مشتری توسط دستگاه به روی چوب خام، لایه پی وی سی به روی آن وکیوم می شود. جنس، رنگ و طرح این لایه ها تاثیر مستقیم بر کیفیت نهایی کار دارند. علاوه بر کیفیت، در نحوه محاسبه قیمت کابینت ممبران نیز تاثیر گذار می باشند.

چسب وکیوم

از دیگر آیتم ها که بر قیمت تاثیر دارد، چسب مورد استفاده برای چسباندن روکش وکیوم به روی ام دی اف است. کیفیت این چسب در دوام و طول عمر بیشتر کابینت ها تاثیر می گذارد. در نتیجه چسب مصرفی در محاسبه قیمت کابینت ممبران، موثر می باشد.

نوع تکنولوژی وکیوم

گمان نکنید که لایه های PVC را می توانید به راحتی با چسب به روی چوب بچسبانید. این لایه ها با دستگاه هایی به روی چوب وکیوم می شوند. فناوری، تکنولوژی و نوع دستگاه به روی قیمت اثر بخش است. برخی کارگاه ها خودشان این دستگاه ها را دارند و برخی به بیرون می سپارند. این برون سپاری ممکن است ارزان یا گران باشد. پس در کیفیت نهایی و نحوه محاسبه قیمت کابینت ممبران، نوع دستگاه و تکنولوژی تاثیر دارد.

عوامل انسانی

درست است که کیفیت چسب، نوع دستگاه و… در کیفیت تاثیر دارند. اما اگر کار را به شخصی ماهر نسپارید؛ نتیجه کار تمیز و مطلوب نمی شود. زیرا تجربه و تبحر یک سازنده تاثیر زیادی در نتیجه کار دارد.

 

قیمت ستون ها در کابینت ممبران

ستون ها در کابینت ممبران

ستون های وکیوم نیز همانند کابینت ممبران انواع مختلفی درند. از جمله:

 • زمینی
 • هوایی
 • کمدی
 • نیمه کمدی

ستون ها از عوامل زیبایی بخش در کابینت های ممبران هستند. اگر در کابینت ها از ستون های کمدی بیشتر استفاده شود، سبک کلاسیک یه خود می گیرد و اگر کاملا حذف شود یا کمتر گردد، سبک مدرن دارد. در محاسبه قیمت کابینت ممبران، نوع ستون نیز موثر است. اگر تراشه ها روی ستون بیشتر باشد؛ به طبع کار بیشتری دارد و قیمت افزایش می یابد. اما هرچه تراشه ها کمتر باشند قیمت نیز پایین تر می آید.

 

جدول محاسبه قیمت کابینت ممبران

همان طور که گفته شد قیمت هر بخش کابینت به طور جداگانه یک میزان متفاوتی بر هزینه تمام شده تاثیر دارد. در جدول محاسبه قیمت کابینت، مقدار تاثیرگذاری هر مدل آمده است:

ضریب تاثیر گذاری بر قیمت (%)

نوع

60%

زمینی

40%

دیواری

180%

کمدی

80 تا 120%

ویترینی

90%

جزیره ای

145%

دکوراتیو

100%

یخچال

مثال: نحوه محاسبه کابینت کمدی به این صورت است که اگر هر متر کابینت ممبران 4.000.000 تومان باشد، هزینه تمام شده برای کابینت کمدی 180% آن یعنی 7.200.000 تومان می شود.

 

نکات مهم در نحوه نوشتن فاکتور کابینت ممبران

علاوه بر این که باید دقت داشت کابینت ممبران متری چند است، موارد زیر را هم باید در نوشتن قرارداد در نظر گرفت:

 • در قرار داد جنس روکش وکیوم، کد و برند شرکت نوشته شود.
 • جنس MDF به کار گرفته شده، ذکر شود.
 • پیش از شروع کار، طراحی انجام شده رو دریافت و تایید بفرمایید و آن را حتما ضمیمه قرارداد کنید.
 • قرارداد از لحاظ قیمتی حتما بسته شود و به آخر کار نکشد.

 

یک متر کابینت شامل چه چیزهایی می شود؟

یک متر کابینت شامل چه چیزهایی می شود؟

نحوه محاسبه قیمت کابینت ممبران متری می باشد؛ بنابراین، محاسبه متراژ کابینت اهمیت دارد. هر یک متر شامل موارد زیر است:

 • 1 متر کابینت زمینی و 1 متر کابینت هوایی
 • درب کابینت ها
 • یک متر صفحه روی کابینت
 • یک متر پاخر یا پایه استیل، زیر چراغی و تاج
 • دستگیره ها
 • ریل های ساچمه ای
 • کلیه یراق ها
 • جک ساعتی یا پمپی

 

روش محاسبه آنلاین قیمت کابینت ممبران

اگر دوست داشتید آنلاین محاسبه کنید، به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • در مراحل اول، طبق سلیقه خود طرح مورد نظر، رنگ، جنس درب و بدنه و سنگ روی کابینت را انتخاب کنید.
 • هنگام وارد کردن متراژ آشپزخانه، خیلی با دقت این کار را انجام دهید و حواستان باشد متراژ پنجره ها را کم کنید و جای یخچال، ماشین لباس شویی و… که قرار است در آشپزخانه قرار بگرد را خالی بگذارید. زیرا متراز این ها از قیمت کسر می شود.
 • حواستان باشد اعداد انگلیسی وارد شوند و متراژ را سانتی متر وارد کنید.
 • در مرحله بعد اگر تمایل داشتید؛ نوع کابینت دیواری و متراژ کابینت کمدی و ویترینی را وارد کنید.
 • در آخر نوع وسایل برقی آشپزخانه را مشخص بفرمایید.
 • سپس با زدن گزینه محاسبه، قیمت نهایی برای شما نمایش داده می شود.

 

جمع بندی

قیمت کابینت در بازار به صورت متری بیان می شود. 60 درصد قیمت متعلق به کابینت زمینی و 40 درصد به کابینت هوایی تعلق دارد. نحوه محاسبه قیمت کابینت ممبران در هر نوعی منحصر به فرد است. مثلا محاسبه قیمت کابینت کمدی با ویترینی و جزیره ای متفاوت می باشد. در محاسبه قیمت، برخی آیتم ها باید لحاظ شوند مانند، در نظر گرفتن جای خالی برخی وسایل برقی، نوع تکنولوژی به کار گرفته شده و… که در میزان قیمت تاثیر بسزایی دارند. هنگام عقد قرارداد با فروشنده یا خریدار حواستان باشد قیمت را ذکر کنید و به انتهای کار نسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *