مقالات آموزشی طراحی دکوراسیون داخلی, عمومی

نمای بیرونی خانه های انگلیسی (ویژگی ها، نحوه طراحی + تصاویر)

سبک معماری گرجستان

نما مهم ترین بخش هر ساختمانی محسوب می شود که در نگاه اول توجه بیننده را جلب می کند. یکی از نماهای کلاسیک و جذاب نمای انگلیسی بوده که به زیبایی و تجمل مشهور است. نمای بیرونی خانه های انگلیسی ترکیبی از اجزا روستایی و شیروانی های بلند، پنجره های بزرگ و… می باشد که به آن ظاهری منحصر به فرد می بخشد؛ البته باید در نظر داشت که این نماها در هر منطقه ای از انگلستان به صورت منحصر به فردی طراحی و ساخته می شوند، با این وجود همیشه زیبایی و جذابیت خاص خود را حفظ می کنند و همچنان طرفداران بسیاری دارند.

 

نمای بیرونی خانه های انگلیسی چگونه طراحی می شود؟

نمای خانه های انگلیسی

نمای بیرونی خانه های انگلیسی، ترکیبی از عناصر معاصر را در بر می گیرد. هدف این سبک طراحی، بازسازی ظاهر و احساس یک خانه روستایی در حومه ی انگلیس است. طراحی سقف ویلا انگلیسی معمولاً شامل شیروانی های بلند و دیوارهایی با پوشش سنگ است. در برخی موارد، ساختمان از آجرهای قرمز، مثل آجر لفتون قرمز ساخته شده و به شکلی افسانه ای از دوران وسطی طراحی می شود. طراحی داخلی نیز به سبک کلاسیک گرجی صورت می گیرد و با استفاده از آجرهای مرغوب ظاهری کم رنگ و زیبا به ویلا می بخشد.

 

انواع نمای انگلیسی ویلا

نمای بیرونی خانه های انگلیسی، در انواع سبک های مختلف قابل طراحی است. در ادامه، تعدادی از معروف ترین نمونه ها بررسی می شوند.

سبک معماری خانه های انگلیسی تودور

سبک معماری تودور

سبک معماری تودور یکی از انواع نمای بیرونی خانه های انگلیسی می باشد. این خانه ها به صورت ترکیبی طراحی می گردد، طبقه اول از آجر یا سنگ ساخته می شود و طبقه دوم را با استفاده از تکنولوژی fachwerk یا روکش های تزئینی از نوار می سازند. پشت بام ها در این خانه ها شیب دار، منحنی های ریز روی لبه ها، دودکش های بزرگ و پنجره ها بلند و باریک هستند. این خانه ها به صورت کلبه های روستایی طراحی و اجرا می شوند.

سبک معماری گرجستان

سبک معماری گرجستان

سبک معماری گرجستان در بین خانه های انگلیسی قدیمی دارای اشکال مستطیلی و متقارن هستند و پنجره ها و درها در مرکز نمای جلو قرار دارند. معمولاً از آجرهای سفالی ساده با سایه های تیره یا روشن ساخته می شوند. این خانه ها اکثراً دو طبقه هستند، اما می توانند به صورت یک طبقه یا با اتاق زیر شیروانی طراحی گردند.

سبک ویکتوریا

سبک معماری ویکتوریایی

سبک معماری ویکتوریایی در انگلستان و ایالات متحده در قرن 19 در بین خانه های انگلیسی شکوفا شد. خانه های انگلیسی قدیمی با این سبک دارای نمای نامتقارن، سقف شیب دار، پنجره ها و برج های تزئین شده با دوک ها و کنده کاری هستند. این خانه ها معمولاً دو طبقه یا با اتاق زیر شیروانی می باشند.

 

ویژگی های اصلی نمای خانه انگلیسی

خانه های انگلیسی قدیمی و همچین بعضی از خانه های انگلیسی جدید دارای خصوصیات زیر می باشند:

  • از متریال های ساده مثل آجر، سنگ، چوب و گچ استفاده می شود.
  • درب های ورودی آرک دار با آجر و سنگ تزئین شده اند.
  • معمولاً از سردرب های سنگی و پنجره های آرک دار استفاده می شود.
  • سقف ها به صورت شکل مثلثی یا کاهی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند.
  • دوردکش ها به صورت بزرگ و تزیینی هستند.
  • پنجره های بزرگ، بلند و با سایبان ها، همراه با سردرب استفاده می شوند.
  • درب های سنگین چوبی با تزئینات هنری

 

گالری تصاویر نمای خانه های انگلیسی

شما می توانید بر اساس عکس خانه های انگلیس که در زیر آمده، بهترین مدل را برای خانه خود انتخاب کنید:

طراحی دیزاین نمای خارجی خانه های انگلیسی نمای بیرونی در دیزاین خانه های انگلیسی دکوراسیون خارجی خانه های انگلیسی نمای خارجی خانه انگلیسی نمای بیرونی خانه انگلیسی تصویر نمونه نمای خارجی خانه انگلیسی دکوراسیون خارجی خانه های انگلیسی نمای خانه های انگلیسی نمای ورودی یک خانه در انگلستان نمای بیرونی خانه های انگلیسی نمای بیرونی خانه های انگلیسی نمای خارجی خانه های انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *