مقالات آموزشی طراحی دکوراسیون داخلی

تميز كردن كابينت ام دي اف قهوه ای (6 روش کاربردی و ساده)

تميز كردن كابينت ام دي اف قهوه ای

آشپزخانه قلب تپنده یک خانه است و یکی از دغدغه های ذهنی خانم ها پاکیزه نگه داشتن این محیط می باشد. از جمله این دغدغه ها می توان به تمیزکردن کابینت ام دی اف قهوه ای یا سفید، در کنار لک گیری ماربل شیت بین کابینتی و برق انداختن گاز اشاره کرد.
شما بسته به اینکه در فضای آشپزخانه تان چه موادی با چه جنسی استفاده شده باید برای تمیزکاری این محیط از مواد و شوینده های مختلفی بهره بگیرید تا ضمن تنظیف فضا، به وسایل تان آسیب زیادی نرسد. برای مثال برای تميز كردن كابينت ام دي اف قهوه ای راه های مختلفی وجود دارد یکی از موثرترین روش ها تميز كردن كابينت ام دي اف با شامپو فرش می باشد.

 

روش های تميز كردن كابينت ام دي اف قهوه ای

تميزکاری آشپزخانه كابينت های ام دي اف قهوه ای

بهترین رنگ کابینت ام دی اف به نظر خیلی از افراد قهوه ای می باشد. برای تميز كردن كابينت ام دي اف چرب با این طرح و رنگ راه های متنوعی وجود دارد. برخی از این روش ها عبارتست از:

1. ساده ترین روش، گردگیری سطح کابینت

یکی از ساده ترین کارهایی که می توان برای تميز كردن كابينت ام دي اف چرب و سایر جنس کابینت ها استفاده کرد. پاک کردن و گرفتن گرد و غبار از سطح Cabinets با یک دستمال تمیز است. بهترین زمان برای این کار هفته ای یک بار یا هر سه روز یکبار است.
وقتی برای مدت طولانی آلودگی روی سطح MDF بماند، به خصوص اگر این گرد و خاک روی قسمت پیچ ام دی اف قرار داشته باشد. تمیز کردن آن بسیار سخت خواهد بود و برای رفع آن به مواد شوینده قوی تر و زمان بیشتری نیاز است.

2. استفاده از مایع ظرف شویی و آب، بهترین تمیزکننده

یکی از راه های موجود در هر خانه ای استفاده از آب و مایع ظرفشویی برای تميز كردن كابينت ام دي اف قهوه ای است. در این روش به صورت زیر عمل کنید.

  • مقداری مایع ظرفشویی را با کمی آب ولرم را درون یک ظرف مخلوط نمایید.
  • در ادامه یک اسفنج نرم را به این ترکیب آغشته کرده و سپس آب آن را کامل بگیرید.
  • سپس اسفنج را روی سطح Cabinets خود بکشید.
  • بعد از اینکه تمام لکه های موردنظرتان را به طور کامل پاک کردید. با یک دستمال نخی سطح کابینت خود را خشک کنید تا از لکه شدن وآسیب دیدگی آن جلوگیری کنید.

3. تميز كردن كابينت ام دي اف با جوش شیرین

یکی از راهکارهای تميز كردن كابينت ام دي اف قهوه ای و انواع دیگر کابینت چوب، استفاده از جوش شیرین برای تمیزکاری است. در این روش به صورت زیر عمل می کنیم:

  • یک لیوان آب را با یک قاشق جوش شیرین ترکیب می کنیم.
  • با یک دستمال تمیز یا اسکاج نرم اقدام به پاک کردن لکه های روی سطح می نماییم.

در صورتی که این محلول لکه های مورد نظر را پاک نکرد، می توانید از جوش شیرین به صورت خمیری استفاده کنید. در یک قاشق جوش شیرین چند قطره آب بریزید تا حالتی خمیری به خود بگیرد. سپس این خمیر را روی لکه ها مورد نظر قرار دهید و منتظر بمانید تا کاملا خشک شود. در ادامه با یک دستمال مرطوب روی خمیر بکشید، به این ترتیب بعد از جدا شدن مخلوط خمیری، لکه به سادگی تمیز می شود.

4. تميز كردن كابينت ام دي اف با شامپو فرش

یکی از آسان ترین روش ها برای تمیز کردن کابینت قهوه ای، استفاده از شامپو فرش است. تميز كردن كابينت ام دي اف با شامپو فرش به این دلیل موثر است که شامپو فرش، یک ترکیب اسیدی بسیار ضعیف می باشد که می تواند در تمیزی Cabinets موثر باشد. تميز كردن كابينت هاي گلاس با شامپو فرش نیز ممکن است؛ حتی بر روی این جنس حساس هم خش ایجاد نمی کند. در این روش مقداری شامپو فرش را با آب ترکیب نمایید و سپس به روی کابینت های خود اسپری نموده و با اسکاج نرم یا دستمال روی لکه ها بکشید و در نهایت حتما سطح مورد نظر را خشک نمایید.

پیشنهاد می کنیم قبل از استفاده کردن از این ترکیب حتما گرد و خاک روی کابینت خود را بگیرید.

5. اسپری پاک کننده ام دی اف

تميز كردن كابينت ام دي اف با اسپری مخصوص می تواند از ایجاد خش یا رفتن رنگ آن جلوگیری کند. فرمولاسیون این محصول یک لایه محافظ بر روی ام دی اف ایجاد می نماید که جلوی رنگ پریدگی آن را می گیرد و مقاوم ترش می کند. این روش نه تنها برای کابینت با رنگ تیره موثر است، حتی می تواند بهترین مدل کابینت ام دی اف سفید را نیز تمیز کند.

6. ترکیب آب و سرکه

خواص اسیدی سرکه به آن قدرت خوبی در تميز كردن كابينت ام دي اف چرب می دهد. در این روش تنها کافی است مقداری آب و سرکه را مخلوط کرده و با دستمال حوله ای نرم سطح کابینت را تمیز کنید و برق بیندازید.

 

ابزارهای لازم برای تمیز کردن کابینت MDF قهوه ای

تميز كردن كابينت ام دي اف قهوه ای

برای تميز كردن كابينت ام دي اف به این وسایل نیاز خواهید داشت:

  • دستمال تمیز 2 عدد (یک دستمال تمیز مرطوب- یک دستمال تمیز خشک)
  • اسکاج نرم (این اسکاج باید بدون زبری یا سیم های فلزی باشد تا خط و خش روی لوازم آشپزخانه شما ایجاد نشود).
  • انواع پاک کننده های مناسب سطوح (دقت کنید که مواد شوینده را باهم ترکیب نکنید، مخلوط کردن مواد با یکدیگر می تواند باعث آسیب دیدگی سلامت شما و وسایل تان شود).
  • یک ظرف برای آب

 

نکات مهم تميز كردن كابينت ام دي اف قهوه ای

تميز كردن كابينت ام دي اف قهوه ای و تیره

برای برق انداختن کابینت ام دی اف انه معمولا افراد از شوینده ها و ترکیبات مختلفی بهره می گیرند. در هنگام تميز كردن كابينت ام دي اف بهتر است به نکات زیر توجه کنید:

شوینده های قلیایی ممنوع

پیشنهاد می شود از شوینده های اسیدی و قلیایی قوی مانند شوینده حاوی الکل استفاده نکنید. زیرا این ترکیبات به سطح Cabinets و اتصالات آن معمولا آسیب می زنند و باعث تیره رنگ شدن سطح براق کابینت های شما می شود.

استفاده از اسپری مخصوص

اگر می خواهید همواره سطح براق ام دی اف تان حفظ شود، توصیه می کنیم از اسپری پاک کننده MDF بهره بگیرید. خوب است در حین کشیدن اسفنج روی کابینت به جای اینکه حرکت دستتان به صورت عقب به جلو باشد یا بالا به پایین، به صورت دایره ای دست خود را حرکت دهید، این کار سبب می شود تا تمام سطح شما به صورت یکدست تمیز شود.

استفاده از دستمال نخی تمیز و بدون پرز

بعد از اینکه سطح کابینت خود را با یک دستمال مرطوب و مواد شوینده به طور کامل پاک کردید. باید با یک دستمال خشک روی سطوح را خشک نمایید. در صورتی که دستمال دارای پرز باشد اثر این مواد روی کابینت شما باقی مانده و نمای آن را خراب می نماید.

خشک کردن MDF

برای اینکه مانع از باد کردن و پوسته پوسته شدن کابینت MDF شوید، بهترین کار این است که بعد از تمیز کردن ام دی اف قهوه ای یا سایر کابینت های چوبی، بلافاصله روی سطح آنها را به طور کامل خشک نمایید.

 

کلام آخر

وقتی آشپزخانه شما تمیز باشد، قطعا حس بهتری از کار و آشپزی در آن خواهید داشت. برای پاکیزه نگه داشتن این محیط شما باید همیشه از بهترین مواد و ترکیبات شوینده کمک بگیرید. اگر رنگ بندی دیزاین شما در این فضا تیره باشد برای تمیزکاری کارتان چندان سخت نخواهد بود. به خصوص تميز كردن كابينت ام دي اف قهوه ای به دلیل داشتن رنگ تیره ای که این سبک Cabinets دارد، بسیار ساده است. شما با ساده ترین محلول ها مثل آب و شامپو یا محلول جوش شیرین می باشد.
در صورتی که تمایل دارید تغییراتی جدی در دکوراسیون داخلی آشپزخانه خود ایجاد کنید که از نظر اقتصادی هم مقرون به صرفه باشد، می توانید از محصولات مجموعه بزرگ سلام دکور بهره بگیرید؛ همچنین می توانید برای انتخاب از میان انواع کابینت آشپزخانه مشهد یا سایر شهرها از کارشناسان ما مشاوره بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *