عمومی, مقالات آموزشی طراحی دکوراسیون داخلی

انواع کابینت برای آشپزخانه کوچک + 16 تصویر

کابینت برای آشپزخانه کوچک

فرقی ندارد که آشپزخانه شما تا چه حد کوچک باشد. اگر با یک طراحی اصولی و با آگاهی پیش بروید، بهترین طراحی کابینت برای آشپزخانه کوچک را دارید. در کنار دیزاین درست، توجه به برخی آیتم ها همانند نورپردازی، رنگ و… باعث بزرگتر دیده شدن فضا می شوند. متریال مصرفی نیز از جمله های گلاس، ام دی اف و ممبران بسیار تاثیر گذار می باشند. اگر به دنبال کابینت ارزان در مشهد هستید؛ ام دی اف نسبت به دیگر موارد، بسیار اقتصادی تر می باشد.

 

انواع مدل کابینت برای آشپزخانه کوچک با ویژگی های متفاوت

انواع مدل کابینت برای آشپزخانه کوچک با ویژگی های متفاوت

قبل از سفارش کابینت برای آشپزخانه کوچک به سبک و مدل آن توجه فرمایید. بهترین سبک برای آشپزخانه های کوچک، مینیمال و مدرن می باشد؛ زیرا کابینت های این دو سبک ظریف تر و جای کمتری را اشغال می کنند. چون سبک مدرن و مینیمال ساده هستند، محیط های کوچک را بزرگتر و دلباز نشان می دهند.

 

آشپزخانه کوچک بدون اپن (کابینت آشپزخانه کوچک بدون اپن)

آشپزخانه کوچک بدون اپن (کابینت آشپزخانه کوچک بدون اپن)

برای آشپزخانه های کوچک، طراحی اپن گزینه مناسبی نیست، زیرا همفضای زیادی را اشغال می کند و هم جلوی رفت و آمد را می گیرد. پس کابینت آشپزخانه کوچک بدون اپن، باید عمق بیشتری داشته باشد. اگر فضای بیشتری دارید، از یک میز کوچک به عنوان کانتر استفاده کنید. در غیر این صورت برای آنکه محیط آشپزخانه و کابینت ها کوچک تر دیده نشوند؛ از گذاشتن میز و کانتر خودداری کنید.

آشپزخانه کوچک مستطیلی

آشپزخانه کوچک مستطیلی

در آشپزخانه های مستطیلی، فضا آنقدر کم است که فقط یک راهرو در بین کابینت ها برای رفت و آمد، وجود دارد. پس کابینت برای آشپزخانه کوچک مستطیلی باید بسیار دقیق و مناسب طراحی شود. شما با طراحی اصولی و درست کابینت ها، همه تصورات اشتباهی که در مورد این فرم آشپزخانه ها وجود دارد؛ از بین خواهید برد.

آشپزخانه کوچک دارای پنجره

آشپزخانه کوچک دارای پنجره

وجود پنجره در آشپزخانه بسیار جذاب است، زیرا نور به طور مستقیم وارد محیط می شود و جلوه خاصی به فضا می بخشد. اما امکان دارد، دیگر نتوانید در اطراف پنجره کابینتی طراحی کنید. در آشپزخانه های کوچکی که پنجره دارند؛ می توانید از شلف هایی که در کنار، بالا و پایین پنجره قرار می گیرند؛ بهره ببرید و وسایل خود را در آن ها بچینید.

آشپزخانه کوچک ایرانی

آشپزخانه کوچک ایرانی

همیشه هنر و سلیقه ایرانیان زبان زد همه بوده است، زیرا به چیدمان و دکوراسیون اهمیت زیادی می دهند و امروزه آشپزخانه های ایرانی بسیار چشمگیر و جذاب هستند. همین ویژگی ها منجر به رونق همیشگی آشپزخانه های ایرانی شده است.

استفاده از کابینت های جادار

استفاده از کابینت های جادار

عموم بر این باور هستند که چون آشپزخانه کوچکی دارند؛ دیگر نمی توانند از فضای زیادی در کابینت ها بهره ببرند. اما این طرز فکر کاملا اشتباه می باشد. شما اگر اصولی و با آگاهی، کابینت ها را طراحی کنید. برای تمام وسایل آشپزخانه یک فضایی موجود است و از تمام محیط بهترین و بیشترین بهره را خواهید برد. برای استفاده از تمام فضای کابینت می توانید از انواع اکسسوری کابینت مانند شلف لیوان، جا ادویه، جا قاشق و چنگال و… بهره ببرید و آن ها را در جای مناسب خود قرار دهید.

 

چه نوع متریالی مناسب کابینت برای آشپزخانه کوچک است؟

بهترین سبک برای آشپزخانه های کوچک، مدرن و نئوکلاسیک است، زیرا هرچه کابینت ها ساده تر و بدون نقش و نگار باشند محیط را جادار تر نشان می دهند. متریال مورد استفاده در سبک مدرن، ام دی اف و هایگلاس است و در سبک نئوکلاسیک ممبران و ام دی اف می باشد.

کابینت هایگلاس

کابینت هایگلاس (آشپزخانه کوچک)

در آشپزخانه های کوچک، مناسب ترین سبک کابینت مدرن و مینیمال می باشد. یکی از متریال پرکاربرد و مورد استفاده در این دو سبک، هایگلاس است. این متریال برق و درخشندگی چشمگیری در سطح خود دارد که نور را به خوبی منعکس می کند. همین ویژگی در هایگلاس منجر به کار گیری فراوان او در ساخت کابینت برای آشپزخانه کوچک شده است، زیرا انعکاس نور که سطح این متریال دارد باعث بزرگتر دیده شدن محیط های کوچک می شود.

کابینت MDF

ام دی اف متریال بسیار پر کاربرد و مورد استفاده در تمام سبک ها می باشد. یکی دیگر از سبک های کاربردی برای آشپزخانه های کوچک نئوکلاسیک است که از ام دی اف ساخته می شود. در سبک مدرن و مینیمال نیز، MDF کاربرد دارد. این متریال نسبت به های گلاس و ممبران دارای قیمت مناسب تری است. به همین علت دارای طرفداران بیشتری نیز می باشد.

کابینت ممبران

کابینت ممبران (آشپزخانه کوچک)

کابینت ممبران در سبک نئوکلاسیک کاربرد فراوان دارد. این نوع کابینت تنوع رنگی بسیار بالایی دارد و برای آشپزخانه های کوچک بسیار مناسب می باشد؛ زیرا به راحتی می توانید انواع رنگ های روشن را انتخاب نمایید.

 

از آشپزخانه کوچک چگونه بهینه استفاده کنیم؟

از آشپزخانه کوچک چگونه بهینه استفاده کنیم؟

استفاده بهینه، بیشترین بهره برداری از کمترین فضا می باشد. با اکسسوری ها و طراحی های خاص و متفاوت می توانید کاری کنید که هیچ فضای پرتی در آشپزخانه ایجاد نشود. به عنوان مثال، کابینت ها تا سقف ادامه داشته باشند، عرض آن ها کم، اما در عین حال به گونه ای طراحی شود که دسترسی به تمام بخش ها امکان پذیر باشد. طراحی باید خاص انجام شود؛ به گونه ای که اپن یا کابینت های عریض، به کار گرفته نشنود و بخش جدا کننده ای بین آشپزخانه و پذیرایی نباشد.

 

نورپردازی کابینت ها برای فضای کوچک آشپزخانه به چه شکل است؟

نورپردازی کابینت ها برای فضای کوچک آشپزخانه به چه شکل است؟

نور در هر فضایی الزامی می باشد. در محیطی مانند آشپزخانه نورپردازی بسیار حائز اهمیت است؛ زیرا فضا را بزرگتر نشان می دهد و زیبایی را دوچندان می کند. اگر آشپزخانه کوچکی دارید از هالوژن های روی سقف یا از لوستر های ساده و کمی بلند استفاده کنید. یا هم از نورپردازی خطی در زیر کابینت های هوایی و بالای کابینت های زمینی بهره ببرید تا فضایی لوکس و زیبا داشته باشید.

 

رنگ مناسب کابینت برای آشپزخانه کوچک

رنگ مناسب کابینت برای آشپزخانه کوچک

در آشپزخانه های کوچک رنگ کابینت ها را روشن انتخاب نمایید. رنگ های روشن منجر به انعکاس نور می شوند و فضا را بزرگتر نشان می دهند. از جمله رنگ های سفید، طوسی، کرم و دیگر رنگ های روشن گزینه های مناسبی هستند. این روز ها رنگ های پاستلی مانند آبی، سبز و صورتی بسیار باب شده اند و می توانید از این ها برای رنگ دیوار بین کابینت ها با دیگر جزئیات استفاده نمایید.

 

تصاویر

کابینت مدرن برای آشپزخانه کوچک رنگ مناسب برای آشپزخانه کوچک Cabinet for a small kitchen کابینت برای آشپزخانه کوچک

جمع بندی

طراحی کابینت برای آشپزخانه کوچک باید اصولی و با آگاهی صورت بگیرد. برخی فاکتور ها همانند رنگ، نورپردازی، سبک و متریال بسیار در بزرگتر نشان دادن فضا تاثیر گذار هستند. آشپزخانه های کوچک مدل های متنوعی دارند مانند مستطیلی، با پنجره و بدون اپن که هر کدام اگر دارای طراحی درست و تخصصی باشد، هیچگونه فضای پرت و کم بود جا وجود ندارد.

author-avatar

درباره مهدیه سعیدی

بنده مهدیه سعیدی، در شرکت آروین شهر به عنوان نویسنده در حوزه ساختمانی و زیر مجموعه های آن مشغول به فعالیت می باشم. سلام دکور که زیر مجموعه ای از آروین می باشد؛ در زمینه موضوعات مربوط به داخل ساختمان مانند طراحی کابینت، نصب ماربل شیت و... مشغول به فعالیت است. بنده SEO محتوا و نویسندگی این بخش ها را به عهده دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *