مقالات آموزشی طراحی دکوراسیون داخلی, عمومی

بهترین رنگ برای کابینت چوبی (ترکیب های جذاب + نمونه ها)

بهترین رنگ کابینت چوبی

زیبایی و لذت بخش بودن خانه برای همه مهم است، از این رو شاید زیبایی آشپزخانه حرف اول را بزند. می بایست تا با بهترین رنگ برای کابینت چوبی با در نظر گرفتن فضا، نورپردازی به طراحی و زیبایی هر چه بهتر آن بپردازیم. در این راه باید با توجه به قیمت کابینت ام دی اف در مشهد و تمامی نقاط کشور با توجه به عدم ضرر مالی در انتخاب دقت کامل را انجام دهید. آشپزخانه قلب هر خانه است و زیبایی آن از مهمترین شاخصه های کاربردی می باشد. با دلنشین تر شدن آشپزخانه خروج و دل کندن از آن برایتان دشوار می شود.

بهترین رنگ برای کابینت چوبی کدام است؟

برای آن که بهترین رنگ کابینت چوبی را دریابید، باید به یک سری نکات مهم در رابطه با آشپزخانه و خانه خود توجه کنید. باید پیش از هر اتفاق فضای آشپزخانه و نور ورودی به آن را در نظر داشته باشید. طیف رنگی که در آشپزخانه برای کابینت ها استفاده می کنید، باید به گونه ای باشد که آن را دلباز تر و دلنشین تر کند. به همین سبب باید با توجه به ابعاد آشپزخانه و صد البته دیزاین خانه از بهترین رنگ برای کابینت چوبی خود را تعیین کنید. البته در نظر داشته باشید، اگر صرفه اقتصادی برایتان مهم است می توانید از بهترین رنگ کابینت روکش چوب نیز استفاده کنید.

بهترین رنگ برای کابینت چوبی ساده

چگونه بهترین رنگ کابینت چوبی را تعیین کنیم؟

برای تعیین بهترین رنگ کابینت چوبی به دو نکته باید توجه کرد، یک فضای آشپزخانه و دیگری نورپردازی محیط می باشد.

تعیین رنگ بر اساس ابعاد آشپزخانه

برای رنگ کابینت و طراحی آن می بایست ابعاد آشپزخانه را در نظر بگیرید. اگر فضای آشپزخانه شما بزرگ باشد، می توانید از رنگ های تیره هم برای آن استفاده کنید. طراحی آشپزخانه با طیف های تیره جذابیت خاص خود را دارد که برای آشپزخانه های کوچک سخت تر انجام می شود.
در ابعاد کوچک آشپزخانه برای آن که فضا بزرگتر و دلباز تر دیده شود، بهتر است تا از طیف های روشن استفاده کنیم که با بازتاب نور فضای آشپزخانه دلنشین تر و کاربردی تر شود. با استفاده از ترکیب های مختلف در طیف روشن می توانید آشپزخانه کوچک خود را به زیباترین شکل ممکن طراحی کنید. البته در نظر داشته باشید که استفاده از رنگ های روشن در آشپزخانه های بزرگ هم بسیار اتفاق می افتد.

تعیین رنگ کابینت بر اساس نورپردازی محیط

اگر بر اساس نورپردازی بخواهیم کابینت های چوبی را رنگ آمیزی کنیم، بهترین رنگ برای کابینت های چوبی که در محیط کم نور قرار دارند، طیف های روشن می باشد. در خانه هایی که نور ورودی به آشپزخانه بیشتر باشد، می توان از رنگ های تیره تر بهره گرفت و در طراحی هر چه زیباتر از آن ها چه به صورت تک و چه ترکیبی استفاده کرد.

انواع رنگ برای کابینت

در رنگ آمیزی کابینت استفاده از بهترین نوع رنگ از کلیدی ترین عوامل برای زیبایی کابینت می باشد. از انواع رنگ های قابل استفاده می توان به رنگ روغنی، بر پایه آب و پلی ارتان اشاره کرد. برای طراحی کابینت ها جنس آن ها تفاوتی ندارد و بهترین رنگ کابینت ام دی اف هم بهتر است از جنس رنگ روغن باشد.
در این میان نوع روغنی بهترین جنس رنگ برای استفاده در بر روی کابینت های چوبی می باشد. رنگ های روغنی با دوام و ضد آب هستند. پلی ارتان نیز به خاطر آب گریز بودن در رنگ آمیزی کابینت ها پر کاربرد می باشند، اما در این میان بر پایه آب ها کاربرد زیادی نداشته و از دوام و مقاومت بالایی برخوردار نیستند.

مراحل رنگ آمیزی کابینت چوبی

در ابتدای امر می بایست درب های کابینت را جدا کرده و و آن را سمباده کشید تا هیچ برآمدگی اضافی بر روی چوب حس نشود. پس از آن با استفاده از رنگ های روغنی شروع به طراحی کابینت می کنیم و سعی بر آن است که هیچ جای خالی در رنگ آمیزی باقی نماند. پس از طراحی و خشک شدن رنگ ها درب ها را متصل کرده و در جای مناسب خود قرار می دهیم.

بهترین رنگ های کابینت چوبی در آشپزخانه

برای کابینت های چوبی رنگ های متوعی می توان استفاده کرد. استفاده از رنگ های تک و ترکیبی برای اجرای زیبای کابینت های چوبی براساس سلیقه شما و نور و فضا می توانند طراحی زیبایی را پدید آورد.

طیف رنگ های سفید

سفید بهترین رنگ کابینت چوبی

یکی از پرطرفدار ترین رنگ ها در میان انتخاب ها، طیف سفید و زیر مجموعه های آن می باشد. از جمله این رنگ ها و ترکیب های رنگی سفید می توان به شیری، کرمی، استخوانی، آبی آسمانی، صدفی و … اشاره کرد.
این رنگ ها در ترکیب با یکدیگر و سایر طیف ها به خوبی جلوه می کنند و در طراحی آشپزخانه پرکاربرد هستند.

بهترین رنگ کابینت چوبی کرم

طیف رنگ ها بر اساس خاکستری

در طیف های خنثی خاکستری پادشاهی می کند و از دیگر رنگ های برگرفته از آن می توان به خوبی استفاده کرد. از این رو رنگ های طوسی، فیلی، دودی، سربی، نقره ای، طوسی مایل به بنفش و … در پیاده سازی کابینت های زیبای آشپزخانه کمک می کنند.

بهترین رنگ کابینت چوبی خاکستری
این رنگ ها به صورت تنها و با ترکیب با سایر از جمله طیف سفید استفاده می شوند. اگر می خواهید بدانید کابینت طوسی با چه رنگی ست میشه، پیشنهاد ما به شما طیف رنگ های روشن سفید می باشد.

بهترین رنگ کابینت چوبی خاکستری روشن

طیف رنگ ها بر اساس تیره بودن

اگر آشپزخانه بزرگ و پر نور دارید از این رنگ ها استفاده کنید. از جمله این آن ها می توان به آبی سیر، مشکی، سبز سیر، قهوه ای تیره و … اشاره کرد. ترکیب این رنگ ها با طیف سفید از جمله پیشنهاد هایی است که نمی توانید آن ها را رد کنید.

بهترین رنگ کابینت چوبی مشکی

بهترین رنگ کابینت چوبی قهوه ای تیره

طیف قهوه ای برای کابینت های چوبی

رنگ های قهوه ای طیف گسترده ای دارند که در طیف های روشن تا تیره عرضه می شوند و ترکیب آن ها با طیف های دیگر تماشایی است. از این رنگ می توان در هر آشپزخانه ای با هر ابعادی استفاده کرد.

بهترین رنگ کابینت چوبی قهوه ای رنگ روشن

بهترین رنگ کابینت چوبی قهوه ای

 

سخن پایانی

برای طراحی آشپزخانه زیبا و کاربردی در ابتدای کار باید دیزان زیبای کابینت های آشپزخانه را در نظر بگیریم. می توان طراحی آشپزخانه را از کابینت ها شروع کرد. می توان با دانستن بهترین رنگ برای کابینت چوبی به خوبی در طراحی آن عمل کرد. جهت رنگ آمیزی کابینت ها باید ابعاد و نور آشپزخانه را در نظر داشته باشیم. برای داشتن آشپزخانه زیبا و هماهنگ می بایست وسایل آشپزخانه و رنگ آن ها را نیز در نظر داشت. طراحی آشپزخانه روی کل خانه اثر می گذارد. شما می توانید جهت کسب پیشنهادات و طراحی کابینت های خود با سلام دکور و مشاورین مجرب آن در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *