مقالات آموزشی طراحی دکوراسیون داخلی, عمومی

فرش آشپزخانه چی بخرم؟ (راهنمای انتخاب بهترین مدل)

kitchen carpet 30

یکی از سؤالات پر تکرار افراد در دکوراسیون داخلی این است که فرش آشپزخانه چی بخرم؟ از عناصری که می تواند به زیبایی و جذابیت آشپزخانه کمک کند، فرش آشپزخانه است. شاید وجود قالی در این فضا اجباری نباشد ولی می توان گفت که زیبایی و جذابیت محیط را دوچندان می کند. اما انتخاب این محصول کار ساده ای نیست. باید نکات مختلفی مانند ابعاد، طرح و رنگ قالی را در نظر بگیرید تا منجر به انتخاب درستی شود؛ همچنین، باید ببینید چه مدلی با کابینت در مشهد و سایر شهرها هماهنگی دارد. ضمن این که جنس فرش هم از اهمیت زیادی برخوردار است و همانند بهترین جنس کابینت آشپزخانه، باید جنس فرش هم از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد؛ البته باید ذکر کرد که برگزیدن این متریال تا حد زیادی به سلیقه و نیاز شما بستگی دارد.

 

برای هر سبک دکوراسیون، فرش آشپزخانه چی بخرم؟

اگر جزو افرادی هستید که از خود می پرسید فرش اشپزخانه چی بخرم؟ باید در جواب گفت خرید آن یک تصمیم شخصی است که باید با توجه به عوامل مختلفی مانند سلیقه، نوع دکوراسیون و میزان استفاده از آشپزخانه گرفته شود. از طرفی، این محصول می تواند به آشپزخانه گرما و زیبایی ببخشد و حس آرامش بیشتری را هنگام کار کردن در آشپزخانه ایجاد کند. همچنین، مانع آسیب رسیدن به کفپوش می شود.

از سوی دیگر، این محصولات در آشپزخانه بیشتر در معرض کثیفی و آسیب قرار می گیرد و نیاز به نظافت و مراقبت بیشتری دارد. درنهایت، تصمیم گیری در مورد خرید قالی یک تصمیم شخصی است که باید با توجه به شرایط و نیازهای خود بگیرید.

 

چرا باید کف آشپزخانه فرش پهن کنیم؟

پیش از بررسی این موضوع که برای آشپزخانه چه فرشی بخرم، شاید برایتان این سوال وجود دارد که اصلا چرا در آشپزخانه فرش نیاز است؟
فرش می تواند به دلایل مختلفی در کف آشپزخانه پهن شود. یکی از دلایل اصلی این است که می تواند به کاهش خستگی و آسیب های احتمالی به پا ها و کمر کمک کند. آشپزخانه معمولاً مکانی هست که خانم ها ساعت های زیادی در آن سر می کنند و ایستادن طولانی مدت روی سطوح سخت می تواند باعث خستگی و آسیب شود. قالی می تواند یک بستر نرم و راحت ایجاد کند که ایستادن روی آن را آسان تر می کند و به محافظت از کفپوش آشپزخانه در برابر آسیب های احتمالی کمک می کند.

به عنوان مثال، اگر ظرفی از دست شما بیفتد، این محصول تا حدی از شکستن آن جلوگیری می کند. همچنین، علاوه بر جذابیت و زیبایی محیط باعث محافظت کفپوش در برابر خراشیدگی و سایر آسیب های ناشی از جابجایی مبلمان و سایر وسایل آشپزخانه می شود. قالی ها در طرح ها و رنگ های مختلفی موجود هستند که می توانند به ایجاد یک فضای گرم و دعوت کننده در آشپزخانه کمک کنند.

 

نکات مهمی که باید هنگام انتخاب فرش آشپزخانه به آن توجه کرد

فرش یکی از وسایل تزئینی و کاربردی است که می تواند به زیبایی و گرمی فضا کمک کند؛ اما انتخاب محصول مناسب کار چندان ساده ای نیست به همین دلیل این سؤال برای افراد مطرح می شود که فرش آشپزخانه چی بخرم؟ در ادامه متن به نکات مهم و در عین حال ساده ای که باید هنگام انتخاب قالی بدانید، اشاره می گردد.

انتخاب رنگ مناسب فرش

انتخاب رنگ مناسب فرش

آشپزخانه فضایی پر رفت و آمد و پر از آلودگی است؛ بنابراین، قالی مناسب این فضا باید از رنگی باشد که لکه ها را به راحتی نشان ندهد. رنگ های تیره مانند قهوه ای، سرمه ای و مشکی برای آشپزخانه مناسب هستند. این رنگ ها لکه ها را کمتر نشان می دهند و باعث می شوند که آشپزخانه تمیزتر به نظر برسد.

ابعاد مناسب فرش آشپزخانه

ابعاد مناسب فرش آشپزخانه

اگر می خواهید بدانید برای آشپزخانه چه فرشی بخرم، باید انتخاب خود را بر اساس ابعاد انجام دهید. فرش آشپزخانه باید در اندازه ای بکار رود که فضای کافی برای رفت و آمد داشته باشد. چرا که جارو کردن قالی بزرگ دشوار خواهد بود.

بهترین اندازه برای این محصول، در حالتی است که تمام فضای قابل استفاده آشپزخانه را پوشش دهد، اما زیر کابینت ها قرار نگیرد و متناسب با اندازه دقیق کابینت باشد. این کار از آسیب دیدن آن توسط پایه های کابینت جلوگیری می کند.

به تراکم فرش توجه کنید

فرش آشپزخانه باید از تراکم بالایی برخوردار باشد تا از لیز خوردن آن جلوگیری شود. استفاده از ترمز گیر تا حدی این لیز خوردن را کنترل می کند؛ اما تراکم بالای آن باعث می گردد که وزنش بیشتر شده و در نتیجه از سر خوردن جلوگیری خواهد کرد.

طرح مناسبی برای فرش انتخاب کنید

طرح مناسبی برای فرش انتخاب کنید

طرح فرش آشپزخانه باید با سایر لوازم آشپزخانه هماهنگ باشد. اگر آشپزخانه شما رنگ روشنی دارد، می توانید از قالی با رنگ های خنثی استفاده کنید تا تعادل بصری ایجاد شود. اگر آشپزخانه شما رنگ یکنواختی دارد، می توانید از محصولاتی با طرح شلوغ استفاده نمایید تا فضایی شاد و جذاب ایجاد گردد. همچنین، طرح آن باید با دکوراسیون هماهنگ باشد؛ مثلا برای آشپزخانه سبک مدرن باید می توانید محصولی با طرح های جدید را به کار ببرید، یا در کنار کاغذ دیواری سه بعدی برای آشپزخانه از فرش ساده استفاده کنید. این نکات راهنمایی مناسبی است تا در جواب سؤال چالش برانگیز، فرش اشپزخانه چی بخرم؟ تصمیم درستی بگیرید.

 

از نظر جنس، فرش آشپزخانه چی بخرم؟

آشپزخانه فضایی پر رفت و آمد و پر از آلودگی است؛ بنابراین، قالی باید از موادی ساخته شود که در برابر شستشو و آلودگی مقاوم باشد. در نهایت، انتخاب مدل فرش مناسب برای آشپزخانه به سلیقه و نیاز شما بستگی دارد. با توجه به نکاتی که در ادامه مطلب ذکر می شوند می توانید یک انتخاب مناسب و ایده آل انجام دهید.

فرش ماشینی

فرش ماشینی

فرش های ماشینی با شانه و تراکم پایین برای آشپزخانه مناسب هستند، اما قیمت بالایی دارند و شستشوی آن ها در منزل دشوار است. برای کاهش وزن و جلوگیری از سر خوردن آن، می توانید از ترمز گیر استفاده کنید؛ شاید برایتان سوال باشد ترمز فرش از کجا بخرم؟ این وسیله کاربردی در اکثر پلاسیک فروشی ها یا ابزار فروشی ها پیدا می شود. همچنین، در صورت خیس شدن، سریعاً آن را خشک نمایید تا از کپک زدن جلوگیری شود.

گلیم فرش برای آشپزخانه

گلیم فرش برای آشپزخانه

گلیم ها نسبت به قالی های ماشینی وزن کمتر و قیمت پایین تری دارند و برای آشپزخانه مناسب هستند. همچنین، گلیم ها خواب ندارند و به راحتی جارو می شوند؛ اما گلیم ها طرح های کلاسیک دارند و برای آشپزخانه های مدرن مناسب نیستند. همچنین، روی سطوح سرامیکی لغزنده هستند و باید از ترمز گیر استفاده کنید. پس اگراز خود می پرسید که برای سبک سنتی فرش آشپزخانه چی بخرم؟ می توانید از قالیچه های ترک یا گلیم با طرح های سنتی استفاده نمایید.

قالیچه ترک با طرح های روشن

قالیچه ترک با طرح های روشن

یکی از بهترین ایده ها در پاسخ به این سوال که برای کف آشپزخانه چه فرشی بخرم؟ طرح های سنتی ترک است. قالیچه های ترک دارای تنوع طرح بالایی هستند، وزن سبکی و قیمت مناسبی دارند؛ اما این قالیچه ها زمینه ای روشن داشته و به همین دلیل چرک تاب می باشند و در سایز گرد و بیضی تولید نمی شوند.

فرش متری برای فضای مستطیل

فرش مناسب آشپزخانه مستطیل

شاید خیلی از افراد بپرسند برای فضای مستطیل شکل، فرش اشپزخانه چی بخرم؟ فرش مناسب آشپزخانه به این شکل، قالی های متری هستند. این محصول ها با عرض ۱ الی ۲ متر تولید می شوند و شما می توانید طول آشپزخانه خود را اندازه بگیرید و به اندازه متراژ آشپزخانه خود آنها را تهیه کنید. قیمت فرش های متری بسیار مناسب است، اما بافت و شانه و تراکم نسبتا ضعیفی دارند. این قالی نیاز به مراقبت بیشتری داشته، چرا که بافت ضعیفی دارند و زیاد نباید آنها را بشویید.

فرش دیجیتال برای فضای پر رفت و آمد

فرش دیجیتال برای فضای پر رفت و آمد

اگر به دنبال فرشی با طرح های متنوع و زیبا برای آشپزخانه خود هستید، نوع دیجیتالی می تواند گزینه مناسبی باشد؛ اما باید توجه داشته باشید که قیمت این محصولات مانند قالی های دست باف نسبتا بالا است.

 

با بودجه کم فرش چی بخرم؟

موکت آشپزخانه نسبت به سایر فرش ها و قالیچه ها قیمت مناسبی دارد؛ اما طرح و رنگ محدودی داشته و دوام کمتری نسبت به سایر کف‌پوش هانشان می دهد. همچنین، ممکن است برخی از موکت ها برای افراد حساسیت زا باشند.

 

برای جهیزیه عروس چه فرشی بخریم؟

فرش آشپزخانه جهیزیه عروس باید علاوه بر زیبایی، از دوام و استحکام بالایی برخوردار باشد تا بتواند در برابر استفاده زیاد و سایش مقاومت کند. همچنین، قالی باید از مدل های قابل شستشو انتخاب گردد تا به راحتی تمیز شود.

به طور کلی، قالی جهیزیه عروس در رنگ های شاد و طرح های متنوعی تولید می شود. برخی از آن ها در طرح های پارکت تولید شده اند که معمولاً از رنگ های گرم در آنها استفاده شده است. همچنین، برخی از مدل های آن از طرح های سه بعدی و عمق دار برخوردار هستند که جلوه بسیار زیبایی را در فضای آشپزخانه ایجاد می کنند. در نهایت، انتخاب قالی جهیزیه عروس به سلیقه و بودجه عروس و داماد بستگی دارد. با این حال، با توجه به نکات ذکر شده می توان یک انتخاب مناسب و ایده آل انجام داد.

 

گالری تصاویر

شما می توانید برای پاسخ به این پرسش که فرش اشپزخانه چی بخرم از ایده های ترند زیر کمک بگیرید:

ایده جدید برای فرش آشپزخانه

با بودجه کم فرش چی بخرم؟ برای جهیزیه عروس چه فرشی بخریم؟ از نظر جنس فرش آشپزخانه چی بخرم؟ best carpet for kitchen kitchen carpet مدل فرش آشپزخانه بهترین مدل فرش آشپزخانه دو تکه فرش ست شده فرش راه راه راهنمای انتخاب بهترین مدل فرش آشپزخانه فرش آشپزخانه چی بخرم؟

 

کلام پایانی

اگر هوز هم سردرگم هستید و از خود می پرسید فرش آشپزخانه چی بخرم؟ می توان در جواب گفت که این انتخاب یک تصمیم شخصی است و باید با توجه به عوامل مختلفی مانند سلیقه، نوع دکوراسیون و میزان استفاده از آشپزخانه گرفته شود. در هنگام انتخاب قالی باید به نکاتی مانند رنگ، ابعاد، تراکم و جنس آن توجه کرد. همچنین، باید محصولی انتخاب کرد که قابل شستشو و مقاوم در برابر سایش باشد. برای دریافت مشاوره رایگان در مورد انتخاب فرش آشپزخانه می توانید با فروشگاه تخصصی سلام دکور تماس بگیرید. کارشناسان متخصص مجموعه، با بررسی نیازها و بودجه شما می توانند بهترین فرش برای آشپزخانه را برای شما پیشنهاد دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *