مقالات آموزشی طراحی دکوراسیون داخلی

چیدمان لیوان در کابینت (چیدمان اصولی و کاربردی + تصاویر💯)

چیدمان لیوان در کابینت

چیدمان ظروف در کابینت ها اصول و قواعد خاص خود را دارد، به این صورت که برای هر نوع از ظرف ها باید به نکات مخصوص به آن توجه کرد. برای دسترسی آسان و آسودگی خیال نسبت به نشکستن ظروف باید آن ها را به دقت در جای مناسب خود قرار داد. لیوان ها در ضمره وسایلی هستند که روزانه به دفعات نیاز به استفاده از آن ها داریم به این منظور؛ چیدمان لیوان در کابینت از این روی حائز اهمیت می باشد. خرید کابینت باید با دقت انجام شود تا برای تمامی وسایل به قدر کافی جا مهیا باشد و کمبودی برای چیدمان مناسب حس نشود. برای این کار با توجه به قیمت کابینت مشهد و شهر های دیگر بهتر است با برنامه ریزی و دقت کافی نسبت به تهیه کابینت اقدام کنیم.

نحوه مناسب چیدمان لیوان در کابینت

چیدمان کاربردی لیوان ها در کابینت

پیش از هر چیز باید لیوان های خود را دسته بندی کنیم. از لیوان های دم دستی گرفته تا لیوان های لوکس جایگاه خود را در کابینت دارند. با در نظر گرفتن ویژگی های هر لیوان و استکان، آن را در جای مناسب خود قرار می دهیم. لیوان های دم دستی باید دسترسی بهتر و آسان تری داشته باشند، این لیوان ها در طول روز بار ها مورد استفاده برای انواع نوشیدنی ها قرار می گیرند.

لیوان، فنجان و استکان ها را چگونه در جای مناسب قرار دهیم

جایگذاری لیوان های پر استفاده

جایگذاری ظرف ها در جای مناسب هم به زیبایی محیط کمک می کند و هم دسترسی بهتری را برای ما فراهم می آورد. اما فارغ از قرار گرفتن در محل مناسب، نحوه قرار دادن آن ها در جای خود نیز مهم است. در نظر داشته باشید که برخی از ظروف به خاطر ارزش بالایی که دارند نباید در محلی که آسیب پذیر باشند قرار بگیرند. به همین سبب جام ها و لیوان های کریستال خود را در دکوری ها و طبقات بالا قرار دهید، با این کار یکی از مناسب ترین چیدمان لیوان در کابینت را انجام داه اید.

جهت قرار دادن لیوان ها در کابینت

جایگذاری لیوان ها در کابینت

بعد از مشخص کردن جای لیوان ها نحوه قرار دادن آن ها بصورت مستقیم و برعکس را می بایست در نظر بگیریم. با قرار دادن لیوان ها به صورت برعکس امکان بوجود آمدن باکتری های مضر در لیوان بیشتر می شود. در صورتی که لیوان یا فنجان مورد نظر را به صورت مستقیم قرار دهیم، گرد و غبار موجود هوا در آن نفوذ کرده و نیاز است پیش از استفاده از آن ها غبار روبی صورت بگیرد.

چیدمان لیوان در کابینت های شیشه ای

چیدمان لیوان لوکس در کابینت

در کابینت هایی با درب شیشه ای بهتر است با ارزش ترین و نفیس ترین لیوان ها و جام های خود را قرار دهید. آن ها در معرض دید عموم قرار دارند و صدمه نیز نخواهند دید. با قرار دادن لیوان های با ارزشی چون کریستال در کابینت های شیشه ای هم به محافظت بیشتر از آن ها و هم به دکوری زیباتر دست پیدا خواهید کرد.

استفاده از نگهدارنده ها برای لیوان

استفاده از ارگنایزر ها برای چیدمان لیوان در کابینت

برای لیوان ها نیز مانند چیدمان قاشق چنگال در کابینت نگهدارنده هایی وجود دارد که با استفاده از آن ها از شلختگی و پراکندگی کابینت آشپزخانه جلوگیری به عمل می آید. با کمک این نگهدارنده ها لیوان ها و فنجان های دم دستی خود را در محلی مناسب و با دسترسی آسان تر قرار می دهیم که بدون مشکل از آن ها استفاده نماییم.

استفاده از استند ها و سایر اکسسوری

چیدمان لیوان ها با کمک استند

با قرار دادن این استند ها در کابینت می توانید فضا های مختلفی در کابینت ایجاد کنید، با برخورداری از فضا های مختلف می توانید لیوان ها و سایر ظروف را به تفکیک در جای مناسب خود قرار دهید. از دیگر اکسسوری های کاربردی گیره هایی می باشد که با کمک آن ها می شود لیوان ها را آویزان نمود.

قرار دادن لیوان ها در کشو های بزرگ

چیدمان مناسب لیوان ها در کشو

یکی از اصول چیدمان کابینت آشپزخانه مرتب بودن کشو ها می باشد. کشو ها قابلیت استفاده برای مرتب کردن لیوان ها و فنجان و نعلبکی ها را دارا هستند. باید سعی شود در قرار دادن آن ها از کمترین میزان اصطکاک ما بین آن ها استفاده شود تا آسیبی به ظروف وارد نشود. به این سبب بهتر است بین آن ها پد های نرمی قرار دهیم تا در معرض شکستگی و لب پر شدن نباشند. برای نعلبکی ها هم به همین صورت ما بین هر کدام را پارچه یا پدی نرم قرار می دهیم.

چیدمان فنجان و نعلبکی

چیدمان فنجان و نعلبکی در کابینت

فنجان و نعلبکی ها با توجه به نوع آن ها است که در کابینت ها چیده خواهند شد. به عنوان مثال فنجان و نعلبکی های لوکس و با ارزش دور از دسترس قرار می گیرند و حتی می توان از آن ها در دکوری ها نیز استفاده کرد. اما یکسری از آن ها در روزمره ما بسیار برای چای و قهوه و یا سایر نوشیدنی ها مورد استفاده قرار می گیرند و به تبع آن می بایست دسترسی بهتری به آن ها داشته باشیم. در هنگام چیدمان آن ها بهتر است از پد های نرم در ما بین آن ها استفاده کنیم تا دچار شکستگی نشود.

ایجاد و ساخت شلف مخصوص لیوان و ماگ ها

ساخت قفسه و شلف برای چیدمان ماگ ها و لیوان ها

با ساخت شلف و قفسه مخصوص لیوان و ماگ، می توانید دکوری مناسب و جذاب برای خود بوجود آورید. ماگ ها معمولا جزو ظروف جذاب و خاص هستند که معمولا در معرض دید قرار دارند. با ایجاد این شلف ماگ ها و لیوان های خاص شما در یک دکور زیبا قرار گرفته و فضای زیبایی را برای شما بوجود می آورند.

سخن پایانی

لیوان ها ظروفی هستند که بیشتر استفاده در طول شبانه روز از آن ها صورت می گیرد. چیدمان لیوان در کابینت از این رو مهم است که با قرار گیری اصولی و دقیق آن ها، می توان به آراستگی خانه و آشپزخانه کمک بسیار زیادی کرد. انواع لیوان و فنجان ها باید دسته بندی شده و سپس در محل مناسب خود قرار گیرند. لیوان های تمیز و جذاب برای افراد استفاده از آن ها را هیجان انگیز کرده و به تبع آن محافظت از آن ها نیز از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. وجود تیم سلام دکور و مشاوران آن در کنار شما کمک می کند که بدون هیچ نگرانی پس از طراحی و ساخت کابینت های زیبای خود، بهترین چیدمان مدنظر را پیاده سازی کنید.

سوالات متداول

لیوان ها را به صورت عمودی بچینیم یا افقی؟

بهتر آن است لیوان ها به صورت عمودی چیده شده تا فضای کمتری را اشغال نمایند.

از کنج آشپزخانه چطور برای جایگذاری لیوان ها استفاده کنیم؟

با قرار دادن سبد مخصوص برای لیوان ها یا ساخت شلف می توان از کنج آشپزخانه استفاده لازم را برد.

نحوه تمیز کردن لیوان های کابینت چگونه است؟

برای تمیز کردن اصولی باید از پر ها و دستمال های نرم برای غبارروبی آن ها استفاده کرد.

author-avatar

درباره امیر مجتهدی

مجتهدی هستم مهندس کامپیوتر نویسندگی جذابیت های بسیاری دارد. پیچش حروف در یکدیگر و هم آوایی آن ها باعث ایجاد کلماتی زیبا و شایسته برای خواننده می شود. با نویسندگی در سایت سلام دکور سعی کرده ام تا با متنی مناسب و کاربردی شما را در رسیدن به خانه مطلوبتان یاری کنم. امید که از مقالات نگاشته شده راضی باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *