عمومی, مقالات آموزشی طراحی دکوراسیون داخلی

چیدمان داخل کابینت آشپزخانه عروس (30 ایده چینش جهیزیه👰🏻‍)

چیدمان داخل کابینت آشپزخانه عروس

هنگامی که نوعروس ها خانه خود را می چینند، یکی از مهم ترین بخش ها برای آن ها آشپزخانه است. چیدمان داخل کابینت آشپزخانه عروس اگر اصولی باشد بدون توجه به قیمت کابینت، فضایی زیبا به وجود می آید؛ همچنین به صورت بهینه از تمام فضای آشپزخانه استفاده می شود. علاوه بر این، یک چیدمان کابینت آشپزخانه عروس صحیح، دیر به دیر نیاز به مرتب کردن دارد.

نکات مهم در چیدمان داخل کابینت آشپزخانه عروس

هنگام چیدمان کابینت آشپزخانه عروس، رعایت اصول چیدمان کابینت آشپزخانه باعث می شود تا زیباترین و کاربردی ترین فضا را داشته باشید:

  1. وسایلی که زیاد استفاده می کنید را در طبقه پایین قرار دهید.
  2. ظروف شکستنی و سبک مانند لیوان ها، چینی های ارزشمند و… را در طبقات بالا نگهداری نمایید.
  3. ظروف و وسایل سنگین را در طبقات پایین قرار دهید.
  4. برای قرار دادن سطل زباله زیر سینک، می توانید از اکسسوری ریلی زباله استفاده نمایید.
  5. سبدهای پلاستیکی بهترین اکسسوری برای چیدمان مواد شوینده زیر سینک هستند.
  6. سبدهای آب چکان، قفسه ها، کابینت کنج و… همه می توانند در استفاده بهتر از فضا به شما کمک کنند.

چیدمان داخل کابینت آشپزخانه عروس

چیدمان کابینت آشپزخانه عروس، اگر از ابتدا به شکل صحیحی انجام شود تا مدت ها تازه عروس ها نیازی به تغییر دکوراسیون و تمیز کردن فضا نخواهند داشت. توصیه می شود در هر خانه ای کابینت های زیر برای وسایل و مواد غذایی در نظر گرفته شوند:

کابینت ادویه ها

بهترین شکل چیدمان ادویه جهیزیه عروس چیدمان ادویه در کابینت عروس

هنگام چیدمان کابینت آشپزخانه عروس، مهم است که یک کابینت یا کشو را برای ادویه ها در نظر بگیریم. برای دسترسی بیشتر، بهتر است این کابنیت نزدیک گاز باشد. با توجه به فضایی که در دسترس دارید، می توانید یک کشو نزدیک به گاز را مخصوص ادویه ها و سبزی خشک هایی که کمتر استفاده می کنید اختصاص دهید؛ سپس در کابینتی مجزا نزدیک به گاز ادویه هایی که روزانه استفاده می کنید، مانند نمک، فلفل، زردچوبه و… را قرار دهید. علاوه بر این می توانید همه ادویه ها را در یک کابینت به ترتیب اولویت استفاده بچینید. جهت دسترسی آسان تر به ادویه ها و استفاده بهینه تر از فضا از نظم دهنده ها استفاده نمایید.

چیدمان داخل کابینت وسایل برقی عروس

چیدمان وسایل برقی داخل جزیره

اکثر نو عروسی ها لوازم برقی زیاد و غیر ضروری خریداری می کنند که هنگام چینش آن ها در آشپزخانه دچار مشکل می شوند، از این رو لازم است تا بدانیم کاربردی ترین وسایل آشپزخانه کدام هستند. نحوه چینش لوازم برقی عروس به اندازه زیادی وابسته به سبک زندگی هر فرد می باشد:

وسایل با استفاده روزانه

چیدمان وسایل برقی پر استفاده

اگر شما هر روز از قهوه ساز یا هواپز استفاده می کنید، بهتر است آن ها را به جای داخل کابینت روی کانتر قرار دهید یا داخل و جلوی کابینتی که دسترسی به آن ساده است بگذارید.

وسایل با استفاده هفتگی

چیدمان وسایل برقی جهیزیه عروس

 بعضی وسایل برقی مانند غذاساز یا مخلوط کن ممکن است تنها یک بار در هفته استفاده شوند. این موارد را جلو و وسط کابینتی در دسترس قرار دهید.

وسایل با استفاده ماهانه

آسیاب یا ساندویچ ساز که کمتر استفاده می شوند را می توان در کابینت های در دسترس اما پشت دیگر وسایل، در چیدمان داخل کابینت آشپزخانه عروس قرار داد.

وسایل کم استفاده

چیدمان وسایل برقی سنگین و جاگیر جهیزیه عروس

این وسایل بهتر است خریداری نشوند، اما در خرید جهیزیه عروس ممکن است لوازمی مانند همزن برقی خریداری شوند که استفاده زیادی ندارند. این وسایل را در کابینت یا کمدی مجزا در گوشه ای از آشپزخانه قرار دهید.

نکته: وسایلی مثل گوشت کوب برقی که از قطعات مختلفی تشکیل شده اند یا سیم های دست و پا گیر دارند را می توانید داخل نظم دهنده های پلاستیک قرار دهید.

چیدمان وسایل برقی کوچک در کابینت عروش

چیدمان داخل کابینت زیر سینک عروس

در چیدمان داخل کابینت آشپزخانه عروس، بهترین مکان برای نگهداری مواد شوینده یا سطل زباله زیر سینک است. همانند دیگر کابینت ها در این جا نیز وسایل پر استفاده را در جلو و کم کاربرد را در عقب قرار دهید. انواع قفسه ها، آویزها، نظم دهنده ها و… برای داشتن یک کابینت مرتب و کاربردی لازم هستند. نکته مهم این است در صورت قرار دادن شوینده ها در این بخش از گذاشتن مواد خوراکی در آن بپرهیزید.

بهترین شکل چیدمان زیر سینک آشپزخانه عروس چیدمان اصولی زیر سینک در داخل کابینت عروس چیدمان کابینت زیر سینک عروس چیدمان سطل زباله زیر سینک در خانه عروس

چیدمان کابینت قاشق و چنگال عروس

ظروف مخصوص چیدمان قاشق و چنگال برای جهیزیه عروس

هنگام چیدمان داخل کابینت آشپزخانه عروس، یک کشو به قاشق و چنگال، رنده، پوست کن و… اختصاص دهید. تازه عروس ها می توانند با انواع جداکننده های چوبی، پلاستیکی و… قاشق و چنگال های خود را مرتب کنند. قاشق و چنگال ها، چاقو و… وسایلی که زیاد استفاده می کنید را در جلو و گردوشکن، آب لیموگیر دستی، در بازکن و… را در عقب کابینت قرار دهید.

مرتب ترین چیدمان قاشق و چنگال خانه عروس چیدمان اصولی قاشق چنگال جهیزیه عروس چیدمان شیک قاشق و چنگال برای خانه عروس

چیدمان قابلمه های عروس

بهترین اکسسوری برای جهیزیه عروس

شاید در خانه بعضی نو عروس ها دیده باشید که قابلمه های خود را روی هم چیده اند، این کار اصلا توصیه نمی شود؛ چراکه، ظروف را خش می اندازد و طول عمر آن ها را کوتاه می کند. بهترین روش چیدمان کابینت آشپزخانه عروس قرار دادن آن ها در کابینت های پایینی به صورت زیر است:

بهترین چینش قابلمه جهیزیه عروس چیدمان قابلمه زیر گاز در آشپزخانه نو عروس چیدمان قابلمه ها در آشپزخانه کوچک عروس چینش اصولی قابلمه

گالری چیدمان داخل کابینت آشپزخانه عروس

دیگر بخش های آشپزخانه عروس را با توجه به زیباترین چیدمان اشپزخانه عروس و نکاتی که گفته شد به نحوه زیر بچینید:

چیدمان خوراکی ها در کابینت عروس چیدمان لوازم پخت و پز کیک در کابینت عروس چیدمان ظروف جهیزیه چیدمان ظروف در کابینت کنج چیدمان اصولی ظروف جهیزیه داخل کابینت آشپزخانه کوچک چیدمان کشوی ظروف چیدمان لیوان و ظرف جهیزیه عروس چیدمان داخل کابینت برای ظرف های دم دستی چیدمان کاربردی ظروف عروس چیدمان ظروف زیاد در مکان کوچک چیدمان لیوان های شیشه ای جهیزیه عروس چیدمان داخل کابینت ظروف عروس ایرانی

نتیجه گیری

چیدمان داخل کابینت آشپزخانه عروس بسیار کار مهمی می باشد؛ با رعایت اصولی که گفته شد، کابینت آشپزخانه مشهد و سایر شهرها را می توانید به کاربردی ترین و زیباترین شکل سامان دهید. مهم است که نو عروس ها از خریدن وسایل اضافی بپرهیزند؛ همچنین بخش هایی مجزا برای ادویه ها و مواد خوراکی، قابلمه ها، لوازم برقی و… در کابینت های خود در نظر بگیرند.

سوالات متداول

چه نوع نظم دهندده هایی برای آشپزخانه جدید خود بخرم؟

کاربردی ترین انواع نظم دهنده موارد زیر هستند:

  • نظم دهنده های سیمی:  مناسب برای چیدن بشقاب ها، لیوان ها، قابلمه ها و…
  • نظم دهنده های پلاستیکی: بسیار سبک و ارزان بوده و برای انواع وسایل کاربرد دارند.
  • نظم دهنده های چوبی یا بامبو: مناسب برای نگهداری ظروف پذیرایی، حوله ها و دستمال

چگونه داخل کابینت آشپزخانه عروس را تمیز و مرتب نگه داریم؟

کابینت های خود را به طور منظم تمیز کنید، از خرید وسایل اضافی خودداری نمایید، پس از استفاده هر وسیله را به جای خود برگردانید و در پایان از برچسب ها برای مشخص کردن نام ادویه ها و قوطی های حبوبات استفاده کنید.

داخل کابینت ویترین شیشه ای عروس را چگونه بچینیم؟

برای این کابینت ها از ظروف زیبا و مجلل استفاده کنید. همچنین می توانید با نورپردازی جلوه ظروف را بیشتر کنید. توصیه ما به شما این است که این کابینت ها را خیلی شلوع ننمایید.

author-avatar

درباره الناز جعفری

من نویسنده‌ای هستم که به دکوراسیون داخلی و زیبایی‌شناسی خانه‌ها علاقه‌مندم. سال‌هاست که در این زمینه مطالعه و تحقیق می‌کنم و تجربیات و دانسته‌هایم را در قالب مقالات مختلف در این وب‌سایت با شما به اشتراک می‌گذارم. در این مقالات، به بررسی سبک‌های مختلف دکوراسیون، معرفی جدیدترین محصولات و ایده‌ها، و ارائه نکات کاربردی برای چیدمان و دکوراسیون خانه می‌پردازم. هدف من از نوشتن این مقالات، کمک به شما در انتخاب بهترین‌ها برای دکوراسیون داخلی منزلتان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *